Jump to content

Recommended Posts

Zdravím všechny, ve Škodovce mi bylo řečeno, že u těchto motorů je chlazení turba vodou a že po zhasnutí motoru, elekt. čerpadlo dochlazuje vodou turbo. A chci se zeptat, jestli dochlazujete turbo na volnoběh (po zátěži), nebo to není potřeba kvůli tomu vodnímu chlazení? Děkuji.

Link to post
Share on other sites

Na to se nespoléhej, neznáš podmínky, za kterých se to čerpadlo spouští. Po vysoké zátěži (typicky rychlá jízda po dálnici, tažení přívěsu, etc.) dojeď na volnoběh, po zastavení nech minutku bublat motor a šmitec. Není co řešit. Start/stop by ti to stejně vypnul hned.

Link to post
Share on other sites

Zasa s tým dochladzovaním by som to nepreháňal. Sused na golfe vždy dochladzoval a turbo sa mu odporúčalo podľa mňa skôr ako by malo. 

Ja osobne to beriem tak, že ak teplota oleja je nad 100°C tak pri dochádzaní do cielu cesty zvolním a doma to bez nejakého dochladzovania vypnem. 

 

Teploty výfukových plynov sú zvyčajne u benzínu vyššie ale ak sa motor nevypne po ostrej jazde alebo po dialnici hneď a výfuková časť turba sa stihne schladiť na 200-300°C tak sa tomu nič nestane.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

přesně, sami škodováci popisovali to, že hnali auto po dalnici , sjeli k benzině, aby změřili o koli se protahnul výfuk a ten už byl ochlazený... popisovali, jak jim hodně pomohly online čidla ... a s turbem to bude asi podobně. Asi jediný, co může motor zastavit nejčastěji hned, je S&S.

Link to post
Share on other sites

Nevím jak zrovna škoda, ale mám vyzkoušeno jak u mercedes, renault tak dokonce i dacie, že se motor po svižnější jízdě a sjetí třeba na benzinku nechcípne start/stopem, ale zůstane běžet.

Že by to Škodovka neměla podobně?

Link to post
Share on other sites

Nemá, alespoň co jsem měl možnost vyzkoušet. Rychlé přistání po dálničním letu na semaforu a motor vypnutý... Jeden čas jsem jezdil Astrou a tam to bylo stejně. Chcípalo to ledový motor v mrazech bez ohledu na topení a zapnuté výhřevy, stejně tak i po rychlé jízdě. Chová se to úplně stejně.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...