Přejít na obsah

Tlumici tesnici pena v blatniku


jirka toledo

Doporučené příspěvky

Pri montazi prednich zasterek jsem se chtel podivat do kapsy pod plastovym podbehem jestli neni plnej bordelu jako napr u O2, prekvapila mi vymezovaci jaka si molitanova pena ktera vede od patky blatniku az nahoru tesni prostor mezi blatnikem a dvermi, kdyz otevrete dvere tak je videt a byla nacucana jako houba.. Docela mi to zarazilo tim padem dlouho vysicha a drzi vlhko... Zatim to tam nerezne ale nelibi se mi to.. 

Neresili jste to nekdo, v jinem prispevku nekdo psal ze to uplne vyndal. 

Editováno: , autor: jirka toledo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to na podzim 2018 na tehdy skoro novém Rapidu prostě vyndal a dodnes auto jezdí bez toho nacucanýho nesmyslu. Nějak citelně zvýšenou hlučnost ani větší špinění vnitřku prahů nesleduji. Tou dírou po molitanu jde celý vnitřek blatníku aspoň pěkně vymývat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tam prostě díra skrz kterou je vidět plastový podběh a vnitřek blatníku. Uznávám, že esteticky nic moc, ale jde vše kontrolovat, vymývat atd. Už jsem si zvykl při otevření dveří na to nekoukat :-) Možná někdy s tím zkusím něco vymyslet. Nějak to zakrýt - možná použiju tmavě šedou mPVC střešní folii, mám čalounický koberec, objednal jsem antivibrační folie na ahifi, tlumicí molitan - nemám ještě přesně rozmyšleno, ale ten molitan se mi tam zpět dávat nechce...

IMG_20210321_085938.jpg

IMG_20210321_085934.jpg

IMG_20210321_085924.jpg

IMG_20210321_085909.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

Nezačal někdo vyrábět plastovou hlukovou izolaci (koncový díl blatníku) 5JA864235A levá a 5JA864236A pravá mezi károu a předním blatníkem místo pěnové, která je nepěkně nasátá vodou a bude tuším zdrojem koroze?

 

 

Díky za info!

 

 

T

 

 

5f553c746dc4e.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z auta jsem hned po první zimě tento solí nacucaný nesmysl prostě vyndal. Nyní to už třetí rok jezdí bez toho bez zásadního rozdílu v hlučnosti. Ta pěna může mírně přispět v odhlučnění od předních podběhů. Uvažuji, že někdy odříznu tu spidní část, co bývá nejnacucanější a vrátím to zpět...🤔

Editováno: , autor: tom01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ji měl v ruce při odhlučnění předních podběhů a je fakt, že je nasákavá. Pří představě, že se při dešti, myčce nebo v zime nacucá slanou vodou a několik dní vysychá se mi vůbec nelíbí.

 

Pokud by existovala alternativa z nenasákavé pěny, tak bych ji určitě bral.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Moje doplnění z tématu u Mikliska.

 

Já mám MR2019 a podle toho co u ostatních vidím, tak už mám alespoň trochu "voděodolné" ty molitany. Při odhlučnění podběhů jsem na ně ještě zepředu přilepil odhlučňovací materiál, který nepropustí vodu. Fakt je, že to pak zase nadruhou stranu asi hůře vysychá. Uvidím co to udělalo od července 2021 až budu přezouvat. Při přezouvání stějně vždy povolím podběhy-zástěrky a vystříkám problematické části.

 

Kdyby se dala sehnat nenasákává alternativa, tak do toho jdu. nebo to alespoň vyndat a natřít plecha co s tím přijdou do kontaktu voskem extra.

20210712_173621.jpg

20210712_174637.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě připadalo, že si voda našla cestu spíš někudy shora, mokré to bylo celé, samozřejmě dole bylo vody nejvíc, nahoře spíš jen vlhké. Náhrada, resp. předchůdce je, pro SEATa se dělal plastový kryt, který se chytal za otvory v patkách, co jsou na blatnících. Podle mě ale přešli na ten molitan z důvodu, že se do blbě montovalo nebo že to drnčelo. Jo a v ETCE je u toho molitanového dílu poznámka provedení Zvýšená protihluková úprava.

IMG_20220410_101837.thumb.jpg.502e3cf7619772b7f1e43e4cd34f1508.jpgIMG_20220410_101845.thumb.jpg.275b9113caed0a2f833cb07764430009.jpgIMG_20220410_101944.thumb.jpg.781f99056abcaa4b44f97f1aa69a3f4e.jpg 

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ben06 Já to mám naopak 😁. Můj Rapid jezdil skoro 3 roky bez toho molitanu a v pohodě. Žádná dramaticky vyšší hlučnost ani špinění mezidveří. Když jsem jej vloni napodzim odkoupil z firmy a auto odhlučňoval, tak jsem ty molitany zkusil vrátit s tím, že jsem je kudlou dole uřizl cca 1cm nad prahem, aby toto nejchoulostivější místo volně větralo, nedržel se tam bordel a šlo to dobře vymývat. Pravda hlučnost to asi malinko snižuje, ale rozdíl nepatrný. Ne větší než registruji při změně letní a zimní sasy gum (zimní mám tiché, letní dost hučí). Teď na jaře při  přezouvání jsem za ten podběh koukl a pohoda. Pravda tehdy bylo měsíc předtím sucho. Budu to ale nadále pravidelně merčit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třeba u O1 za 13 let s předníma zástěrkama nemám problém s korozí a asi jen 2x jsem čistil kapsy za nimi. Je fakt že tam vapkou dost stříkám. U Rapida mě furt vrtalo v hlavě proč a z čeho ty loužičky i když jsem mokrý molitany už z nějaké škodovky kdysi tahal. Hlučnost letních 16" mě taky irituje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 14. 4. 2022 na 10:03, miklisek napsal:

Mě připadalo, že si voda našla cestu spíš někudy shora, mokré to bylo celé, samozřejmě dole bylo vody nejvíc, nahoře spíš jen vlhké. Náhrada, resp. předchůdce je, pro SEATa se dělal plastový kryt, který se chytal za otvory v patkách, co jsou na blatnících....

 

 

Neměl bys prosím číslo toho SEAT dílu? Koupil jsem teď Toledo 11/2016 a mám tam tu nacucanou pěnu, která se mi vůbec nelíbí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázka je, zda ten materiál nějak nedegraduje a nemění vlastnosti. Miklisek ve svém vlákně zmiňuje díly 5JA 864 235A a 5JA 864 236A, že dle Etky se montují od 13.8.2013 a tedy já i ty bychom je měli na autě mít. Dokonce píše o zkoušce ve vaně. Já mám tedy auto teprve 3 týdny, ale při každém nastupování do té hmoty dloubnu a za tu dobu nebyla nikdy suchá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...