Jump to content

Recommended Posts

První pořádná elektro revoluce od Škody už klepe na dveře (sice se už vyrábí od 25. 11. 2020), ale je třeba být fér a nebát se jej porovnat i s kokurencí, neboť nejen Škoda a VW začínají "vevelkém" svou elektro revoluci.
Dopustím se hereze, kterou bych nikdy u sebe neočekával, ale za mě se docela těším na IONIQ 5.
Někdo namítne, že nejde o přímou konkurenci, především z důvodu velikosti, ale vzhled někdy klame:

Co na něj říkáte Vy? Máte nějakého jiného konkurenčního favorita?

Edited by PetriCZECH
  • 4 weeks later...

Také na Ioniq 5 koukám...
Za 1.5 milionu je buď Enyaq v plné výbavě dle současného ceníku - tedy zadokolka 150 kW, zato Ioniq je za stejnou 4x4 a 225 kW (zajímavá shoda s Enyaq RS.)
HUD má také, vůbec mi výbava přijde dost podobná, nejspíš bude také bez možnosti rezervy...
A může mít odvětrávané sedačky :-)
Má o něco menší bateriii, ale zase 800V, jakýpak bude dojezd - Cx asi tak dobrý nebude...
Tak uvidíme, co na to v létě Tesla Model Y od berlína...

Kdybych si měl vybrat plně elektrické auto, jako že nejsem zastáncem plně elektrických aut, tak tohle by se mi líbilo.

https://fdrive.cz/clanky/elektromobil-audi-q4-e-tron-zverejnil-ceske-ceny-6953?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=ei74h1xJTYD-202104230652&dop_id=11396446

Třeba Enyaq mě vůbec nenadchnul palubní deskou-budíky :-(

Edited by l79

jj přesně to jsem si řikal a cetl stejny clanek, že by bylo zajímavé porovnat zakladni vybavu Q4 etron. Cena je pomerne prizniva na premii a naopak u Enyaqu hodně ambiciozni.

zde je priklad konfigurace a standartni konfigurace:

https://konfigurator.audi.cz/cc-cz/cs_CZ_AUDI19/A/detail/083/F4BAI122/2L2L/EI/$LS@6C4@9M3@C5W@EL5@IT3@PWK@PYC@PYG@PYL@QL5@QQ9@VW6@WAJ/@?variant=Q4&GrossNetSwitch=GROSS&fuel=Elektro&gear=Automatická převodovka&drive=Zadní pohon

v priloze seriova vybavaaudi2.pdf

Je ale jasne, ze za nejake fajnove doplnky se da dostat na cenu mnohem vetsi nez zaklad.