Přejít na obsah

PŘEVODOVÝ olej - 002 FNK 03/2001


Ferdinand II

Doporučené příspěvky

Dobrý den,


hledám nejlepší náhradu původního převodového oleje do převodovky 002 FNK (03/2001).

 

Nevím už kam se obrátit s dotazem, názory a nepřeberné množství převodových olejů, jsou často rozličné.

 

Ztrácím se ve specifikaci. V DO je uvedeno: syntetický SAE 75W-90 G50. Pod G50 najdu více olejů různých norem. Pak jsem našel normu pro tuto převodovku G005000 - žádný produkt s touto normou jsem nenašel. Přímo specifikace VW501.50 - našel jsem dost produktů, ale v DP nic o této normě není.

 

Vyměnil jsem olej a dal tam, nalezený dle VIN, originální G060726A2. Výsledek je takový, že jdou rychlosti řadit nepatrně hůře.

 

1) Jaké má specifikace orig. olej G060726A2?

2) Je orig. olej vhodný do 002 FNK?

3) Jaký olej, resp. přesnou specifikaci nalít?

3) Patří sem vyloženě API GL-4 nebo GL-4+?

4) Dost se zmiňuje Castrol Syntrans 75W-90 - proč?

5) Co se vlastně lilo ve výrobě?

6) Píše se objem 2l - to se mi nepodařilo tam dostat, začne to přetýkat, když je tam tak 1,9l - to je dobře/špatně, jak tam dostat 2l?

-------------

Off topic) Jak se liší Castrol TAF-X 75W-90 a Castrol Transaxle Syntrans 75W-90?

-------------

 

Moc díky!

Editováno: , autor: Ferdinand II
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře, šoupnu tam tedy ten Castrol. K tomu množství. V DP popisují nalít olej, pak nastartovat na zvedáku a nechat 2 minuty na hvaltu. Asi to tak zkusím, možná se tam pak ty 2l vlezou.

Nechápu, proč je kontrolní díra níž, než je třeba.

Anebo vezmu velkou stříkačku, rychle to tam vypravím a zavřu.

Nějaký tip, jak to v praxi přeprat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nový olej je hustší, tak pokud ho komplet vyměníš půjde zřejmě řadit kompaktněji. Též jsem doléval o něco více nad kontrolní šroub, u převodovky Mq200 to bylo ale i tak pod 2 litry. Kolem hadičky jsem dal kousek gumy, dolil, rychle vytáhl a zašrouboval. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 3. 2021 na 14:09, psurn napsal:

Nový olej je hustší, tak pokud ho komplet vyměníš půjde zřejmě řadit kompaktněji. Též jsem doléval o něco více nad kontrolní šroub, u převodovky Mq200 to bylo ale i tak pod 2 litry. Kolem hadičky jsem dal kousek gumy, dolil, rychle vytáhl a zašrouboval. 

Proč by měl být hustší? Jiné složení?

Já jsem si nevěděl rady, tak jsem tam dal Castrol Syntrans Transaxle 75W-90, tak uvidím. Když bych to býval věděl, jaká to bude anabáze, tak bych tam nechal původní kaši klidně dalších 10 let.

 

Víc tam dávat nechci, ale píší 2l, to se tam nevleze. Udělal jsem to tak, že jsme to tam nalili, projeli a zkontrolovali, jestli je to ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ti to po výměně drhne, tak to bude něco špatně. Mě prostě se zdál jen trochu větší odpor při řazení a možná jsem ho tam dal i o trochu více.  I přesto mi ale olej zůstal mezi 1 - 2 dcl.  Mám 1.4 16V, ale převodovky budou stejné. Dával jsem jednou originál a podruhé shell a nepozoroval jsem rozdíl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Setkal jste se někdo s tím, že by vám unikal olej přes vypouštěcí zátku na 1.4 MPI? Objevily se mi tam kapky, ta zátka byla zaolejovaná a celý spodek převodovky. Utřel jsem to, udělalo se to zase, pak jsem to prostříkal čističem brzd a znova, do třetice jsem to prostříkal i pořádně tu zátku a týden nic, a to se s autem dále jezdilo.

Nevím teď, co si o tom myslet a co s tím.

 

Vyměnit tu zátku nebo jen doplnit olejem? Ta zátka by měla být kónická podle dílenské příručky, tak je vůbec možné, aby propouštěla?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...