Přejít na obsah

Vytékající olej


Benet

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

stala se mi taková nehoda. Pod autem se začali objevovat malé loužičky oleje, tak auto jsem auto zvedl a vidím, že celý podvozek je od oleje (po směru jízdy) a na převodovce vidím skrz nezakrytý otvor ozubené kolečka. Prostě za jízdy se uvolnila nějaká zátka, a olej začal vytékat.  Zajímavé je, že ona díra nemá vnitřní závit. Průměr díry je 11,5mm.

 

Neví, prosím, někdo co tam patří? A jak je vůbec možné, že to tam není?

Děkuji 

Radim

 

Auto:

Superb 2

1,8 TSI 4X4

r.v. 2010

6q manál

1619297085716.jpg

1619297085731.jpg

1619297085700.jpg

1619297085708.jpg

Editováno: , autor: Benet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na jízdním projevu ani zvukově se to právě nijak neprojevuje. Ale teď jsem to odstavil úplně, nevím jestli ta převodovka není suchá :-/ .

A co ta díra? Co tam má původně být, když tam není závit? nějaká pryžová zátka?

 

 

Editováno: , autor: Benet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 52 minutami, suri. napsal:

podľa farby prevodový a najskôr prítlačák prebrúsil prevodovku , nevydáva to nejaké zvuky?

IMG_20190923_175424.jpg

IMG_20190923_175414.jpg

 

1.8 TSI tuto závadu s přítlačákem nemají. To je problém TDIček. Jinak bych to typoval taky na gufero a motorový olej, nic tam být v té díře nemá, má to být otevřené.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok. Zkusím zkontrolovat únik oleje. A zaměřím se na průsak motorového oleje.

 

K té díře. Chápu dobře, že pokud je to otevřené a člověk to třeba trochu přežene s brodem, tak do prostoru setrvačníku se dostane voda a bláto? :-o

Pokud se jedná o odvětráván, tak proč není nahoře?

 

Každopádně Všem děkuji za podněty.

R.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 4. 2021 na 9:31, 15degren napsal:

 

1.8 TSI tuto závadu s přítlačákem nemají. To je problém TDIček. Jinak bych to typoval taky na gufero a motorový olej, nic tam být v té díře nemá, má to být otevřené.

Opravdu to u TSi nehrozí? Zrovna na tento problém jsem byl nedávno upozorněn v servisu, když se řešila výměna setrvačníku.

 

Mimochodem nevibrovalo auto při mírném sešlápnutí plynu na 2-3. stupeň?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto nikde nevibrovalo a chová se normálně.

 

Už objednávám servis.  Většinou se teda diví, že by při 160000km polevilo gufero u kliky. Ještě typují únik někde nad tím (turbo, hadice), že by to někudy proteklo, nevím jestli je to možný, ale chce se to na to mrknout.

 

 

Dikec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

Ahoj, na kolik vyšla oprava/výměna toho gufera? Kryt pod motorem mam pěkně zalitý olejem a drazkovy řemen je taky od oleje. něco prosakovalo přes vanu, tu jsem nechal přetěsnit, ale známý říkal ze to bude gufero, at si to nechám opravit. Dlouhodobě dolevam 1-1.5L oleje na 10tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...