Přejít na obsah

Hluk letních pneumatik


petron

Doporučené příspěvky

Zdravím,

včera jsem si nechal v pneuservisu přehodit na Škoda Scala 1.0 TSI originál hliníkové 17" letní kola.

Je na nich nexen n fera su1 225/45 r17. 

Hned první jízda mě překvapila hlučností od kol . (hučení)

Zimní gumy byly určitě tišší.

Ještě budu pozorovat. Jen se ptám zdali někdo neví je to normální ?

děkuji za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No u Nexenu asi jo. Já mám na Fabii III z fabriky taky originál Nexeny, i když jen rozměr 185/65-R15, ale hučí taky hodně, takhle moc mi žádné letní ještě nehučely.  Sám jsem to poznal teď na jaře, kdy jsem tam měl v zimě Barum Polaris 5 a ty byly oproti Nexenům  o hodně tišší a to se dřív tvrdilo, že zimní gumy jsou z principu konstrukce a směsi hlučnější. Samozřejmě vliv na hlučnost má hodně faktorů, tj. např. typ vzorku, typ směsi, profilové číslo pneu, atd., atd.. Moje příští letní pneu rozhodně Nexeny nebudou!

Asi fabrika za ty Nexeny platila výrobci moc dobrou cenu, že je tam vůbec dává.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl Nexeny na Rapidovi 15" i 17" a krásně tichoučký. Oboje letní. Pak jsem je bral na Daciu celoroční 15" a taky krásně tichý. Takže já na ně nemůžu říct ani půl slova. Ale je pravda, že jsem měl ty Nexen N'blue. Jinak já mám od výroby na Scale Dunlop a ty nejsou vůbec slyšet. Na zimu mám Barum Polaris 5 a ty jsou taky krásně tichý, až jsem tomu nechtěl ani věřit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl také dvoje Nexen N'Fera SU1 215/40 R17 na Rapidu a také mi přišly dost tiché, byl jsem s nimi obecně spokojený. Foukal jsem vždy podle štítku u nádrže. Od výroby mám na Scale Continental EcoContact, teď na nich jezdím teprve týden, jsou tiché, ale na výrobky s Eco v názvu jsem trochu předpojatý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak doplním poznatky.

V pneuservisu mně nafoukli na 2.5 protože jezdím sám max dva lidé ubral jsem tlak vzadu na 2,3 a v předu jsem nechal 2,4 

U 1.0 TSI je doporučený 2.3 alespoň u nádrže v tabulce

Hluk se snížil. Myslím si, že je to přijatelné. Možná byla i příčina to, že jsem neměl při první jízdě zadní kryt za sedačkami, protože by se mně kola s ním nevešli. 

Ale spíš to byl ten tlak. Snad to bude dobré. 

Díky za odpovědi.

Editováno: , autor: petron
no jasně jsem sem se spletl díky za upozornění :-)))
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...