Jump to content

Nefunkční čelní kamera (originál ve zpětném zrcátku)


Recommended Posts

Ahoj, cca. před měsícem mi v SIII r.v. 5/2017 přestal fungovat adaptivní tempomat, lane assist a rozpoznávání značek. Byl jsem na výměně oleje a během toho provedli diagnostiku a údajně je vadná čelní kamera (neodpovídá).

 

Měl bych tady na vás zkušenější dvě otázky:

 1) Uměl by to někdo v Praze vyměnit za výrazně lepší cenu než autorizovaný servis (odhad cca. 20 tis. Kč)?  

 2) Nevíte někdo jak vypnout to otravné upozornění, že rozpoznávání značek nefunguje? ACC i Lane Assist mám vypnuté a tak neotravují, ale rozpoznávání značek se mi nikde vypnout nepodařilo a přestože to mám i standardně nastavené tak, že to má upozorňovat jen opticky na MaxiDot, tak chybu hlásí opticky i akusticky a to s kadencí cca. 30 vteřin.

 

Díky.

 

G.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Content

  • By TG_Jirka
   Neřešil někdo náhodou už výměnu těhlic kvuli montáži větších brzd? Prvotní je asi 312mm vs 340mm..díky 
  • By Figan
   Mám škoda superb 3 ve výbavě style plus s elektronickým otevíráním 5. dveří. Po čase mi přestalo fungovat tlačítko na 5. dveřích a nyní jdou dveře otevírat pouze klíčkem a nebo tlačítkem u řadící páky, to by mi samo o sobě nevadilo stějně tlačítko na dveřích nepoužávám, ale další problém je v tom že se dveře občas sami zavírají třeba po 5 vteřinách po otevření, občas se zase zavřou když otevřu jakékoliv jiné dveře a občas normálně drží dokud jim nedám pokyn k zavření. Neví někdo kde by mohl být problém???
   Předem děkuji za odpověď
  • By Krosta
   Zdravím,
    
   nedávno jsem si koupil Octavii III MY2016 a dodělával jsem tam některé funkce (vše originální, dle originálních návodů, kabeláže, atp.).
   Některé nové díly jsou z po FL Octavie, ale dle techniků mají bez problému fungovat.
   Mám infotainment Columbus MIB2, Gateway GW MQB HIGH
    
   Nedaří se mi však nakódovat některé funkce tak, aby to fungovalo správně.
   Kamera v čelním okně mi hlásí, že nemá základní nastavení, modul není korektně nastaven a data jsou "nepravidelná" (data set implausible).
   Vím, že na kalibraci je nutné mít "plátno", aby mohla kalibrace proběhnout, nebo se pletu? Případně netuší někdo, jak opravit ty zbylé chyby, nesetkal se s tím už někdo?
    
   Radar adaptivního tempomatu jsem koupil jako nový díl, který nikdy nebyl v autě (což je vidět i na atributech radaru, kde je políčko pro označení vozu prázdné)
   Nedaří se mi však uvést do provozu, protože potřebuje základní nastavení a zadání SWAP kódu/klíče. To musím přímo do servisu, kde mi to aktivují za nějakou úplatu nebo se s tímto mohu rozloučit?
    
   Couvací kameru jsem vzal typu "Highline", jak se tu tak označuje, jedná se o tu, která má i připojené CANy. Předtím jsem měl "obyčejnou" kameru a ta fungovala. Přidal jsem pouze dle schémat CANy a kamera se teď v rádiu vůbec nezobrazuje. Je nutné někde změnit kódování, když jsem předtím měl obyčejnou kameru?
   Kamera aktuálně hlásí, že není nakódována, nemá základní nastavení (je potřeba kalibrační plátno, pokud se nepletu) a "nemá dokončené programování" (No band end programming occurs).
   Netuší někdo, jak něco z těchto problémů vyřešit? Když se snažím nakódovat kameru, tak mi to při jakémkoliv pokusu o provedení změny píše "Podmínky nebyly splněny".
    
   Nezávislé topení mi již funguje, ale neproběhlo základní nastavení. Díval jsem se, kde je problém a podávací palivové čerpadlo má v adaptacích nastaveno, že se nespustí, pokud v nádrži není více jak 127 litrů paliva. Když se pokusím nastavení změnit, musím zadat heslo. Našel jsem si, že se jedná o heslo 20103, které však to někdy vezme a pak mě to vyzve stejně k opětovnému zadání a když zkusím jiné, tak to napíše rovnou, že je chybné.
    
   Pro informaci jednotlivá čísla dílů, u kterých vás žádám o radu:
   Kamera v čelním okně: 3QD980654A
   Couvací kamera: 5Q0980556B
   Radar adaptivního tempomatu: 5Q0907572K
   Nezávislé topení: 5Q0963272J
    
   Pokud by někdo měl nějaké tipy jak něco z toho vyřešit, budu moc vděčný za případnou radu.
   Mám pro tato nastavení aktuálně k dispozici pouze ODIS E a DiagRA D
    
    
    
  • By uxx
   Je možné upravit interval kontroly, jestli má řidič ruce na volantu? (adaptivní vedení v pruhu + ACC)
×
×
 • Create New...