Jump to content

Samovolné spínání ABS


Recommended Posts

Dobrý den,

prosím o informaci, na koho se obrátit, popř. zda to již někdo z Vás neřešil. Reklamovali jsme novou škodu oktávii 4. generace. Jako novou jsme si ji převzali 11.3.21 a do servisu jsme ji dali 7.4.21 po najetí cca 500km. Po 20 dnech v servisu nám bylo (27.4.21) sděleno, že jde dle výrobce o běžné chování vozu a reklamace se zamítá. Reklamovaná závada byla tato: v některých zatáčkách se ozývá chrastivý zvuk, jako kdyby někde dřelo kolo nebo podvozek nebo chrastil špatně zařazený rychlostní stupeň. Zvuk prý vydává systém ABS, který díky senzorům vyhodnotí, že by mohl být brzy použit a připraví se k aktivaci. Na palubní desce se však nerozsvítí žádná ikona a tato příprava na aktivaci se projevuje tím chrastivým zvukem a lehkými vibracemi v pedálu plynu. Auto bylo zkoušeno i přímo technikem ze Škoda Mladá Boleslav, který osobně do servisu přijel. A výsledek je takový, že je vše ok a že je to u nových oktávií 4. generace v pořádku a dělají to všechny. Dalo by se toto nějak nezávisle posoudit? Zvuk je celkem nepříjemný a rušivý. Všiml si toho již někdo? Zvuk mi dost vadí. Ale překvapuje mě, že mi toto řeknou po 20 dnech zkoušení a pokusů. Pokud by to bylo ok, tak by to snad řekli hned, ne?

Link to post
Share on other sites

Dělá mně to to stejné od začátku, co to auto mám.

Mám za to, že je toto chování normální.

Auto si samo přibržďuje některé kolo pro lepší průjezd zatáček bez ztráty adheze.

 

Link to post
Share on other sites

občas mi tiež pribrzdí koleso na mojom súčasnom aute - ale to je v zákrute keď je človek dosť rýchly do zatáčky. Je to však bez rachotu a s prebliknutím signálky ESP pri pribrzdení

Link to post
Share on other sites

Zvuk mi to nedělá, akorát když jedu na ACC tak je děsně opatrný a když jedu rychleji zatáčkou tak si sám brzdí i když by to pochopitelně šlo projet mnohem rychleji. Nejsem závodník, ale tohle mi vadí. Dá se nějak nastavit, aby se tolik nebál? Totéž když chytí auto, dojedu ho na křižovatce, auto už dávno odbočilo, ale auto stále zbytečně brzdí, je třeba to prošlápnout plynem. Já jet sám za sebou tak budu nadávat, proč brzdí. ACC mám poprvé, je fajn, ale někdy mě se.e!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...