Přejít na obsah

LED Matrix světlomety


boban1108

Doporučené příspěvky

@alexgala

Jeslti je foto 2 tvé auto (jeslti chápu správně) tak za mě je to vše ok. Navíc i na té stěně to vypadá přesně jak má. Předpokládám, že jsi byl velice blízko (2-5m). Foto 3 je trochu z úhlu a odpovídá to co jsem psal předtím. Jen foto 4 je takové zvláštní, ale ještě se zeptám, ty vidíš rozdíl někde z pohledu řidiče za volantem? 

Ono když si obejdeš kolem auta případně se budeš dívat z výšky a budeš se snižovat, vždy to bude vypadat trochu jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle čeho soudíš, že na tebe blikaji protože ti jedno světlo svítí méně? Jestli jsi zkusil nastavit levostrany provoz, tak na tebe spíš blikaji, že je oslňujes.. Tohle nastavení je pro Anglii například. 

Ja ale pořád nerozumím důvodu tohohle všeho. Jak jsem psal, ta fotka proti zdi vypadá přesně jak má. Ta rovná část pod horizontálou i horní segmenty potkavacky Matrixu, které "vykukuji" nad horizontalu. Nejsou vidět žádné propady ve svítivosti nebo nehomogenity. A to, že se zdá z různých pohledů, že světlo svítí méně, je podle mě naprosto nerelevantní. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

@MarcianoMLK a co máš v nastaveni DLA? Máš nastavený správně provoz? Musí tam být levostrane řízení / pravostrany provoz, nevím přesně jak se to tam píše. Mě to funguje správně, zrovna 2 dny jsem jel a zkoušel je a clonily naprosto přesně a precizně... To co vidím na videu byly zapnuté dálkové? Nebo jen Potkáváci? 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@alexgala2je tam jen jedno z toho. Je to to samé. No pokud to nebyly dálkové tak to není špatná funkce Matrixu, když není ani zapnutý. V Potkávácim módu jsou zapnuté led které dělají "klín" - ten segment nad horizontální linkou. Ten by měl svítit od půlky silnice směrem ke spolujezdci výš než proti jedjoucim autům. V Octavii navíc toto při podkavacce cestuje doprava a doleva podle natočeni volantu. (simulace natočeni světel jak bylo na o2 a o3 předfl) To může být to blikání co je vidět na videu. Nebo byl volant drzený rovně? @MarcianoMLK

Editováno: , autor: JirikHL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, JirikHL napsal:

@alexgala2je tam jen jedno z toho. Je to to samé. No pokud to nebyly dálkové tak to není špatná funkce Matrixu, když není ani zapnutý. V Potkávácim módu jsou zapnuté led které dělají "klín" - ten segment nad horizontální linkou. Ten by měl svítit od půlky silnice směrem ke spolujezdci výš než proti jedjoucim autům. V Octavii navíc toto při podkavacce cestuje doprava a doleva podle natočeni volantu. (simulace natočeni světel jak bylo na o2 a o3 předfl) To může být to blikání co je vidět na videu. Nebo byl volant drzený rovně? @MarcianoMLK

Na videu mám Dalky na automatiku takze matrixy zapnuté. Provoz mám nastaveny na pravostranný a volant jsem držel rovně. Když jsme si auto vyzvedl nové tak to nedělalo. Clonění fungovalo přesně ale pozdě. Tak to dal do servisu a oni mi nahráli “nový SW” po vracení vozidla mi to začalo dělat tohle. Vyjádření skodovky je ze to je v pořádku 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A citlivost senzoru v nastavení světel? Zdá se mi ze to nakonec ty segmenty vypne, ale hodně pozdě... Čelní sklo je čisté? Hledal bych problém mezi kamerou a světlometem, protože třeba na začátku už je auto jasně vidět a světlomety se vzpamatuji až po tom, co tě prorijedouci auto problika. Pak reaguji. Takže světlomet možná funguje správně, jen dostává špatné pokyny z auta. 

Editováno: , autor: JirikHL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, JirikHL napsal:

A citlivost senzoru v nastavení světel? Zdá se mi ze to nakonec ty segmenty vypne, ale hodně pozdě... Čelní sklo je čisté? Hledal bych problém mezi kamerou a světlometem, protože třeba na začátku už je auto jasně vidět a světlomety se vzpamatuji až po tom, co tě prorijedouci auto problika. Pak reaguji. Takže světlomet možná funguje správně, jen dostává špatné pokyny z auta. 

Citlivost jsem zkoušel měnit furt stejné. Dokonce i na jízdní režim sport (měla by ta světla reagovat rychleji) furt stejné. Asi před hodinou mi ještě volal ze škodovky že mám ještě přijet na diagnostiku je možné to nakonec vyřeší. Údajně to předali v MB jinému technikovi kterému to nepřijde normální. Tak uvidíme už to řeším 3 měsíce. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 5/23/2022 at 9:04 PM, JirikHL said:

V Potkávácim módu jsou zapnuté led které dělají "klín" - ten segment nad horizontální linkou. Ten by měl svítit od půlky silnice směrem ke spolujezdci výš než proti jedjoucim autům.

Na tohle bych se chtěl zeptat, protože už delší dobu uvažuji nad reklamací. Tohle je tedy opravdu normální? Když jedu za tmy, tak mi auto na pravé straně svítí podstatně výš než na straně levé. Je to až tak vysoko, že když např. někoho předjíždím v levotočivé zatáčce, tak ho solidně osvětluji, sice jen na chvíli, ale i tak je mi to nepříjemné (a zejména tomu, kdo v tom autě sedí). Stejně tak osvětluji značky u silnice a nemám pocit, že tohle ty světla dělaly od novoty (všímám si toho teprve posledních pár měsíců, řekněme 2 nebo 3). Faktem ale je, že když předjedu O4 s LED matrix světly, tak ve zpětném zrcátku to pravé světlo (ze strany řidiče) taky osvětluje, takže to asi nebude "chyba" jen u mého auta... Jednou jsem se to pokusil zachytit na kameru, ale protože to bylo ve městě s velkým množství pouličních lamp, nešlo to tam tak dobře vidět a tak jsem to nechal být, ale celkem mě to štve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja asi úplně přesně nechápu, co přesně je problém, tak zkusím vysvětlit jak to funguje v potkávacím a dálkovém režimu, nebo aspoň jak já to chápu, z toho co os světlech vím z utube a jak to vidím jak to funguje u mého auta.

 

Nejdříve ještě pomocné obrázky :) 

 

image.thumb.png.69d28e7c179e7f3e7d337f4028d0ae06.pngimage.thumb.png.b4e2d9a4989285c56e97aca26944d195.png

 

Obrázek vpravo

e základní reflektorové světlo (tak vypadá jeho světelná stopa na stěně)

Modrá sekce - základní světlo, které svítí vždy a dělá hlavní světelný svazek před autem.

Žlutá sekce - jak jsem psal už výše tzv "klín". Který osvětluje krajnici a více cestu před řidičem bez oslnění protijedoucích aut.

 

Obrázek vlevo

Modrá sekce - základní světlo, které svítí vždy a dělá hlavní světelný svazek před autem.

Žlutá sekce - To jsou segmenty, které se taky dají označit jako matrixové, myslím, že octavie bude mít okolo 12 segmentů, jak to někdo četl. Tyto segmenty suplují klasický klín z základních verzí. Při nastartování auta by podle mě měly svítít žluté segmenty 7-10 a protože jsou moduly v horizontální ose fixní, tak aby dělaly zdání pohybu do zatáčky, tak míám pocit, že je vidět, že při zatáčení se rozblikávají segmenty 5 a 6 a na druhou stranu 11 a 12 (samozřejmě "protilehlé" segmenty se nejspíš tlumí, aby stále asi svítila jen část cca 4ks, ale to hádám. 

 

Zelená sekce - další řada LED které se zapnou při dálkové všechny , logicky asi i se všemi žlutými a potom když je vidět auto, tak se zhasnou ty, které by oslnovaly. Kromě nejspíš žlutých 7-10, které by oslnovat neměly...

 

Snad jsem to vysvětlil dostatečně. @fabik263 tobě se teda zdá, že ti světla takto nefungují?

 

Editováno: , autor: JirikHL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za podrobné vysvětlení, určitě se hodí 🙂.

Já nemám problém s osvětlováním protijedoucích aut tlumenými světly, nýbrž aut, které například jedou dál přede mnou nebo je předjíždím na dálnici. Nejvíce si toho všímám při průjezdu levotočivé zatáčky. V tomto případě na těch autech (a i dopravních značkách) vidím, že je osvětluji a poměrně dost. Tak nevím no.. Fakt se mi nezdá, že by tohle dělalo od prvopočátku, na druhou stranu jak říkám, už jsem si toho všiml u několika O4, které jsem předjel, že v určitých úhlech se zdá, že pravé světlo oslňuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předtím jsem jel a někdo proti mi dal dálky, matrix správně ztlumil segment a třeba po sekundě mu ho to zase dá, ale ne že by to bylo blbě seřízené, prostě se to zaplo jak kdyby to nevidělo žádné auto a hned se to zase ztlumí správně. Ani nevím jak to v servisu vysvětlit už, takže to používám jako obyč dálky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to mě zatím taky ne, ale jednou jsme s přítelkyní jeli 100km zvlášť, ona svým autem a já RSou a pak mi říkala, že za tu cestu měla vypálené oči 😄Jako začíná mi to opravdu čím dál tím více vadit, protože sám nemám moc rád, když mě někdo osvětluje, tak to nechci dělat ostatním. Jenže pokud to s tím servisem je tak, jak říkáš..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...