Jump to content

Péče o interiér v kůži.

Recommended Posts

Ahoj,

pořídil jsem si interiér v kůži a ventilované přední sedadla.

Chtěl jsem se zeptat na Vaše zkušenosti a rady.

1. Jak často se má kůže impregnovat?
  2. Jaký prostředek používáte?
  3. Popřípadě postup ošetření kůže?

Předem děkuji.

Olaf

• Upvote 1

@olaf1Obecně jsou doporučovány odborníky produkty značky Colourlock, mají široký výběr produktů na různé čištění, výživu, ošetření.

@sorayvím, že se v detailingu pohybuješ, ale jeden uznávaný odborník na péči a renovaci kůže všeobecně nedoporučuje keramické ochrany na kůži z důvodu, že kůže má "dýchat" a ne ji uzavřít keramickou ochranou.  

Posted (edited)
  1. Záleží asi na tom, jak často jezdíš, ale minimálně tak 3x-4x do roka.
  2. V autě mám textilní sedačky, ale doma používám buď Colourlock nebo teď nově čistič a kondicionér od Auto Finesse, kůže je jak nová. https://www.vlesku.cz/sada-autokosmetiky-auto-finesse-ktera-vycisti-a-vrati-barvu-vasim-kozenym-sedackam
  3. Nevím, jestli v Kodiaqu znamená ventilované sedačky = perforovaná kůže, ale pokud ano, nikdy nestříkej čistič přímo na sedačku, ale na hadřík nebo detailingový štětec/kartáč. To samé u kondicionéru. Klidně po vyčištění sedaček zapni větrání, ať ti rychleji vyschnou před aplikací kondionéru.

Jinak si taky myslím, že keramická ochrana sedaček není ideální, snad jen pokud máš malý děti nebo hodně drahý auto (ale samozřejmě pro každého je drahé auto něco jiného) 🙂 I pravidelným čištěním spolu s použitím kondicionéru udržíš dlouho skvělý vzhled kůže.

Edited by Patrik Baroch
Přidán link
před 8 hodinami, l79 napsal:

@olaf1Obecně jsou doporučovány odborníky produkty značky Colourlock, mají široký výběr produktů na různé čištění, výživu, ošetření.

@sorayvím, že se v detailingu pohybuješ, ale jeden uznávaný odborník na péči a renovaci kůže všeobecně nedoporučuje keramické ochrany na kůži z důvodu, že kůže má "dýchat" a ne ji uzavřít keramickou ochranou.  

Vím, o koho se jedná a přesně na toto téma jsem s ním diskutoval jinde. Vím, že je ve svém oboru šikovný a uznávaný, nicméně si obecně myslím, že skutečný odborník by měl mít rozhled napříč oborem a ne mít tak trochu klapky na očích. To, že udělám špatnou zkušenost s keramikou na kůži jiného výrobce neznamená, že tento typ produktu je špatný obecně.

Colourlock je samozřejmě špička, tam člověk také neudělá chybu. Já mám ale po letech různého testování vyzkoušeno, že keramika od Gyeonu funguje výborně a rozhodně jsem nikdy nepozoroval, že by kůže nějak degradovala. Ohledně ceny, ta je vyšší jen opticky - na 7mi místného Kodiaka mám spotřebu okolo 15ml na celý interiér.

Nejdůležitější je ale pravidelná šetrná péče, ať už produkty od Colourlocku, Gyeonu nebo jiného výrobce.

před 16 hodinami, olaf1 napsal:

Koukal jsem na eshop Škoda a našel jsem tam tohle na kůži:

https://eshop.skoda-auto.cz/cs_CZ/cistic-na-kuzi/p/000096323G

https://eshop.skoda-auto.cz/cs_CZ/prostredek-k-osetrovani-kuze/p/000096323H

Máte někdo nějakou zkušenost s těmito prostředky na čištění a impregnaci?

Podle popisu minimálně ten "kondicionér" neobsahuje nic přírodního, to bych určitě nebral. Ten set od Auto Finesse ve finále není až tak drahý, spotřeba není velká a máš v něm všechno, co k tomu potřebuješ. Případně se dají sehnat i sady od Colourlocku, ty stojí podobný peníze.

• Upvote 2