Přejít na obsah

Poškrábané přední sklo (O4 RS)


JanekJankovic

Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, JirikHL napsal:

Pánové (a dámy?) měl bych  dotaz, jak řešíte situaci, kdy přijdete k autu třeba po 2 dnech, auto je zaprášené - hlavně mi jde teĎ o čelní sklo. Jak opláchnout, když nemam v kufru nádobu s vodou, kterou bych to sklo opláchl? :D Přece kvuli tomu nepojezdíte na wapku, nebo jo? 

Auto má sloužit tobě, ne ty jemu. Samozřejmě led taky neškrábu, ale prach prostě proleju ostřikovačema, pořádně, nešetřím. :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, JirikHL napsal:

Pánové (a dámy?) měl bych  dotaz, jak řešíte situaci, kdy přijdete k autu třeba po 2 dnech, auto je zaprášené - hlavně mi jde teĎ o čelní sklo. Jak opláchnout, když nemam v kufru nádobu s vodou, kterou bych to sklo opláchl? :D Přece kvuli tomu nepojezdíte na wapku, nebo jo? 

Máš správnou úvahu, ty novodobá skla stojí ... časem poznáš. U předminulého auta po třech dnes stání pod stromy i po ostříknutí skla, stěrač od nějakého bordelu udělal decentní rýhu.

Opláchnu kdekoliv třeba wapka nebo na pumpě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@deto @Rapid1.0 No jasně, na druhém/starém autě to tak normálně dělám - pořádně ostříknout a čekám, až je sklo čistý. Žádný problém nikdy nebyl. Nicméně tady se mi do toho moc nechtělo, když jsem se dočetl, že jsou ty skla z bláta a nechci si ho hned podřít :D. 

 

před 9 hodinami, Jan R. napsal:

U předminulého auta po třech dnes stání pod stromy i po ostříknutí skla, stěrač od nějakého bordelu udělal decentní rýhu.

To je přesně to o čem mluvím :D 

 

před 7 hodinami, patrikcevela napsal:

Ehm, pripoistenie celneho skla… raz za dva roky vymienam sklo tak ci tak

Mám, tak ho asi budu muset někdy využít :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klasika, jak to sklo zničit.

Dva dny na sídlišti, kousek strom. Zapadané smůlou, za stěrači bordel. Stačí je pustit a i po ostříknutí kousek jdou nasucho a jak se ohne lamela ve stěrači, bordel jezdí po skle.

03B82348-C151-4E71-AFAA-CAB7D16C3E9A.jpg92CCB16A-3B83-4020-8E2C-D933A1265997.jpg4A9BFF3B-95C1-4FD8-9D01-668E6E6A0F58.jpg

U F3 FL, Favorit šlo ostříknout sklo bez stěračů, tady ne. Nechám to jízdou odlítat, na pumpě to setřu a klid.

Musí se vzít v potaz, že někdo auto vlastní, firemní, pronajaté, přístup je jiný.

Měnit sklo jsem nikdy nemusel a do budoucna se chci tomu vyvarovat. Může to způsobit ještě více problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Jan R. napsal:

U F3 FL, Favorit šlo ostříknout sklo bez stěračů, tady ne.

Aspoň je ta funkce nacákání a až pak setření, auta jako FII to nemají, takže nejprve se hobluje sklo a až se natlakuje potrubí, tak to vystříkne. Vpředu, hlavně i vzadu. Takže pořádně zatáhnout za páčku a držet :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 5. 2022 na 9:18, bouchy napsal:

Aspoň je ta funkce nacákání a až pak setření, auta jako FII to nemají, takže nejprve se hobluje sklo a až se natlakuje potrubí, tak to vystříkne. Vpředu, hlavně i vzadu. Takže pořádně zatáhnout za páčku a držet :)

Pravda, zkoušel jsem to včera a nejprve se postříkalo sklo a s nějakým zpožděním šly stěrače... tak snad to takhle nějak to sklo přežije...

 

Nicméně ta lahvička v kufru s vodou asi nebude špatné řešení, když nejezdá auto každý den :)

 

Jen teda nechápu ty ostřikovače světlometů :D kdyby to ostříklo jednou tak OK, ale to ostříkává ještě 2x! Zleje to půl auta a většinou uplně zbytečně :I

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, JirikHL napsal:

Pravda, zkoušel jsem to včera a nejprve se postříkalo sklo a s nějakým zpožděním šly stěrače... tak snad to takhle nějak to sklo přežije...

 

Nicméně ta lahvička v kufru s vodou asi nebude špatné řešení, když nejezdá auto každý den :)

 

Jen teda nechápu ty ostřikovače světlometů :D kdyby to ostříklo jednou tak OK, ale to ostříkává ještě 2x! Zleje to půl auta a většinou uplně zbytečně :I

taky jsem to už řešil i se servisáky a mou žádost, aby to alespoň nestříkalo při svítících světlech na první, ale třeba třetí, nebo pátý dotek páčky mi nepomohli s tím, že umí jen posunout další ostřik následující po tom prvním :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je koloběh starostlivého řidiče - v zimě špína a sůl, na jaře pyl a rozbité silnice po zimě, v létě mouchy a opravy silnic (asfalt, kamínky, vyfrézované úseky) a na podzim mouchy a bordel z polí po zemědělské technice...

Zkoušeli jste leštěnku na sklo, příp. tekuté stěrače (ideálně v kombinaci)? Obojí dělá velmi hladký a kluzký povrch.

  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na našem předchozím autě (Golf Sportsvan) původní majitel neřešil výměnu stěračů takovým způsobem až lišty s otrhanými gumičkami do čelního skla vydřely docela hluboké drážky. Zkusil jsem tedy na Aliexpresu objednat toto: Cerium Oxide Glass Polishing Powder Kit For Deep Scratch Remover For Windscreen s tím, že pokud se nezadaří, tak stejně sklo bude na výměnu. Stálo to sice půl dne práce a spoustu sil, ale byl jsem překvapen výsledkem. Vlasové škrábance od škrabky na led zmizely úplně a nejhlubší rýhy od stěračů jsem musel hledat pod určitým úhlem. Takže sklo zůstalo a je na autě do teď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 rok později...

chcel som sa spýtať na skúsenosti iných s kvalitou čelného skla. A vidím, že 80% príspevkov je tu o nekvalite.

Auto má po roku a pol - tzn. necelé dve zimy - 120tkm, nikdy som nepoužil škrabku - vždy rozmrazovač, nikdy na sucho stierače, v taliansku na dovolenke pred každým výjazdom najprv množstvo vody a špongia (aj bočné sklá, aby pri sťahovaní nezostali ryhy po pieskových zrnkách). Napriek tomu, sklo je tak poškodené, že proti slnku mám vážne problémy cez neho vidieť. Podobne ako keby bolo sklo silne zaprášené. Katastrofa. Toto som ešte nezažil na žiadnom aute.

Našťastie minulý mesiac bolo trochu zima a u Frýdlantu sypú kamením, takže dve seriozne diery na okne pýtajú výmenu. Ale aj bez týchto dier by to bolo kvôli bezpečnosti fakt len na výmenu. Je to komplet poškriabané aj mimo stieračov.

Editováno: , autor: OpelIns1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...