Přejít na obsah

Panoramatická kamera


Delphin

Doporučené příspěvky

Zdravím, při použití panoramatické kamery jsem zjistil, že auto se modeluje mnohem větší, než je ve skutečnosti. Na panoramatickém obrázku jsem vpředu vyznačil obrubník a vzadu čáru na silnici a na dalších obrázcích je vidět, kde jsou doopravdy. Nedá se tohle nějak nakalibrovat?

20210425_144805.jpg

20210425_144845.jpg

20210425_144853.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by mě také zajímalo. Mám Colombus a mám to podobně. Hlavně oproti manžečinýmu Kodiaqu, o větší kus a navíc horší rozlišení kamer. Přitom u Kodiaqa pokud rychle nasedneš, nastartuješ a dáš zpátečku, zapne se obrázek auta takový hrubý, ale velikostně naprosto správný. U Supa jsem to ještě nezaznamenal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozlišení bych řekl že je dostačující, spíš bych řekl, že zašumění obrazu je SW původu. Ale to by mi ani tak nevadilo, ale ten zhruba půmetrový rozdíl mezi modelem a realitou jenom vpředu dělá panoramatický pohled téměř nepoužitelný.

Možná dotaz ještě poupravím.

- Dělá to tak ještě někomu? Waikiki už se přihlásil.

- Je tu někdo, kdo má model ve správném poměru k velikosti auta - tedy že tento problém nemá?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zasekávání obrazu při couvání, parkování se taky stává, ale zatím jsem tomu nevěnoval pozornost.

Já couvám do garáže 20m a tam jde vidět jak to přisekává ten obraz. 

Loni jsme měli půjčeného Supa IV Sportline s Amundsenem a tam se mi zdál obraz ostřejší a reálnější , na mém MIB3 Columbusu je obraz takový mdlý.

Dnes zkusím vyfotit zaparkované auto a prostor kolem něj....... 

Ale neřeším, jsem rád že po dvou autech je třetí bezproblémové.

Hlášky typu služba není dostupná mě nerozhází, po chvilce zkusím znova a už to jde, sorry za odběh od téma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Riešili ste už toto niekto so servisom? Čakám nového Superba, jeden z dôvodov prečo sme nešli do Insignie bola práve absencia AreaView, a teraz čítam, že u Superba bude asi tiež iba na dve veci. V podzemnej garáži totiž potrebujem parkovať najprv pomedzi múr a stĺp a potom sa postavím z časti za stĺp. Ak je to takto nereálne, je to pre mňa úplne nepoužiteľné a môžem rovno parkovať aj podľa zrkadiel, lebo práve tá vzdialenosť ktorá sa mi najťažšie odhaduje (pravý predok auta + jeho zaoblenie) je to, čo na záberoch podľa týchto fotiek úplne mimo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 6 měsíců později...

Po půl roce se zase zkusím poptat na update. Neřešil jste to někdo v servisu nebo případně nějakým kódováním?
Dělá mi to to samé, a řekl bych že dost výrazně, vepředu klidně odhadem 30 - 50cm, což je docela naprd, protože ten pohled zhora je potom téměř nepoužitelný.

A taky se mi děje, že občas na chvíli naskočí ošklivější, mnohem menší, autíčko, které vypadá, že by i mohlo tomu rozměru sedět.

 

Chápu že z pohledu bezpečnosti a asi i úhlu záběru přední kamery není možné to udělat úplně přesně a je lepší tam mít nějakou rezervu, nicméně to co to ukazuje mě mi přijde až zbytečně moc. Na délku se podle toho horního pohledu nevejdu do žádného parkovacího místa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mám už druhého SUP. Teď ten po FL. Navíc s panorama kamerou. A jsem zklamaný.
 velmi často zadní kamera naběhne až po jedné nebo dvou sekundách. To jsem dřív neznal. 

Podle bočních kamer se moc přesně k chodníku parkovat nedá. 

A obraz je možná kvalitativně stejný, (už nedovedu posoudit, měl jsem mezitím jiné auto) ale škoda že tak příšerný.

V zadu to určitě tak o 40 cm zkresluje

Snad to nejaký update zlepší.   Už bych si panoramu tak jak je teď taky nepřiplatil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...