Přejít na obsah

Geometrie


RDMBR

Doporučené příspěvky

Na jednoduché zadní nápravě s vlečnými rameny není co seřizovat.

Ovlivňuje ji ale správné seřízení přední nápravy, ostatně, jak je vidět z protokolu.

Co Tě napadlo na novém autě dělat geometrii?

Taky nad tím totiž uvažuji z preventivních důvodu.

Zajímalo by mě, jak to dělají ve fabrice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z protokolu jsou divné dvě věci. Odklon kol se nedá u přední a zadní nápravy seřizovat. A přesto tam máš hodně, hodně rozdílné hodnoty před a po seřízení. Takže s tou geometrií hoši v servisu kouzlili, aby jim u nového auta vyšla. Předek jde seřídit pouze posunutím nápravy a to se obvykle nedělá, je s tím moc práce. Jak staré máš auto? Platil si něco?

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 2. 2021 na 17:12, RDMBR napsal:

@jakas takze v protokolu neni nic spatne?

No mel sem volant trosku pootoceny doprava abych mohl ject rovne, no a kdyz sem ho mel rovne tak auto vykreslovalo velky oblouk doleva.

To ze v Octavce neni volant uprostred osy ridice uz sem prekousl 😄

Tak díky jako,  fakt :D tvl doteď jsem si nevšiml, že volant mám trochu doprava a že když ho srovnám jedu do levýho pangejtu... teď na to furt čumím a bojim se, že si někde namlátím hubu...

Že není v ose mi nevadí, stejně mám křivej hrudník, ale že není rovně mě (až teď) s...štve.   Jo a auto je výroba 12/2020  

 

Pomohlo to blbnutí s geometrií na ten volant? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě zkontroluju gumy, po přezutí mi to zhruba během týdne 2x zařvalo že ušel vzduch, nikde jsem nic neviděl, tak jsem to jen znovu potvrdil, ale neměřil jsem tlak, tak na to ještě mrknu. Ono jednu, dvě, tři desetiny asi okem stejně nepoznám, že jo?.... no a kdyby to nepomohlo, tak to šoupnu do servisu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Mě spíš zajímá , proč když se neseřizuje, tak při měření se pohnul záklon vlevo i vpravo o takřka 2°, kdyby to byly desetiny, o nic by nešlo. Ale takhle? Přeci seřízením sbíhavosti se záklon nemůže o tolik hnout? Spíš mi to připadá, že během měření se snímače na kolech asi pohnuly. V tom případě je pak dobře změřená i ta sbíhavost? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...