Přejít na obsah

Výměna infotainmentu - Bolero na Amundsen


Doporučené příspěvky

Řeším už cca půl roku výměnu Bolera za Amundsen. Namontoval jsem jednotku do kastlíku, GPS anténu, veškeré propojovací kabely. Proběhla kontrola ochrany komponentů, rádio hraje, ale nejde HF a navigace. Přitom při prvním spuštění navigace běžela jen to chtělo nové mapy. Podotýkám, že první monitor tam byl z SIII (Columbus) koupený s jednotkou s tím , že je to na OIII, ale to by snad na to nemělo mít vliv. Zkoušelo se to celé přehrát z jiného ( stejně vybaveného) auta a nic.

Dokáže mi někdo pomoct nejlíp z ol. kraje, popř. můžu zaplatit za radu, která povede k vyřešení.

Děkuji za každý postřeh, protože jsem do toho nasypal už docela dost a nechce se ni to vracet do původního stavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

jednotka Amundsen s DAB nebo bez, LCD buď 6,5" pro amundsen nebo 8" z Columbusu, popřípadě 8" polosklo, usb sedí anténa pro gps skoro jakákoliv. Pak Online kódování a parametrizace, plus nahrání dat z původního auta. V Ostravě není problém dodat díly i udělat.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, h2o napsal:

jednotka Amundsen s DAB nebo bez, LCD buď 6,5" pro amundsen nebo 8" z Columbusu, popřípadě 8" polosklo, usb sedí anténa pro gps skoro jakákoliv. Pak Online kódování a parametrizace, plus nahrání dat z původního auta. V Ostravě není problém dodat díly i udělat.

 

Mám jednotku i displej 6,5"... Obojí amundsen mib2 ......Ostrava je daleko... Děkuji za odpověď 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Ahoj,

půjdu rovnou k věci. Mám Octavii III 2015 v combi, infotainment Bolero, chtěl bych v nějaké důstojné formě carplay, zkoušel jsem v jednom servise carplay modul, ale nefunguje vůbec dobře (nebo to v servisu neumí)…chci se zeptat, když seženu nový infotainment, třeba Amundsen zde: https://www.car-nav.cz/skoda-columbus-mib2-5-originalni-navigace-skoda-octavia-3-apple-carplay-android-auto-mirrorlink/

 

tak, jestli nebude problém (chápu, že tento infotainment je asi pro novější OIII, ale jestli je možné naistalovat i do starší octavky, včetně origináního ovládání přes volant a kvalitní carplay).

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je Bolero taky udělané tak, že je v kaslíku před spolujezdcem jednotka a ve středu je pouze displej, tak to bude v podstatě jen výměna kus za kus a pak samozřejmě ochrana komponent atd atd. Osobně doporučuji spíše Columbus, když už se bude rádio měnit :) Zprovoznit jej je pak také o dost snazší :) ale bude chybět GPS anténa minimálně, protože bolero tuším mít nemohlo, že? Ale možná se pletu, u toho bolera to moc netuším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný, rozumím. A v kaslíku teda je vidět jednotka s přístupem pro SD kartu, je to tak, že? Protože pokud ne, tak je nutná úprava kabeláže atd atd.. a to je o dost náročnější, než pouhá výměna kus za kus.

Vím, že se hodně řeší totiž výměna Amundsen za Columbus a tam to je kus za kus, ale Bolero na Columbus, to nevím jistě. Třeba se tady ale najde někdo, kdo bude vědět s jistotou.

Každopádně pokud by to bylo tak, že je třeba udělat výměnu kus za kus, tak se musí vyměnit ještě USB konektor a nevím teď jistě, jestli né i kabeláž z rádia do toho USB. Řešil jsem tohle jednou s kamarádem na jeho Fabii a tam stačilo jen USB samotné vyměnit.

Můžeme to případně pak řešit v SZ a nějak to vymyslet :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Výměna infotainmentu - Bolero na Amundsen

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...