Přejít na obsah

Spolehlivost


Bury1104

Doporučené příspěvky

Myslim si, ze kazdy motor, co ma odtocene roky vo vyrobe uz dake neduhy detske nema. Skus pozriet starsie auta, O3 kam sa daval dlhsie, ze co a kedy sa na nom objavovalo.  Ja za necelých 50t km zatial ok. Teda jedno cidlo bolo menene na nom. Ale 50t nepovazujem za najazd. Nebyt COVIDu by to bolo uz niekde pri 100ke. Ocakavam, ze pri pravidelnej udrzbe tych 250 da spolahlivo.

Editováno: , autor: csabac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ja ten motor mam ve sve Scale v kombinaci s DSG. Mel jsem paralelne k tomu jeste sluzebni Scalu 1.6 TDI ale s manualem. Stejny Rok jen jiny mesic vyroby. Zadny problem ani u jednoho auta. Jen ve spojeni s DSG ma ten motor uplne jiny zvuk, krasne potise to jede a i super spotreba. Myslim, ze neni ceho se bat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Nevím jak kdo, ale já si tu Scalu chci nechat co nejdéle (diesely v menších autech rozhodně nebudou).

Po záruce pryč rozhodně nepůjde.

 

Vzhledem k problémům motoru CAYC s kovovými pilinami v celém palivovém systému, se asi domluvím se značkovým servisem (nebo když to nedovolí, tak po záruce za 3,5 roku), aby mi tam namontovali ten jejich MPM (Magnetický lapač kovových částic)

 

Viz. https://www.mpmcatcher.cz/

 

Sice je tu už vstřikování od Delphi, ale nikde není zaručený, že to nebude po pár letech dělat i zde...

 

 

piliny 1.jpgpiliny 2.jpg

Editováno: , autor: hardhouse.trip
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím no. 

Papíráky zachycují od 3 mikronů víc... 

To je až až. 

Při rychlém průtoku a tlaku paliva v mag. lapači a vzhledem k tak malým částečkám bude přilnavost byť k neodymu velice malá. Velice. 

Za čas se stejně nános může utrhnout a skončí opět v papíráku. 

Když jsem viděl cenu nejlevnějšího lapače, hmmm dobrej byznys. 

 

Je to podobné jak když se dělaly šrouby do vany s magnetem. 

Jednak to magnetovalo celej spodek a když se ty nachytané špony po čase utrhly tak byl průser hned. 

 

Tady ten neodym položenej jen tak navrchu, nevím nevím. Neodym je hrozně silnej. 

To bych radši dal 2 papíráky za sebe... 

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...