Jump to content

Kódování komfort 6Q0 959 433E


Recommended Posts

Pěkný den, 

 

mám prosbu, dá se překódovat 6Q0 959 433E s alarmem na verzi bez alarmu nebo jen při spuštěném alarmu vypnout blikání blinkrů? Chci ten zázrak z auta po osmnácti letech demontovat. Zbytečných 15 000 navíc při nákupu. Jen to otravuje. Moc děkuji za radu. 

Link to post
Share on other sites

Pěkný den, ano má tři konektory. Jeden na sobě nese všechny vstupy od čidla pohybu a do houkačky, senzor kapoty. Alarm se aktivuje z jednoduchého důvodu. Přestalo mi fungovat dálkové ovládání na klíčích a nějaká chytrá hlava udělala ten systém tak, že když zamknu klíčem zavře se centrál a nahodí se alarm. Když otevřu klíčem alarm se nevypne a do 15 sekund musím strčit klíče do startování a otočit. Prostě to vymyslel nějaký ...... Tak jsem si řekl, že nebudu vyhazovat peníze za nové DO a budu odemykat klíčem, ale potřebuji se zbavit alarmu, který je stejně k ničemu. Vyhodil jsem pojistku, tím umrtvil čidlo pohybu a houkačku. Jediné co smozřejmě začne otravovat je blikání blinkrů po 15s. Tak řeším jak tohle úplně vypnout.

Link to post
Share on other sites

Ahoj,

zkoušel jsi to diagnostikou v menu přizpůsobení komfortní jednotky.Jinak potom přepisem EEPROM.Na to potřebuješ extra program.Například EASYCCM.Nebo si sežeň komfortku bez alarmu.Těch bude jistě dost.

Link to post
Share on other sites

Včera jsem vám myslím odepisoval v jiném vlákně, a též si myslím že s odkódováním alarmu je daleko víc práce než s výměnou komfortky za takovou která alarm neumí, psal jste i že vám přestala fungovat dálka (která by se potom ale musela samozřejmě nakódovat), tak by se tím smazaly 2 mouchy jednou ranou a možná by se předešlo i tomu že by v komfortce začaly odcházet i jiné funkce (El okna, centrál atd...) 🙂

Edited by filllli
Link to post
Share on other sites

Přeprogramování komfortky 433 E otázka pár minut.Dělal jsem to "X" krát,ale pokud odchází dálka a je to opravdu komfortkou a né ovladačem,je lepší koupit druhou.

Link to post
Share on other sites

Moc díky za info. Taky mě napadlo sehnat něco z vrakáče. Ale nevím jaký typ. Mám 1,4 MPi 2002 rok, myslím AZF. Má to akorát funkční centrál s dálkou, okna v mechanice a alarm. Moc se mi do výměny nechtělo zatím, protože nevím jakým typem to nahradit a jestli je nutné něco kódovat dále v dalších systémech na sběrnici, třeba to nějak provazovat s motorovou jednotkou, Pokud vím tam v přizpůsobení komfortní jednotky jsem viděl jen možnost vypnout hlídání vnitřního prostoru. To blikání světel jsem nikde nenašel. Napadlo mě taky se podívat, jestli nejsou v háji klíče, ale to netuším moc jak zkontrolovat. Asi by to mohlo taky něco vypsat v řídící jednotce.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...