Jump to content

Recommended Posts

Zdravím, nedávno som kúpil Scalu s motorom 1,5 tsi, 6 stupňový manuál, mám najazdené cca 2300 km. Všimol som si pri kontrole teploty oleja na palubnej doske, že pri diaľničnom tempe cca 130-140 km/h mám neustále teplotu oleja cca 105-108 °C. Teplota vody ukazuje stále 90 °C, ani sa nehne. Pri normálnej jazde  po okreskách cca 100 km/h je teplota cca 100 °C. nie je to veľa.? Porovnávam to preto, že som vlastnil pred tým Fabie 1,0 tsi 81 kw a 1,2 tsi 66 kw a tie mali teplotu na diaľnici  cca 94 °C, jedine na na dovolenke v HR v stúpaniach plne naložená max 102 °C. Na okreskách cca 91 °C. Ešte dodávam že od výroby mám namontovanú prípravu na ťažné zariadenie, kde by to malo chladiť ešte lepšie , myslím väčší chladič, ináč spúšťaný ventilátor chladenia atď. Ďakujem za akékoľvek odpovede alebo príspevky.

Ja len cakam kedy vam tu teplotu oleja zrusia, alebo vyfiltruju ako to urobili s teplotou vody. Voda ti beha od 82 do 98st a ukazuje ti 90 tak si spokojny. Olej daju na 100st v rozsahu 90 az 110st a budes tiez spokojny. 

Jazdit neriesit olej okolo 100st je v poriadku. Do 110to ani neries. 

Ďakujem za príspevky, neriešil by som to, ak by som nejazdil pomerne veľa, vo firme jazdievam na Superbe 1,8 tsi 4x4 a tam teplotu ukazuje cca 102 °C, na Octavii 1, 4 tsi  nemám ukazovateľ teploty oleja, chodievam cca rovnako, tak som to nemal ako porovnať. V autorizovanom servise o tom moc nevedia  povedať. 

Netreba to riesit. To je normal. Po kupe som i ja sledoval, ze pri dialnicnom tempe to ide az k 110 (TDI) a pod 100 prakticky na dialnici ani neklesne, no ziadna vada to nie je. Proste , keby ten ukazovatel tam nie je, ani by sa to neriesilo.

Jedine na co ja davam pozor je, aby bolo aspon 50°C ked zacnem jazdit sviznejsie. Ale to uz vodu mavam na 90ke skoro, ked sa objavy 50ka na oleji. Dovtedy sa snazim ist bez prudsich predbiehani, ci razantnejsich zrychleni.

Ďakujem, táto otázka ma napadla aj preto lebo v letnej sezóne bude využívať zadný nosič na bike-3ks, teraz je teplota cca 15 C° , chodím bez nich, a čo to bude robiť v horúčavách pri 30 C° , zapnutej klíme a plnom využití vozidla.