Přejít na obsah

Škoda Octavia III 1.6 TDI - hlučný motor


Unzoned

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

koupil jsem Škoda Octavia III 1.6 TDI, najeto 93tis. Ze začátku mi přišlo auto hodně hlučné, když jsem jezdil po dálnici 110-130km/h, ale pak jsem si na to "zvykl" a řekl, že je to asi normální. Nyní jsem měl vozidlo v servisu a pujčili mi uplně to samé vozidlo i motorově a při stejné rychlosti jsem místo motoru slyšel jsem výtr kolem vozidla. Teď se mi vrátilo mé vozidlo a je to hrozný rozdíl, jak jsem jezdil tím tichým a najednou to je hodně slyšet.

Měli by jste nějakou radu, něbo tip čím by to mohlo být?

 

Předem díky za všechny reakce. Michal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou tři motory 1,6 TDI, 77 kW, 81 kw a 85 kw

 

Jaký máš ty motor? Já najel za 5 let 300 000 km O3 1,6 TDI 77 kW a zdálo se mi v pohodě. 

 

Pak jsem měl 2,0 TDI DSG také O3 a také super. 

 

Nyní mám 1,6 TDI 85 kW a je také hlučnější než ty dva motory předtím. 

 

Ale nekde jsem tady četl, že tento nejvýkonnější 85 kW je hlučný. 

 

Auto stalo 4 měsíce v bazaru. Tak uvidím po pár tisících km zda bude nějaké zlepšení. V nadrzi mám přípravek BG 245 na odkarbonovani a nový olej a všechny filtry a právě se mi zdá zvuk nyní již o malinko tizsi než při koupi auta. Najel jsem jen 1300 km za měsíc z důvodu všechno zavrene a nedá se nikde jezdit. Všichni ostatní mi tvrdí, že auto má tichý motor -))  ale byl jsem zvyklý na tizsi motor

 

 

Editováno: , autor: ryzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to se omlouvám.

 

Mám 81kw a pujčenou jsem měl také 81kw a byl tam opravdu rozdíl. Jelikož se v techto věcech opravdu nevyznám, tak jsem myslel jestli tam nemuže někde chybět třeba nějaký kryt.

 

před 4 hodinami, 15degren napsal:

Ano 85kW jsou hlučné, i ty 81 jsou hlučnější motory... Celkově O3 má velmi špatnou zvukovou izolaci od motoru, naftu bych v tom autě už nechtěl... nebo když už tak 2l s 6q jinak je to na dálnici kvůli zvukům z motorů pain.

a toho se asi nedá zbavit že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám Octu 85 KW a Golfa VII  77 KW... obě auta jsem kupoval nová.

Ta Octavie řve jako kráva....k tomu všemu je ten zvuk velmi nepříjemný. Bohužel ta jízda s ní je všechno možné jen ne příjemný zážitek a já si lámu s tím jak tohle někdo mohl pustit do výroby :-( Odhlučnění kapoty nepomůže už to mám za sebou. 

Naproti tomu Golf je uvnitř tiché auto. Je až zarážející jak moc velký rozdíl to je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jen a pouze o izolaci, které je přímo za motorem ne nad motorem a potom v v druhé části která je pod přístrojovou deskou, motorem to není i když i ten je v 85kw prostě hlučnější než 77 verze. Kdyby jsi měl golfa v 85 tak taky bud hlučnější ale rozhodně no o tolik jako v OIII. OIII má prostě velmi špatnou zvukovou izolaci naprosto všude, at už zadní nápravy, podběhy, nebo motorového prostoru. To je i důvod proč jsem z OII TDI nepřešel na OIII TDI, ale v rámci koncernu jsem změnil značku + přešel na benzín, právě kvůli zvukovému projevu, celkově se prostě v těch tdičkách nedá jezdit bez špuntů do uší pokud se nebavíme o superbu a pod.

 

OII byla technologicky o třídu lepší vůz než OIII.

OIII je pracovní auto... celkově víc vydrží než OII ale prostě ten komfort zásadně utrpěl.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jo neříkám že jezdí špatně nebo má špatnou spotřebu to ne z tohodle hlediska je to nejpovedenější motor má i perfektní odezvu. Nicméně s tou hlučností nemáš pravdu. Pokud se bavím o CR motorech tak hlučnější naftoví motor v osobních autech podle mě neexistuje, respektive jsem nikdy nic hlučnějšího nenašel a co se týče hluku od podvozku, tak v této kategorii je rozhodně octavie nejhorší auto ve své kategorii. Nicméně jak jsem psal, přednosti tohoto vozu nejsou v jízdním komfortu.

 

Co se týče zvukové izolace, tak je to vyloženě problém octavie, protože leon nebo golf má hluk od náprav mnohem lepší.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 3. 2021 na 20:43, 15degren napsal:

Je to jen a pouze o izolaci, které je přímo za motorem ne nad motorem a potom v v druhé části která je pod přístrojovou deskou, motorem to není i když i ten je v 85kw prostě hlučnější než 77 verze. Kdyby jsi měl golfa v 85 tak taky bud hlučnější ale rozhodně no o tolik jako v OIII. OIII má prostě velmi špatnou zvukovou izolaci naprosto všude, at už zadní nápravy, podběhy, nebo motorového prostoru. To je i důvod proč jsem z OII TDI nepřešel na OIII TDI, ale v rámci koncernu jsem změnil značku + přešel na benzín, právě kvůli zvukovému projevu, celkově se prostě v těch tdičkách nedá jezdit bez špuntů do uší pokud se nebavíme o superbu a pod.

 

OII byla technologicky o třídu lepší vůz než OIII.

OIII je pracovní auto... celkově víc vydrží než OII ale prostě ten komfort zásadně utrpěl.

 

Tak jsem se byl podívat a myslím si, že tam žádnou zvukovou izolaci nemám. To stříbrné je tepelná izolace? Dáse z fotografii poznat, jestli tam je izolace mezi motorem a kabinou nebo je to jinde?

Izolaci nad motorem / kapoty mám.

 

IMG_20210325_101023.jpg

IMG_20210325_101027.jpg

IMG_20210325_101105.jpg

IMG_20210325_101017.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravděpodobně smůla na kus motoru, může mít horší vyvážení atd. takže hrubý projev je ještě o to horší. Ale nevim musel bych to slyšet. Nicméně ve všech 1.6 TDI 85kW je to na dálnici děs, proto jsem si koupil TSi, jiný důvod to nemá. Výkon i provoz TDI motoru mi vyhovuje mnohem víc než u TSI. Jak řikám OIII 1.6 TDI 80kW+ je výborné pracovní/firemní auto - levné na provoz, poměrně držák, ale domů a na delší cesty to prostě nechceš, strašný krumpl...

 

Můžeš zkusit firmu ahifi, jestli nepomůže vytlumení torpéda a možná i podběhů a přední části podlahy.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 25. 3. 2021 na 12:52, 15degren napsal:

Pravděpodobně smůla na kus motoru, může mít horší vyvážení atd. takže hrubý projev je ještě o to horší. Ale nevim musel bych to slyšet. Nicméně ve všech 1.6 TDI 85kW je to na dálnici děs, proto jsem si koupil TSi, jiný důvod to nemá. Výkon i provoz TDI motoru mi vyhovuje mnohem víc než u TSI. Jak řikám OIII 1.6 TDI 80kW+ je výborné pracovní/firemní auto - levné na provoz, poměrně držák, ale domů a na delší cesty to prostě nechceš, strašný krumpl...

 

Můžeš zkusit firmu ahifi, jestli nepomůže vytlumení torpéda a možná i podběhů a přední části podlahy.

U tohoto motoru 1.6TDI / 85kW jsem také nespokojen s jeho hrubým zvukovým projevem. Myslel jsem si, že to půjde odhlučnit - nechal jsem si v aHifi odhlučnit kapotu, torpédo, přední podběhy i motorovou příčku zevnitř. Z výsledku jsem ale hodně zklamán - hluk z motoru se snížil opravdu minimálně. Od kol je to podstatně lepší, ale nejlepší výsledky jsou poznat ve vytlumení dveří (to jsem si nechal také udělat). Nechal jsem si tam dát nejlepší materiály, ale...tlumením to výrazně nezlepšíš.

 

Po výměně oleje plánuji použít Metabond do oleje, nebo podobný přípravek. Motoru to neuškodí a 1000 Kč za tu lahvičku na vyzkoušení obětuju. Slibují ztišení motoru, tak uvidíme. Víc možností prostě s tímhle traktorem asi není... :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mám1,6 TDI 85kW, SCR.

Koupená nová, motor nebyl nikdy trápen jako služebák.

Můj má tichý chod, při 120km/h jen tiše přede. Tichý i venku, pokud stojí. Několik lidí mi říkalo že to má spíš zvuk benziňáku.

Oproti dvojkové oktě s benzínem je to jednoznačně tišší. U toho auta je problém chybějící 6. kvalt.  Motor ne :-)

Pokud je to hlučné, něco tam musí být vylágrované nebo ta izolace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Já jsem si koupil O3 kombi facelift 2017.61tkm najeto. Mám to 3 měsíce a přemýšlím, že to prodám.Jízda v tom je opravdu něco katastrofálního.Hluk,vibrace na silnici, všechno v kabině slyším a připadám si jak v nějáké staré herce. Před tím jsem měl Ceed SW a to je nebe a dudy. 

Editováno: , autor: Nick84
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...