Přejít na obsah

Vytlumení - odhlučnění vozu


Deawon

Doporučené příspěvky

Já teď dveře odhlučnoval u Octavie 3 FL z programu škoda plus. Cca dva dny potom jsem zjistil že se mi zasekava klika u spolujezdce a blbe se sní dveře otevírají 😂. Na reklamaci nemám teď úplně odvahu jít.

 

Každopádně dveře jsou o dost těžší, ale zavírají se perfektně. Stačí do nich trochu zatlačit a vlastní hmotnosti se lehce zavřou.

Problém vidím jen v tom, že montážní otvor ve dveřích je dost malý a dost dobrej se nedá nacpat antivibracni a protihlukový materiál na celou plochu vnitřku dveří. Dostal jsem se tak na 50%

IMG_20210402_121218_1.thumb.jpg.e290c2b44a140160fce5e1d8407f37fa.jpg

IMG_20210402_122804_5.thumb.jpg.25717afa302b9da4d41d65a72c1555f6.jpg

IMG_20210404_185552_1.thumb.jpg.25b487d361da7827eaacc417ff9810ad.jpg

IMG_20210409_165859_1.thumb.jpg.e533eb18666802ae2e13b820789b799a.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, nemáte někdo zkušenosti s tím tlumením od nějakého profi servisu, který to dělá v Praze?  Spíš mám ještě dva roky záruku a trošku mám strach kdyby se něco ve dveřích rozbilo, aby to pak uznali. Chtěl bych i vyměnit repro ať už to mám přijednom. 

Editováno: , autor: Webjoe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, Malarkey napsal:

Pomohlo. Nevím jak Rapid, ale O3 má dveře napříč rozdělené výztuhou a nestrčíš za ní ruku. Šlo by to možná nějak s vymontovanym reprakem, ale ty ja neměnil.

 

No to mě taky zajímá, jak to reálně bude ve výsledku. Já budu repráky odvrtávat a pak znovu nýtovat. Za repro mám ještě jeden akustický materiál. Budu se snažit polepit co největší plochu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak je vytlumená z výroby Oktávka, ale Rapid je na tom bídně. Viz. foto od Mikliska. Jenom co jsem koukal na tvoje foto, tak já si s tím dám více práce s lícováním :)  . Mám materiál, nářadí, spousty staré dovolené a teď jen čekám na oteplení. jestli to bude hodně znát, tak možná zkusím i odhlučnění předních podběhů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se stím na oko moc nejebal. Ten antivibracni materiál podle mě není potřeba nutně dávat přes sebe. Má být pořádně nalepeny, aby plech nerezonoval.

Ta druhá vrstva by mohla být líp, ale řezal jsem to nožem a stačí o pár mm říznout jinak a už tam je díra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také mám připravený materiál na vytlumení dveří. Rozhodl jsem se k tomu, protože budu předělávat elektroniku stahovaček na FIII FL (dojezdy, ovl. přes DO atd.), takže stejně rozhrabu všechny 4 dveře. Jinak by mě to asi ani nenapadlo :-D

Měl bych dva dotazy.

1) Když dveře takto ztěžknou, funguje dobře jejich aretace? Nezavírají se samy hned při nějakém vánku?

2) Uvažuji, že nalepím antivibrační materiál i na vnější plech, a to hlavně z důvodu eliminovat ty plechové zvuky od rázů koncových poloh zvdihu vnější kliky při otvírání dveří. Takový "popelnicový" zvuky co při tom rapid vyluzuje jsem neregistroval u žádné novodobější Škodovky. Předpokládám správně, že když oblepím antivibračním materiálem okolí kliky a hlavní rovnou plochu vnějšího plechu mezi jeho výlisy, tak by to mělo výrazně pomoct?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem leštil motor a nevědět, že bude další dny zima, tak jsem se alespoň do kapoty už pustil. Zatím se mi v garáži válí asi 19kg materiálu :)

 

Cena materiálu je stejná, jako kdybych si nechal aktivovat Mirrorlink a to se vyplatí spíš to vytlumení/odhlučnění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak včera jsem se do toho konečně pustil. Cca 3h práce a mám polepené dveře řidiče antivibračním a protihlukovým materiálem + repro akustickou pěnou a přenýtované. Narovinu říkám, že je to strašná piplačka. Kromě výztuhy jsem materiál dostal na 90% vnějšího plechu. Bolavá záda + orvané ruce. Jeden problém je to tam nalepit a druhý pořádně přitlačit.

 

Dle konfigurátoru ahifi by měli na jedny dveře stačit 4desky 35x50cm anitivibračního materiálu. Já jenom na vnější plech zdělal skoro 3, takže i to mě utvrzuje v tom, že jsem to polepil vážně poctivě.

 

Dnes budu pokračovat antivibračním materiálem na vnitřním plechu a tlumící pěnou na tapec + smontování. Nechci nic poškodit, takže radši dělám pomalu. Bez sundání repro by to vůbec nemělo smysl.

 

20210509_200729.jpg

20210509_195413.jpg

20210509_193534.jpg

20210509_181450.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já reprák nesundaval a bez něho se dolů nedostaneš, takhle to máš lépe než když si za to zaplatíš. Většinou mají tak 40-70% plochy pokud si zrovna nepriplatis.

Každopádně tu třetí vrstvu jsi tam dávat neměl. Ta přijde pouze na plastový tapec. Je to nasákavé a bude ti to tam hnít.

Editováno: , autor: Malarkey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Vytlumení - odhlučnění vozu

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...