Přejít na obsah

LED Matrix světlomety


boban1108

Doporučené příspěvky

Po té aktualizaci “OAA2” mi přijde ze světla více tlumí značky. A Ty matrixy lítají sem tam 🤩. Jak kdyby upravili cistlivost kamery. Pokud ta aktualizace měla na to vliv. Ale zpět k zhasínání té pravé strany mám video kde je to pěkně vidět. Tak se chovat ty světla opravdu nemají. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nemali by, na druhej strane stretávacie svetlo tam je stále.

na sekundu zhasne osvetlenie "hornej" časti výhľadu.

Kvôli tomuto by som do nich servis fakt nenechal babrať.

AOO2 aktualizácia sa mi tiež pripomína pri každom naštartovaní - povedal som si že už žiadna aktualizácia do ako-tak funkčného systému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, MarcianoMLK napsal:

Je to hrozně otravné. Periferně furt vidím blikání. Jednou z toho dostanu záchvat 😀😀….

... tak to bych opravdu nechtěl a nedivím se, že vás to tak prudí. Ještě, že mi to nedělá a svítí pravá stále stejně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, dobre si dal. Ja týmto ďakujem programátorom v Škode auto, že urobili zmenu medzi MR20/21, čo je zrejme toto auto na videu a mojim MR22. Auto na videu určite nepôsobí blikavo a segmenty zhasínajú a zapínajú "jemnejšie", cenou za toto je, že auto na videu ide v 80% stretnutí na stretávacích svetlách. Takže potom nemá čo bliknúť, pretože segmenty vpravo sú zhasnuté. Otázkou je načo potom matrix.

Hneď na začiatku v 2:28 si všimni ako vyzerajú svetlá na stene garáže - ľavý a pravý reflektor sú na rovnakej výške, čo u teba nie je, máš ľavú stranu spustenú dole.

 

4:58 - 5:18 auto ide v tme a stále na stretávacích svetlách, 5:18 vidíš, že zapli pravé segmenty, to je 20 sekúnd reakcia.

5:22 - 5:35 autá v protismere, pravé segmenty nesvietia

6:20 ďalšie auto v protismere, matrixy svietia na stretávačky

7:47 rovnako

9:29 - 9:50 opäť stretávačky

30:08 dlhá rovinka, všimni si, že auto v protismere musí 2x bliknúť diaľkovými, aby ho matrixy vyrezali. Ale to je normálne, pretože auto je veľmi ďaleko a určite neoslňuje. vodiča v protismere Po druhom bliknutí sa urobí výrez a hneď na to 30:20 zhasnú pravé segmenty aje keď nemajú prečo.

 

32:58 vychádza auto zo zákruty a ide 15 sekúnd v protismere. segmenty vpravo sú stále vypnuté, takže neblikli pri míňaní sa áut 33:10 vidíš že zapli

34:10 rovnako, auto v protismere prejde a 34:14 zapnú pravé segmenty.

 

Okrem toho sú tam určite aj 3÷4 autá, kde to funguje tak, ako má - drží výrez na aute v protismere celý čas.

Otázne je, či chceš mať "defenzívne" ovládanie matrixov ako je na tomto videu, napríklad často vyrezáva alebo zhasína aj pri dopravných značkách - zrejme skoršie MR alebo agresívne, ktoré síce blikne pravými segmentami ale zapína všade kde nie je intenzívnejšie svetlo v kamere. Všimni si, na "agresívnom" nastavení nových MR ako intenzívne zapínajú jednotlivé segmenty napríklad v zákrutách keď vyrezáva auto pred tebou - dobre to tu vidno na jednom videu matrixov kde kolega ide v hmle. Pravda, video je trochu iná cictlivosť ako oči napriamo ale auto na tvojom poľskom videu toto nerobí. Inak mám pocit - ale je to video - že rohy kde končí osvetlenie hore sú na tomto videu zaoblené (pripomína to tunel) mám pocit, že u môjho auta je osvetlený odbĺžnik, tzn. horná časť osvetlenej plochy je rovná.

Ja som rád agresínejšiemu nastaveniu, pretože napríklad pri minutí oproti idúceho auta a následnom rýchlom predchádzaní mám istotu, že ľavá strana cesty kam vybočím bude osvetlená diaľkovým svetlom.

 

Doporučujem aby si si našiel časový výrez v tomto videu kde to funguje podľa tvojich predstáv a iný výrez z "blikajúceho" videa a oba vzal so sebou do servisu kde to chceš riešiť. Inak sa s nimi ťažko zrejme dohodneš.

Prajem ti úprimne aby ti to nastavili podľa tvojich predstáv. Postni potom fotky.

Editováno: , autor: OpelInsi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám rok výroby 2021 a pravá strana mi při míjení aut také nezhasíná.

 

Na videu, které postoval NemesiSK, je podle mě vidět správné chování světel a neukazuje to rozdíl v agresivním a defenzivním nastavení mezi modelovými roky, ale v dost okamžicích má řidič automatická dálková světla prostě ručně vypnuta. Hlavně na dlouhých rovinkách tak dělám běžně, je třeba počítat s tím, že kamera zkrátka nepochytí auto vzdálené stovky metrů daleko, obzvlášť když má vysvícené bludičky.

 

Správné chování je vidět v dost časech, například v 12:15, 12:32, 13:15, 13:45, 14:07, 14:31 a v situacích po 20. minutě.

 

Mezi 5. až 10. minutou řidič matrixy ručně vypíná.

30:08 - to byla přesně ta situace s dlouhou rovinkou. Matrixy se vyřezaly teprve až při bliknutí protijedoucího auta, pak ale opět napálila plná dálková. Celkem 2x, pak řidič matrixy ručně vypnul.

32:58 - obdobná situace s dlouhou rovinkou, řidič matrixy ručně vypnul.

34:10 - pravá strana se stáhne kvůli osvětlování značky, ne kvůli protijedoucímu autu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravda, poľský zvuk som nepočúval a teraz počujem, že pan hovorí "Dobrze wynglodajom te Matrixy" a o chvíľu je potreba "prewentywnie wylonczat".

Neblikajú, ale ak ich mám neustále vypínať ako to robí tento poliak vo videu no to je potom naozaj otázka k čomu je dobré ich mať.

Ja ich na bežných cestách mimo diaľnice naozaj nevypínam a autá v protismere neblikajú - na diaľnici je občas problém v pravej zákrute keď síce nesvieti ľavá strana ale trčí kamion spoza zvodidiel a pravý lúč svetla ho oslní . Inak za mňa 99%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tých videí na youtube kde je vidno ako fungujú matrixy na O4 je hneď niekoľko a nechce sa mi skúmať každé jedno, na tomto som našiel to, čo som ti chcel ukázať.

To auto na 30:08 som v tom videu prehliadol, nepozeral som celé video, ale len preklikával autá.

Presne tak isto sa správajú aj mne, v podstate to je jediná výčitka, čo voči aktuálnemu nastaveniu mojich svetiel mám, keď neberiem do úvahy zhasínanie pravej strany.

Dáva to samozrejme zmysel, že tá kamera nebude citlivá donekonečna ale bude reagovať len do určitej vzdialenosti.

Keď to skutočne bude tak, tak som s tým OK, lebo okrem tohto som so svetlami spokojný.

Riešim to len preto, lebo sú ľudia, čo písali, že oni proste v noci zapnú matrixy a nestarajú sa.

To ale zas nevieme, akou cestou kto jazdí, každá cesta je iná a keď tam nikto z nich nemá žiadnu dlhšiu rovinku tak to bude fungovať perfektne.

Každopádne, v pondelok mi budú kaliborovať kameru na reklamáciu a pomohlo to jednak tu Marcianovi a na autorevue fóre zas inému človeku tiež.

Škodu by to narobiť nemalo, lebo zatiaľ som nikde nezahliadol, že by niekomu rozbilo matrixy po kalibrácii samotnej kamery.

 

Ďalší poznatok, čo som si dnes všimol.

Dnes sa mi stiahla a nainštalovala tá aktualizácia OAA2 a od inštalácie auto poctivejšie vyrezáva dopravné značky tak, aby neoslepovali, keď na nich svietia diaľkové.

Vyrezáva ich z väčšej vzdialenosti a skutočne vidieť vyrezávanie, pred tým to vyzeralo, že sa ten segment len stlmil.

Na oči je to určite príjemnejšie.

 

Takto vyzerá u mňa zhasínanie pravej strany pri prejazde áut.

 

 

 

Editováno: , autor: NemesiSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 1. 2023 na 21:23, MarcianoMLK napsal:

Po té aktualizaci “OAA2” mi přijde ze světla více tlumí značky. A Ty matrixy lítají sem tam 🤩. Jak kdyby upravili cistlivost kamery. Pokud ta aktualizace měla na to vliv. Ale zpět k zhasínání té pravé strany mám video kde je to pěkně vidět. Tak se chovat ty světla opravdu nemají. 

FullSizeRender.MOV

Na konci videa vidíš, jak světla ořízly tu značku, tedy udělaly přesně to, co mají dělat... To blikání před tím je divný, to je fakt.

Editováno: , autor: robin1976
písmena, překlepy...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

11 hours ago, JirikHL said:

Takhle když se jede okolo pole, tak to zase tak nevadí, horší je, když je nějaká protihluková stěna nebo les, to je pak hodně tahá oči. 

Nie je to zrovna ukážkový príklad, akurát bolo vedľa pole ale keď je vedľa porast či svah alebo hocičo čo svetlá osvietia, tak je to otravné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som s matrixami najazdil cca 170km v tme na diaľnici.

Niekto tu písal, že O4 spozná, kedy je na diaľnici a vtedy upraví svetlo tak, aby nesvietilo diaľkovými na ľavú stranu a neoslepovalo protiidúce autá, tak?

Naschvál som to dnes skúšal a keď som zapol matrixy, tak som nevidel žiadnu zmenu, pálili plné pecky vpravo aj vľavo.

Môže to závisieť od výbavy?

Moje auto má len front assist a lane assist, napadlo mi, že napr. rozpoznávanie dopravných značiek by za to mohlo byť zodpovedné, lebo vie, kedy je auto na diaľnici podľa značiek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také mám pouze front assist a lane assist a světla na dálnici se mi upraví, že svítí pouze doprava. Nemůže to mít souvislost třeba s rychlostí? Zkoušeli jste dát nastavení světel "sport" v režimu individual? Stínují menší prostor kolem protijedoucího auta a reagují mnohem rychleji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 1. 2023 na 21:01, NemesiSK napsal:

Tu na fóre máš rovno auto (príspevok Zzzzz rovno pod tvojím), ktorému sa to nedeje ale stále mi neveríš :D

Preklikaj si napr. toto video, aby sa z neveriaceho stal veriaci:

 

 

Tak tedy přikládám malou ukázku pravé strany se stromy při míjení s auty v protisměru a Matrixech...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, NemesiSK napsal:

Dnes som s matrixami najazdil cca 170km v tme na diaľnici.

Niekto tu písal, že O4 spozná, kedy je na diaľnici a vtedy upraví svetlo tak, aby nesvietilo diaľkovými na ľavú stranu a neoslepovalo protiidúce autá, tak?

Naschvál som to dnes skúšal a keď som zapol matrixy, tak som nevidel žiadnu zmenu, pálili plné pecky vpravo aj vľavo.

Môže to závisieť od výbavy?

Moje auto má len front assist a lane assist, napadlo mi, že napr. rozpoznávanie dopravných značiek by za to mohlo byť zodpovedné, lebo vie, kedy je auto na diaľnici podľa značiek.

 

Máš navigáciu? Ťahá informácie z navigácie, ak ju nemáš, zhasínanie ľavej strany ti nebude fungovať. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Nocturnal1 dík za tip, nemám navigáciu, to by veľa vysvetľovalo, zaujímavé, že to nikto nespomenul.

Všetci čo vám to funguje na diaľnici, máte teda vstavanú navigáciu?

 

Dnes som bol v servise riešiť tie matrixy a na pokyn technika z Bratislavy si stiahli z auta nejaké diagnostické dáta zo svetiel a spravili kalibráciu kamery + kalibráciu matrixov.

Pokiaľ toto nepomôže, pošlú to rovno do MB.

Dnes som po tme nejazdil, do pár dní sa hádam zadarí, sám som zvedavý.

Podľa technika v servise majú ešte jedno auto, ktorému sa to deje.

Buď je u nás tých áut, ktoré majú ten problém fakt málo, alebo to väčšina nerieši, lebo to nevidia / nevadí im to / myslia si, že takto to má fungovať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kalibrácia kamery vyzerá že pomohla, schválne som matrixy nevypínal ani na dlhších rovinkách a videl som, že to vyrezáva protiidúce autá z väčšej diaľky, funguje to lepšie.

Zatiaľ žiadne blikanie od protiidúcich áut.

Čo zostalo, je to zhasínanie pravej strany, posuniem info do servisu a dám vedieť, až bude niečo nové.

Tu som ani nečakal, že to kalibrácia vyrieši.

  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 1/23/2023 at 4:31 PM, Nocturnal1 said:

 

Máš navigáciu? Ťahá informácie z navigácie, ak ju nemáš, zhasínanie ľavej strany ti nebude fungovať. 

 

u mňa zhasne ľavá strana na akejkoľvek ceste pri rýchlosti ca 130kmh. S mapou to nemá nič spoločné - možno ak máš vyššiu verziu asistenta, kde navigácia riadi aj rýchlosť pri vchádzaní do obce a pod - neviem presne ako sa táto opcia volala v cenníku.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...