Přejít na obsah

Hučení z podvozku při brždění motorem (Octavia 3 Scout)


Jz73

Doporučené příspěvky

Ahoj, všem,

rád bych ae Vás chtěl zeptat, dříve než půjdu do servisu, zda byste někdo neměl tušení, co může způsobovat "hučení" z podvozku u vozu Škoda Octavia 3 Scout r.v. 2016 (DSG, Haldex) při brždění motorem a při nastavené poloze DSG převodovky "D". Dobře je to slyšet při jízdě na dálnici a to pouze v případě, že vůz zpomaluje, i mírně při sundání nohy z plynu. Přesněji, pokud naleznu přesně úroveň polohy plynového pedálu tak, že opravdu mírné ubrání plynu, při kterém začne vůz téměř neznatelně zpomalovat, se ozve ono hučení, a naopak pokud jen velmi mírně přidám a vůz začne téměř neznatelně zrychlovat, tak hučení okamžitě přestane. Ještě jedna indicie, pokud zařadím polohu "N" nebo pokud použiji mód převodovky Eco, tj. s volnoběžkou, kdy vůz motorem nebrzdí, tak toto hučení nenastává. Jiné provozní situace absenci nebo přítomnost hučení neovlivňuji (zatáčení, brždění brzdou apod).

Budu moc rád, za každou informaci, předem děkuji!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím, co olej v Haldexu? Nemůže ho být málo? Moje zkušenost z předchozí generace OII při pravidelné výměně v servisu technik dolil málo oleje a začalo se ozývat hučení úplně stejně, já si při tom vzpomněl na starý autobusy, co to dělaly přesně při brzdění motorem. Bohužel u mě to znamenalo komplet výměnu Haldexu a všeho kolem, naštěstí servis uznal chybu a šlo to za nimi. Tak snad to nebude stejně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 4. 2021 na 18:42, Jz73 napsal:

Ahoj, všem,

rád bych ae Vás chtěl zeptat, dříve než půjdu do servisu, zda byste někdo neměl tušení, co může způsobovat "hučení" z podvozku u vozu Škoda Octavia 3 Scout r.v. 2016 (DSG, Haldex) při brždění motorem a při nastavené poloze DSG převodovky "D". Dobře je to slyšet při jízdě na dálnici a to pouze v případě, že vůz zpomaluje, i mírně při sundání nohy z plynu. Přesněji, pokud naleznu přesně úroveň polohy plynového pedálu tak, že opravdu mírné ubrání plynu, při kterém začne vůz téměř neznatelně zpomalovat, se ozve ono hučení, a naopak pokud jen velmi mírně přidám a vůz začne téměř neznatelně zrychlovat, tak hučení okamžitě přestane. Ještě jedna indicie, POKUD ZAŘADÍM POLOHU "N" nebo pokud použiji mód převodovky Eco, tj. s volnoběžkou, kdy vůz motorem nebrzdí, tak toto hučení nenastává. Jiné provozní situace absenci nebo přítomnost hučení neovlivňuji (zatáčení, brždění brzdou apod).

Budu moc rád, za každou informaci, předem děkuji!

Stou polohou N za jízdy opatrně. Než tam narveš zpátky "D" , tak počkej než ti spadnou otačky nebo nejlépe uplně zastav.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 5/8/2021 at 9:14 PM, Honza_K said:

Zdravím, co olej v Haldexu? Nemůže ho být málo? Moje zkušenost z předchozí generace OII při pravidelné výměně v servisu technik dolil málo oleje a začalo se ozývat hučení úplně stejně, já si při tom vzpomněl na starý autobusy, co to dělaly přesně při brzdění motorem. Bohužel u mě to znamenalo komplet výměnu Haldexu a všeho kolem, naštěstí servis uznal chybu a šlo to za nimi. Tak snad to nebude stejně.

Obávám se, že to bude i můj případ, příští týden jedu s autem do servisu, tak uvidím. Díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 5. 2021 na 23:09, Petr Smolík napsal:

Stou polohou N za jízdy opatrně. Než tam narveš zpátky "D" , tak počkej než ti spadnou otačky nebo nejlépe uplně zastav.

?

mam O3 1,6 DSG. Vyradovanie do N a zaradovanie spet do D robim bezne. Samozrejme bez plynu, pod plynom to nerobi dobrotu :-)

ked zaradim z N do D a nepridavam plyn, vzdy ostane auto vo volnobehu , bez zopnutia spojky , proste plachti a to ani plachtenie ( EKO ) nemam. Okrem toho bez ohladu na to ci mas N alebo D , prevodovka v skutocnosti radi prevody podla aktualnej rychlosti len pri N nezapina spojky ...

okrem toho bezne na parkovisku prehadzujem z R do D alebo opacne bez toho aby som uplne zastavil (proste cuvam bez plynu, presuniem paku do D a pockam ako si stym pocitac poradi - a poradi si s tym dobre , aj ked viem ze toto by som robit nemal)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...