Jump to content

Vyčtení PINu z budíků Fabia 2 před fl.


Recommended Posts

Posted (edited)

Děkuju za rychlou reakci, nic méně někde je asi chybička...

na budíkách je najeto 148 773 KM... a při zadání 03775 napíše chybu

 

Kde hledat problém? 

IMG_20210324_160002.jpg

Edited by Skolaeast
Link to post
Share on other sites

ou :-) moje chyba. Funguje. Mnohkrát děkuji. Ptát se čím se to dá v té EEPROM vyčíst je už dost troufalé, že? Ve starších např. Fabia 1 VDO vím kde jsou uložené tyto informace, ale tady nevím a ani se mi nepodařilo najít žádný software, který by mi to prozradil. 

Link to post
Share on other sites
před 13 minutami, Domio napsal:

A co děláš ?

Budu dávat budíky z dvojky do jedničky. Je to tak trochu výzva jak po stránce SW, tak i HW, protože se bude upravovat :D 

Link to post
Share on other sites

No a když jsme u toho, čtu si tu postup z dílenské příručky o přizpůsobení budíků do vozidla a vůbec si nejsem jist, zda jsem z toho moudrej :D No nic, zkoušet budu až zítra, ale nějak asi nevím co s tím. Myslel jsem, že musím pouze přizpůsobit mé klíče k budíkům a tím bude vše vyřešené. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tak jsem se pokoušel o ono přizpůsobení budíků k ŘJ motoru... nic méně neúspěšně. 

 

Zapnu zapalování (immo bliká), připojím kabel (klasický nejlevnější modrý VAG COM 409 z číny), zapnu VAG ( IHR 304 ). 

 

Vyberu jednotku 25 imobilizer. 

Login -> zadám 03775. To vše do této chvíle vypadá v pořádku.

Vyberu přizpůsobení a zadám adresu 50.

Nejdříve mi vše načetl podle předpokladů a dle dílenské příručky. Provedl jsem postup dle návodu, takže zadat místo hodnoty 32000 starý Login, který mám taktéž vyčtený ze starých budíků. 

V tu chvíli přestane IMMO blikat, a svítí. 

Po restartu zapalování IMMO opět bliká, při opětovném zadání Loginu se vše tváří OK, ale při Přizpůsobení a zadání adresy 50 IMMO opět zůstane svítit, ale už žádná data z adresy 50 nenačte. resp. (Není k dispozici).

Adresu 21 s klíči zobrazí, ale nelze změnit. 

 

Zkusil jsem použít novější VAG COM 409 software a stejný postup, nic méně ten mě na adresu 50 v ŘJ 25 IMMO nepustí se slovy, že potřebuji HEX CAN kabel. Na ostatní adresy mě pustí. 

 

Je problém v nesprávném kabelu?

 

Děkuji za rady. 

Link to post
Share on other sites

PIN mi stále asi vezme 03775, resp. Nenapíše chybu a ani se nezablokuje (nenapíše na budikach FAIL) takže z mého pohledu v pořádku. Ale při přizpůsobení na adresu 50 někdy ukáže hodnotu 32000 ale při pokusu o úpravu napíše error a pak už mi nechtěl ani adresu 50 vypsat a napíše jen že není k dispozici. Každopádně pokud použijí VAG COM 304 IHR mělo by to jít, ne? 

Link to post
Share on other sites

Tady máš návod. Tím kabelem to může být, přeci jenom používat kombinaci čína kabel a vag z roku 2003 není ideální. Ještě jsem si vzpomněl že je VCDS lite který je  přímo pro KKL. 

Edited by Domio
Link to post
Share on other sites

Tak hotovo :-). Uděláno tedy normálně čínským KKL s VAG COM IHR 304. Jen je potřeba po každém kroku několik minut čekat až se asi ŘJ IMMO vzpamatuje. Ve chvíli kdy IMMO jen svítí, tak je vše nefunkční, je potřeba veškeré úkony dělat až bliká nebo zhasne. Přizpůsobeno oproti videu opravdu v ŘJ Imobilizeru na adrese 25, nikoliv 17 panelu přístrojů. Po přizpůsobení budíků k ŘJ motoru již originální PIN budíku 03775 je nefunkční a je třeba se přihlašovat novým pinem (resp. originálním pinem vozu) v mém případě 03854. Poté provedeno přizpůsobení klíčku dle dílenské příručky a 5 minut čekat při zapnutém zapalování. Poté vše OK a jde nastartovat bez závad či blikajícího Imobilizeru. Děkuji všem za spolupráci a třeba zase brzy vymyslím nějaký zapeklitý nesmysl :D 

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

IMG_20210403_142634.jpg

 

Možná jen snad, kdyby jste někdo měl radu jak upravit ukazatel stavu paliva. Vím že je varianta výměny plováku či přeprogramování EEPROM. Do té výměny plováku se mi nějak nechce, jsem upřímně rád, že palivové čerpadlo jede. 

Edited by Skolaeast
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...