Přejít na obsah

Konektor USB-C u středového zrcátka


MOJE_JMÉNO

Doporučené příspěvky

Díky za info. OPĚT(!) jsem to tedy na Tvou radu udělal a tuto informaci jsem opět nenašel. Až nakonec mě napadlo nechat vygenerovat pdf s konfigurací standardu a až tam to je skutečně uvedeno. Bohužel je pravda co píšeš... STYLE má 5x USB-C (2x vpředu, 2x vzadu, 1x u zp. zrcátka), ostatní jen 2x vpředu. Vyměnil bych klidně tento konektor za vyhřívané sedačky... :)

Čirou náhodou, jelikož si myslím, že se jedná o celkem zajímavou položku, která nejen mě bude hooodně chybět kvůli napájení kamery se ptám, zdali někdo neví, je-li kabeláž ve stropu připravena a chybí opravdu jen ten konektor. Příp. co by ve skutečnosti obnášelo si to tam dodělat samodoma. U jednoho příspěvku (Ambition) jsem totiž četl, že je tam prý údajně nějaká krytka. Nechce se mi věřit, že by v kabeláži ty potřebné dráty nebyly. Je-li někdo znalý, dík předem za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to zřejmé nejen z konfigurátoru, ale i z ceníku. Jinak dodělat jednoduše nelze, protože ve stropě není potřebná jednotka. Proto ten příplatek 5K. No, nekup to za ty prachy. Ono prostě všechno souvisí se vším.

Editováno: , autor: dafro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4 hours ago, MOJE_JMÉNO said:

Díky za info. OPĚT(!) jsem to tedy na Tvou radu udělal a tuto informaci jsem opět nenašel. Až nakonec mě napadlo nechat vygenerovat pdf s konfigurací standardu a až tam to je skutečně uvedeno.

Jen pro info, jde o dřív. Jakmile se dostaneš na obrazovku konfigurátoru, kde vybíráš stupeň výbavy (Ambition, Style, Scout...), tak klikni na tlačítko Více informací (je vedle něj ikonka malého i) a tam je vypsaná základní výbava pro daný stupeň. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný, to vím. Je tam 2x USB-C vpředu. A ty z toho na beton poznáš, jestli je jeden z nich u zrcátka a druhý dole, nebo oba dole? (Není třeba reagovat) Ve všech recenzích se testují vždy předražené full verze a všichni komentátoři slintají nad vychytávkami, třeba právě umístění konektoru. Již ale nikoho nenapadne okomentovat fakt, že zrovna tato a tato vychytávka není o patro níže. Nenašel jsem jedinou použitelnou recenzi na sociálku active, krom nešprechnzidojč.. Proto můj dotaz. Každopádně je strašně velká škoda, že ten konektor nejde dodělat. Naprosto se mi hnusí zavlékat kabel okolo okna a nevzhledně ho prostrkávat k zásuvce před šaltrpákou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při konfiguraci auta za ty peníze bych si prostě dal pozor na tyto detaily, protože dodělávat je to podle mě pak zbytečnost. 

Je fakt, že já jsem si četl až dodatečně základní výbavu u RS a mile mě překvapilo, že je tam vyhřívané čelní a virtuální pedál.

Ale to bylo milé překvapení. 

Jinak USB-C 2x vpředu je "vždy" dole. Pár aut jsem v poslední době vyzkoušel a jakmile tam bylo USB-C tak rovnou 2x. Tím, že vzali 12V tak nemáš možnost úplně rozšířit třeba na více USB, takže tam dali alespoň ty 2x USB-C. Zrcátko je prostě navíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, MOJE_JMÉNO napsal:

Jasný, to vím. Je tam 2x USB-C vpředu. A ty z toho na beton poznáš, jestli je jeden z nich u zrcátka a druhý dole, nebo oba dole? (Není třeba reagovat) Ve všech recenzích se testují vždy předražené full verze a všichni komentátoři slintají nad vychytávkami, třeba právě umístění konektoru. Již ale nikoho nenapadne okomentovat fakt, že zrovna tato a tato vychytávka není o patro níže. Nenašel jsem jedinou použitelnou recenzi na sociálku active, krom nešprechnzidojč.. Proto můj dotaz. Každopádně je strašně velká škoda, že ten konektor nejde dodělat. Naprosto se mi hnusí zavlékat kabel okolo okna a nevzhledně ho prostrkávat k zásuvce před šaltrpákou.

Myslím, že jsou i jiná elegantnější řešení, než to tahat od řadící páky, pokud netrváš na datovém usb a budeš ho používat pouze k nabíjení. Řeší se to tady na fóru neustále, stačí pohledat. Anebo prostě připlatit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, dafro napsal:

Je to zřejmé nejen z konfigurátoru, ale i z ceníku. Jinak dodělat jednoduše nelze, protože ve stropě není potřebná jednotka. Proto ten příplatek 5K. No, nekup to za ty prachy. Ono prostě všechno souvisí se vším.

No upřímně řečeno, jestli tam vedou dráty 12V a potřebuji vlastně vyrobit 5V pro USB a dát to do nějakého konektoru, tak na to snad stačí, obrazně řečeno, vykuchat střeva nějakého cigaretového dobíječe telefonu za 10 dolarů. Aby na to musela být řídící jednotka za 5k, tak to je nestydatost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, dafro napsal:

Myslím, že jsou i jiná elegantnější řešení, než to tahat od řadící páky, pokud netrváš na datovém usb a budeš ho používat pouze k nabíjení. Řeší se to tady na fóru neustále, stačí pohledat. Anebo prostě připlatit.

Jojo, půjdu hledat. Připlácet každopádně nebudu, neboť se bude v červnu jednat o můj nový pracovní nástroj....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 14. 3. 2021 na 19:28, dafro napsal:

Myslím, že jsou i jiná elegantnější řešení, než to tahat od řadící páky, pokud netrváš na datovém usb a budeš ho používat pouze k nabíjení. Řeší se to tady na fóru neustále, stačí pohledat. Anebo prostě připlatit.

Popravdě? ...pohledat nestačilo.... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom případě máš dvě možnosti. Buď použít tu variantu, o které psal výše @boban1108, nebo vybrat např. toto:

 

https://forum.skodahome.cz/topic/141442-naše-oiii-fl-14-tsi/?do=findComment&comment=2287495

https://forum.skodahome.cz/topic/125382-on-board-camera-vše-o-kamerách-jakou-vybrat-umístění-zapojení/?do=findComment&comment=2329014

https://forum.skodahome.cz/topic/143938-skrytá-zásuvka-dashcam/

 

Jak jsem psal, podobných příspěvků je tu spoustu. Třeba Ti to nějak pomůže.😉

Editováno: , autor: dafro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Dobrý den,

mám u zpětného zrcátka konektor usb-c, do kterého mám zapojenou kameru. Když vypnu motor, kamera zhasne, tzn. že do konektoru přestane jít napájení. Je to celkem nešikovné, protože u předchozího auta byla kamera zapnutá stále, pro případ nějaké kolize na parkovišti apod. Je možné do USB u zrcátka pustit stálé napájení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 5 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...