Přejít na obsah

Péče o interiér v kůži.


olaf1

Doporučené příspěvky

 Ahoj,

pořídil jsem si interiér v kůži a ventilované přední sedadla.

Chtěl jsem se zeptat na Vaše zkušenosti a rady.

  1. Jak často se má kůže impregnovat?
  2. Jaký prostředek používáte?
  3. Popřípadě postup ošetření kůže?

 

Předem děkuji.

Olaf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@olaf1Obecně jsou doporučovány odborníky produkty značky Colourlock, mají široký výběr produktů na různé čištění, výživu, ošetření.

 

@sorayvím, že se v detailingu pohybuješ, ale jeden uznávaný odborník na péči a renovaci kůže všeobecně nedoporučuje keramické ochrany na kůži z důvodu, že kůže má "dýchat" a ne ji uzavřít keramickou ochranou.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  1. Záleží asi na tom, jak často jezdíš, ale minimálně tak 3x-4x do roka.
  2. V autě mám textilní sedačky, ale doma používám buď Colourlock nebo teď nově čistič a kondicionér od Auto Finesse, kůže je jak nová. https://www.vlesku.cz/sada-autokosmetiky-auto-finesse-ktera-vycisti-a-vrati-barvu-vasim-kozenym-sedackam
  3. Nevím, jestli v Kodiaqu znamená ventilované sedačky = perforovaná kůže, ale pokud ano, nikdy nestříkej čistič přímo na sedačku, ale na hadřík nebo detailingový štětec/kartáč. To samé u kondicionéru. Klidně po vyčištění sedaček zapni větrání, ať ti rychleji vyschnou před aplikací kondionéru.

Jinak si taky myslím, že keramická ochrana sedaček není ideální, snad jen pokud máš malý děti nebo hodně drahý auto (ale samozřejmě pro každého je drahé auto něco jiného) 🙂 I pravidelným čištěním spolu s použitím kondicionéru udržíš dlouho skvělý vzhled kůže.

Editováno: , autor: Patrik Baroch
Přidán link
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, l79 napsal:

@olaf1Obecně jsou doporučovány odborníky produkty značky Colourlock, mají široký výběr produktů na různé čištění, výživu, ošetření.

 

@sorayvím, že se v detailingu pohybuješ, ale jeden uznávaný odborník na péči a renovaci kůže všeobecně nedoporučuje keramické ochrany na kůži z důvodu, že kůže má "dýchat" a ne ji uzavřít keramickou ochranou.  

 

Vím, o koho se jedná a přesně na toto téma jsem s ním diskutoval jinde. Vím, že je ve svém oboru šikovný a uznávaný, nicméně si obecně myslím, že skutečný odborník by měl mít rozhled napříč oborem a ne mít tak trochu klapky na očích. To, že udělám špatnou zkušenost s keramikou na kůži jiného výrobce neznamená, že tento typ produktu je špatný obecně.

 

Colourlock je samozřejmě špička, tam člověk také neudělá chybu. Já mám ale po letech různého testování vyzkoušeno, že keramika od Gyeonu funguje výborně a rozhodně jsem nikdy nepozoroval, že by kůže nějak degradovala. Ohledně ceny, ta je vyšší jen opticky - na 7mi místného Kodiaka mám spotřebu okolo 15ml na celý interiér.

 

Nejdůležitější je ale pravidelná šetrná péče, ať už produkty od Colourlocku, Gyeonu nebo jiného výrobce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, olaf1 napsal:

Koukal jsem na eshop Škoda a našel jsem tam tohle na kůži:

https://eshop.skoda-auto.cz/cs_CZ/cistic-na-kuzi/p/000096323G

https://eshop.skoda-auto.cz/cs_CZ/prostredek-k-osetrovani-kuze/p/000096323H

Máte někdo nějakou zkušenost s těmito prostředky na čištění a impregnaci?

 

Podle popisu minimálně ten "kondicionér" neobsahuje nic přírodního, to bych určitě nebral. Ten set od Auto Finesse ve finále není až tak drahý, spotřeba není velká a máš v něm všechno, co k tomu potřebuješ. Případně se dají sehnat i sady od Colourlocku, ty stojí podobný peníze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 rok později...

Mam dotaz. U Kodiaqu 2018 ve vybave style plus, kde jsou sedacky kuze/suedia, je vse, co vypada jako kuze, opravdu prava kuze? Pokladam si tuto otazku kvuli jejimu osetreni. Nekde se totiz pripravek vpije hned (nebo behem kratke doby), nekde se to ale nevstreba hrozne dlouho (napr. na zadni sedacce prostredni sedak/operak). Neni nekde spis neco jako kozenka ci neco syntetickeho? Jako prava kuze mi pripadne hlavne vnitrni kozene obsiti sedaku ridic + spolujezdec (tam, kde sedadlo obepina nohy, zadek a zada). Ale jinde ve zbytku auta?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Omlouvám se, vůbec jsem nezaregistroval odpověď 😞 Jestli máš sedačky kombinované kůže/koženka (ekokůže apod.), čistil bych to čističem na kůži celé. Umělé kůži to určitě neublíží. Rozhodně je zbytečné kupovat extra čistič na kůži a ještě druhý na umělou kůži.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...