Přejít na obsah

Záhadné pískání


dvd73

Doporučené příspěvky

Včera jsem si všimnul, že mi při brždění z 50 km (tak do 20 km, pak to přestane) v autě něco píská. Myslel jsem, že jsou to přední brzdy, tak jsem otevřel okno a hle nic neslyším. Tak jsem si s tím chvíli hrál a zjistil jsem, že to pískání je slyšet jen když mám zavřený okýnko. Četl jsem tedy něco o přetlaku v kabině, o přetlakové klapce v kufru, o vnitřním / vnějším okruhu topení a já nevím co ještě, ale tady je úplně fuk jestli mám topení na vnitřní, vnější nebo úplně vypnuté. A hlavně to fakt píská jen když brzdím, při jízdě nikoliv.

 

Absolutně to nechápu, nevidím tam žádnou souvislost. Je pravda že „opravář autorádio“ to řeší, všimnul jsem si toho, protože mi akorát dohrál playlist na AppleCar a v autě bylo ticho.

Někdo nějaké nápady? V příloze jsou fotky, jak vypadá moje těsnění dveří. Mohlo by to být tím? Ale proč to dělá jen při určité rychlosti, a hlavně výhradně při brždění?

 

Na záruku mi to řešit určitě nebudou, řeknou že je to tím těsněním. Já vypláznu nemalý peníze a ono to furt bude dělat. Když nikdo nic, tak to nechám plavat, není to nic hrozného, ale zajímá mne čím by to mohlo být.

 

Jinak jak náročné je vyměnit to těsnění kolem dveří? Myslím jako to v karoserii. Podle fotek to vypadá, že je potřeba demontovat plasty u prahu + část palubovky, páku na otevření kapoty atd. protože část těsnění je za tím jakoby.

 

IMG_20210314_153249.jpg  IMG_20210314_153256.jpg  IMG_20210314_153322.jpg  IMG_20210314_153407.jpg  IMG_20210314_153423.jpg

 

IMG_20210314_153519.jpg  IMG_20210314_153522.jpg  IMG_20210314_153603.jpg

Editováno: , autor: dvd73
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...