Přejít na obsah

Objednat nebo počkat?


petr.podzimek

Doporučené příspěvky

takze porovnal som novy slovensky cennik, ktory vysiel dnes, na mojom vybratom motore (benzin 1.5 MP) zdrazenie +260Eur, zdrazenie skoro vsetkych paketov zhruba 8 az 10%, pribudol Phonebox za 300 Eur, ktory predtym v mojej vybave (Joy plus) nebol, neskutocne.....no comment

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
V 21. 5. 2021 na 14:04, Jan R. napsal:

Já objevil

- 2 nové výbavy

- tažné + 1000

- 2.0TSi 140kW kola v základu  z 18 na 17”

- Active navíc el. dětskou pojistku

- Quartz chybí, navíc Phoenix pastel i pro standarní verze, Mamba, Graphite

- u RS s příplatkový m šedým interiérem není Alcantara ale levnější Suedia

- ty panorama kamery jen v paketu za 8 až 58tis a jen RS, Scout

Mám obj. akční -Active v dubnu -v mém původním rozpisu výbavy je  opravdu také mechanická dětská pojistka (díky za foto), toto BYLO  nově změněno od MR2022-viz.tvoje citace a nyní opět nebude....a našel jsem nově navíc v konfigurátoru  již od Active toto: Antikolizní asistent a asistent při odbočování ?

Editováno: , autor: Přemysl11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vypadá dobře, aspoň, že něco přidali

950200575_Snimekobrazovky2021-09-02v21_43_01.thumb.png.eb83a802550d1799c0020e6e0981cda1.png

 

Mě by se líbilo hlídání mrtvého úhlu klidně za příplatek, no musím počkat v nových typech od EU to bude standard.

 

Další s Active, to budeme zatím 3 zbývá jen přát ať se povede. A motor ? Já jsem fakt spokojen. Na takové auto od ŠA jsem čekal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Jan R. napsal:

To vypadá dobře, aspoň, že něco přidali

950200575_Snimekobrazovky2021-09-02v21_43_01.thumb.png.eb83a802550d1799c0020e6e0981cda1.png

 

Mě by se líbilo hlídání mrtvého úhlu klidně za příplatek, no musím počkat v nových typech od EU to bude standard.

 

Další s Active, to budeme zatím 3 zbývá jen přát ať se povede. A motor ? Já jsem fakt spokojen. Na takové auto od ŠA jsem čekal.

1,0TSI (lava+mlhovky)-nic víc a jak to tady pozoruji, tak snad nejméně problémová varianta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tento týždeň som bol rozhodnutý, že nadišiel ten čas a objednám Octaviu RS 2,0 Tsi s DSG, avšak po telefonáte s predajcom som zostal nemilo prekvapený. V pôvodnej konfigurácií som mal Canton a Area view, avšak tieto položky už nie je možné objednať, u nás na SK zmizli aj z konfigurátora a to pri všetkých modeloch. Otázkou je, či je to len dočasné alebo jednoducho osekávajú výbavu z dôvodu nedostatku čipov. Máte niekto info ako je to v ČR? Tam v konfigurátore tieto prvky zatiaľ zostali. Otázkou teraz je, vzdať sa tejto výbavy a objednať to alebo radšej počkať, či sa niečo zmení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, patrick369 napsal:

Tento týždeň som bol rozhodnutý, že nadišiel ten čas a objednám Octaviu RS 2,0 Tsi s DSG, avšak po telefonáte s predajcom som zostal nemilo prekvapený. V pôvodnej konfigurácií som mal Canton a Area view, avšak tieto položky už nie je možné objednať, u nás na SK zmizli aj z konfigurátora a to pri všetkých modeloch. Otázkou je, či je to len dočasné alebo jednoducho osekávajú výbavu z dôvodu nedostatku čipov. Máte niekto info ako je to v ČR? Tam v konfigurátore tieto prvky zatiaľ zostali. Otázkou teraz je, vzdať sa tejto výbavy a objednať to alebo radšej počkať, či sa niečo zmení?

Záleží jak moc na auto spěcháš a jak moc je Area view a Canton pro tebe neprostradatelnou položkou výbavy. Já objednával RS 2.0 TSI v červnu a ani jedno v konfiguraci nemám. Canton o tolik lépe nehraje (zkušeností od majitelů už tu na fóru jsou), naopak basový projev má lepší základní audio s 8 repro. Zkoušel jsem a hraje to zcela v pohodě, byť nejsem žádný audiofil. Area view nevím z jakého důvodu vyžaduješ, ale pro moje potřeby senzory + zadní kamera plně dostačující kombinace. 

 

Já bych objednal hned, nečekal bych. Pokud časem zjistíš, že audio nestačí, za těch 13 tis. Kč (~510 EUR, netuším kolik stojí na Slovensku) si audio vylepšíš na vyšší úroveň, než je Canton. Toť můj názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S dobou dodania niečo okolo roka som už viac menej zmierený. Čo sa týka Cantonu, žiaľ nemal som ho možnosť vyskúšať, názory na to sú viac menej rôzne (zdá sa mi, že viac negatívnych), rovnako nie som žiaden audiofil, skôr mi išlo práveže o basovú zložku, ak je teda pravda, že lepší basový prejav majú základné repro, tak potom by som sa toho nemal problém vzdať. Tiež som sa pohrával s myšlienkou časom si to audio vylepšiť len ma desí dať si niekde rozobrať nové auto a rovnako aj čo potom so zárukou. Čo sa týka Area view to by ma až tak nemrzelo, mám prežité roky parkovania na preplnených sídliskových parkoviskách bez zadnej kamery, takže už len tá kamera by bola obrovské plus. Bral som to skôr ako dobrú vychytávku, ak by bol niekde naozaj obrovský problém zaparkovať (trúfol by som si možno na miesta, kde by naozaj šlo o centimetre). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začínam mať tiež pocit, že bude lepšie do toho ísť a nečakať, lebo teraz sú to prakticky len také drobnosti z výbavy čo sa nedá objednať, ale čo bude za par mesiacov to nikto nevie, možno to bude ešte horšie. Každopádne ak by sa časom niečo opäť dalo objednať, tak kým auto nie je zadané do výroby tak ešte konfiguráciu môžem zmeniť, ak som tomu správne pochopil.

V Brne som študoval, mám to tak cca 250 km, bežne som tam chodil aj na otočku, takže ďakujem za odporučenie, v prípade, že to audio mi nebude dostačovať, tak by som sa na nich obrátil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli Area view jsou 360° kamery, tak přidám zkušenost moji (byť na jiné značce auta). S tím je parkování jedna báseň, krásně vidíš, jestli jsi rovně a uprostřed parkovacího místa, moje auto umí zobrazit i pohledy na jednotlivá kola, takže perfektně vidíš, kolik místa zbývá k obrubníku...

Editováno: , autor: kozakm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 9. 2021 na 16:10, mobil-man napsal:

Také mám objednáno v půlce dubna a aktuální informace je, že není zařazeno do výrobního plánu, protože tuto informaci teď ŠA dealerům nedává - sypou to tam podle toho, jak se sejdou součástky a termín by byl nepřesný. 

No aktuálně jim dávají orientační termíny, kdy by mohl jít daný vůz do výroby, což zrovna u Octavie znamená nejdříve za 12 měsíců.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...