Jump to content

Pazvuk v motorovém prostoru 1,4 TSI CZDA


Recommended Posts

Ahoj,

 

již delší dobu poslouchám zvláštní pazvuk vycházející z motorového prostoru, přesněji ze strany pravého kola. Tento zvláštní zvuk je slyšitelný za studena, při zahřátém motoru, při otevřené i zavřené kapotě, z interiéru, sešlápnutá, vyšlápnutá spojka Vydávaný zvuk by se dal popsat jako tla tla tla tla.

 

Přikládám videozáznam, snad asi nejlépe je to slyšet od času 0:14 dále. Samozřejmě tento pazvuk je částečně přehlušen ostatním "ševelením", ale je slyšitelný a kdo chce, tak si ho najde.

 

Může prosím někdo zkušený poradit, co by to mohlo být ?? Spojka, převodovka, setrvačník ?? Nevim.

 

https://www.youtube.com/watch?v=RoTzpJH_DDo

 

Díky, Macouch

Edited by Macouch
Link to post
Share on other sites

jojo, to bude asi ono, zvukový projev jsem popsal, tak, jak jsem ho slyšel, cítil. Může to samozřejmě být i cvakot. Každopádně poslal jsem záznam bratranci do autorizáku s upřesňujícím komentářem s tím, že už to poslouchám delší dobu, cca 6 měsíců. Mám trochu obavy, aby to nebyl důsledek otcova stylu jízdy se stále podtáčeným motorem..... Už jsem ho několikrát na tento jeho nešvar důrazně upozorňoval, bohužel mě za to naposledy vyhodil z auta...

Link to post
Share on other sites

Ahoj, tak dle vyjádření mého bratrance a zaměstannců AS by se mohlo jednat o problém s brzdami, konkrétně nějaký problém s podtlakovou pumpou. Přemýšlím, jak by se to mohlo projevovat ? Nejspíš sníženým brzdným účinkem. Nic takového jsem nezaznamenal, auto brzdí bez problémů. Druhým důvodem může být nějaký problém s kompresorem klimatizace. Akorát mě zaráží, že ty pazvuky z motorového prostoru se ozývají neustále. I když je klimatizace puštěná nebo zcela vypnutá. Prostě furt stejný zvuk. Uvidíme, co zjistí přesněji, až auto do AS někdy příští týden odvezu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...