Jump to content

Po nastartování dvousekundový výpadek při rozjetí

Recommended Posts

Zdravím, mam octu 1.6 mpi, 75kw,, r.v.2012. Nechal jsem vyměnit repasovanou převodovku a najednou vždy po nastartování když se chci rozjet, tak při šlápnutí na plyn nic, asi 1-3 vteřiny, prostě jako když dojde benzín. Poté se to chytne a vše v poho. Stane se to vždy po vypnutí motoru a novém nastartování.  Octa je i na lpg. Myslel jsem si, že to bude plynem, ale udělá to i když přepnu na benzín. Měl jsem podezření na váhu vzduchu, ale po dnešním telefonátu do škodovky, kdy jsem nadiktoval VIN, tak mne řekli, že octa váhu vzduchu nemá. Nechtěl jsem tomu věřit, ale potvrdili mne to i v jiné škodovce.  Kabely ke svíčkám, svíčky a cívka kupované nedávno. Benzínové čerpadlo v nádrži také vylučuji, protože to dělá i na plyn. Samozřejmě stalo se to po výměně převodovky, ale to s tím nemá nic společného. Je to záhada a já se ptám má někdo podobnou zkušenost, že by se takhle auto chovalo po nasrartování? Připomínám pokud auto nevypnu a znova nenastartuju, tak to vynechání už neudělá. Prostě jen po nastartování.

Děkuji za názory

Takyto problem som v zivote nemal. V prvom rade skontrolovat chybove kody, RJ moze mat chybu zapisanu, dalej diagnostika - merane hodnoty, skontrolovat potenciometre plynoveho pedalu a škrtiacej klapky. 

Môžeš skusiť potom odpojiť bateriu a po pripojeni to odskušať znova. 

• Upvote 1

Ak ma tempomat a funguje, tak to spinacom nebude. Ak nema tempomat tak overit spinac cez diag. 

Osobne som odpajal spojkovy spinac a robilo to to, ze pri zaradenej rychlosti a pusteni plynoveho pedalu 2x jemne cuklo s autom. 

• Pawouk changed the title to Po nastartování dvousekundový výpadek při rozjetí
před 9 hodinami, mino22 napsal:

Ak ma tempomat a funguje, tak to spinacom nebude. Ak nema tempomat tak overit spinac cez diag. 

Osobne som odpajal spojkovy spinac a robilo to to, ze pri zaradenej rychlosti a pusteni plynoveho pedalu 2x jemne cuklo s autom. 

Díky všem za radu, jak se tu někdo ptal, tak tempomat nemám. Ale rozhodl jsem se nechat ooravit mojí převodovku a nechám ji tam dát. Ten repas půjde ven.(protože je to jiný kód a je jinak zpřevodovaná) Takže jsem zvědavý, jestli náhodou tím návratem mé původní se záhada nevyřeší. Jinak zkusíme, co píšete, ještě jednou díky.

Je pravda ze RJ motora si berie info o zaradenom prevodovom stupni. V mojej RJ je to kanal 51. 

Necituj predchadzajuci prispevok, je to proti pravidlum.