Přejít na obsah

2.0 CFBG - intervaly výmeny, chiptuning a Diesel-gate


Benjamín Forro

Doporučené příspěvky

Zdravím všetkých na fóre,

 

Zaobstaral som si Superba 125kw 2014, a ako nováčik čo sa týka dieselov, v resp. celkovo aut (moje prvé - no hate), som sa na Vás chcel obrátiť s par otázkami. Najazdených ma auto cca 228k - kúpil som ked malo 224k. Malo by byť vo veľmi dobrom stave keďže prešlo obsiahlou prehliadkou pri kúpe, pravidelne servírované, taktiež uz som mu doprial aj ja preventivne výmenu všetkých veci okrem DSG oleja po 8k od posledného servisu.

 

Moja otázky sú:

Ako je to s intervalmi výmeny oleja atd? DSGčko chcem meniť budúci rok, inak čo je lepšie meniť každý rok, čo každé 2 atd. Veľa ľudí hovorí o 30k intervale i keď ja mam na PP 15k, I keď sa prikláňam skôr k 10k kvôli chiptuningu...

 

Co sa týka chiptuningu, auto behalo naozaj super, pokým som nezistil ze je napojené na lacný tuningbox ktorý som hneď odpojil, keďže mam v plane dat to niekomu upraviť tak ako sa patrí. Pôvodne som rozmýšľal nad Cimbu alebo u nas na Slovensku BH Motorsport. Ale nakoniec sa prikláňam k DieselPower, keďže je momentálne na hraniciach situácia aká je, osobná návšteva nepripadá do úvahy tak som sa zatiaľ rozhodol pre ich iFlash kde sa dá nahrať "štandardná" úprava a keď bude situácia lepšia tak prísť osobne a doladiť to. Mate so spomínanými firmami skúsenosti o ktoré sa môžete podeliť?

 

A čo sa týka DG soft... keď som bol v AS na prvom servise po tých 8k boli aj 2 zvolávačky na emisie a druha niečo so smerovkami - neviem co keďže mi to nevedel ani pracovník vysvetliť. No ale dôležitá vec je ze som asi podpísal prehratie DG softu keďže sa jednalo o emisie. Na aute som nejako nespozoroval zatiaľ zmeny keďže som na ňom dovtedy najazdil mozno 1k. Spotrebu mam cca 7,5l, s tým som ho aj kúpil ze full nádrž vydržala 800km - po 700 tankujem. Odporúčate mi dat to niekde prehrať na pôvodu? Poprípade viete SW číslo DG softu aby som si to skontroloval?

 

Poprípade ak máte nejaké pripomienky na čo si dávať pozor s ubiehajucimi kilometrami budem vďačný za každú radu. 🤟

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, vítej.

Olej zásadně 15 000 nebo 1 rok, po chipu klidně zkrať na 10 000 / 1 rok, rozhodně tomu neublížíš. Olej v DSG bych vyměnil hned, pokud nemáš fakturu od toho kdy byl olej dělán, pokud fakturu máš a olej tam není víc než 60 000 kilometrů, tak můžeš olej nechat, i když pro klid duše....

 

Co se týčě chipu můžu doporučit pana Vojáčka ze superb clubu, ale dieselpower je určitě taky zkušený chiptunner

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 3. 2021 na 8:36, Oj1337 napsal:

Ahoj, vítej.

Olej zásadně 15 000 nebo 1 rok, po chipu klidně zkrať na 10 000 / 1 rok, rozhodně tomu neublížíš. Olej v DSG bych vyměnil hned, pokud nemáš fakturu od toho kdy byl olej dělán, pokud fakturu máš a olej tam není víc než 60 000 kilometrů, tak můžeš olej nechat, i když pro klid duše....

 

Co se týčě chipu můžu doporučit pana Vojáčka ze superb clubu, ale dieselpower je určitě taky zkušený chiptunner

Diky za privítanie a odpoveď.

Tak prvá vymena bola preventivne po 8k(podľa poslednej výmeny podľa býv. majiteľa). A podľa doterajšieho mesačného nájazdu mi to 1x ročne vychádza na 10k čo je fajn aj v prípade chipu. A DSG ma záznam z nemecká pri 180k takže možno budúci rok pri tých cca 240k.

Ohľadom chipu prihliadam hlave k DP hlavme kvoli ich iFlash programu ktorý mi to upraví cez OBD2 z domovu - odpadá potreba cestovať cez hranice a podstúpiť karantenu. Už som mu aj písal ohľadom Dieselgate a odpoveď bola ze úpravu je možné postaviť na SW pred Dieselgate čo by bolo super. Poprípade sa da neskôr prísť na skúšku a doladiť to na maximum môjho motoru - zatiaľ iba "štandardnú" úpravu na 147kw/415nM, po individuálnej oprave by sa to zrejme dalo posunúť o pár čísel hore.

V 28. 3. 2021 na 21:15, 15degren napsal:

7,5l je na ten to motor vysoký průměr. Běžně to jezdí do 6l i při svižnější jízdě.

Hej, tiež ci myslím. Možno to boli extra studene jazdy ráno a večer každý deň. Aj dlhodobý priemer na palubnom mi ukazoval 7,7l - pri výpočtoch podľa tankovanie to vychádza presne na tých 7,7l. Tento mesiac sa snažím jazdiť s ľahkou nohou plus nejaká diaľnica a zatiaľ mam 6,5l podľa PP. Taktiež som si upravil presnosť priemernej spotreby cez diagnostiku cize uvidim ci som to vôbec dobre nastavil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...