Přejít na obsah

Nahle zvyseni spotreby


tcheco

Doporučené příspěvky

Mam O II 1,9 TDI 02/2006, najeto 22 000km a nahle mi stoupla spotreba nafty o 1,5L. Stale jsem mel podle maxidotu prumernou spotrebu 5,4-5,6L a ted uz neco pres tyden mam najednou prumernou spotrebu okolo 7L. Jezdi stale stejne trasy jako driv. Nemyslim, ze by to bylo poklesem teplot. Mate nekdo stejnou zkusenost, nebo napad cim by to mohlo byt?

Zdravim ja mam ten sami prolem O II 1.9 TDI 082007 taky jsem byl v lete na garancce a prohlidce a uz pozoruji pomale narustani spotreby a zitra jdu na diagnozu zere me to kolem 9.5 litru ve meste a 8 litru dalnice a to uz je saka dost na TDI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

já mam spotřebu město 26 a mimo město 17 litrů.Neni problem se dostat i na 36/100 ale to už musim vytáčet motor na každý stuzpeň do 8000. Třeba na dvojku 140 a tak. Tak nevim jestli je to normální nebo je něco špatně. Motor běží moc pěkně.

Už tak jezdim 5 let a mam na autě najeto 180000 km. V servisu sem nikde nebyl už 3 roky. Spotřeba je stejná jak když auto bylo nové.

Nejníž co se nechá dostat je 7 litrů ale to fakt už jedu pomalu tak do 100 ve městě, do 150 mimo město a na dálnici nesmim jít přes 200 jinak tam hučí těch 17. Opatrné zacházení s plynem a pozvolná akcelerace, plyn jen tak na 20 % je nutnost aby se spotřeba udržela řekněme do těch 7-10 litrů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mam spotřebu město 26 a mimo město 17 litrů.Neni problem se dostat i na 36/100 ale to už musim vytáčet motor na každý stuzpeň do 8000. Třeba na dvojku 140 a tak. Tak nevim jestli je to normální nebo je něco špatně. Motor běží moc pěkně.

Už tak jezdim 5 let a mam na autě najeto 180000 km. V servisu sem nikde nebyl už 3 roky. Spotřeba je stejná jak když auto bylo nové.

Nejníž co se nechá dostat je 7 litrů ale to fakt už jedu pomalu tak do 100 ve městě, do 150 mimo město a na dálnici nesmim jít přes 200 jinak tam hučí těch 17. Opatrné zacházení s plynem a pozvolná akcelerace, plyn jen tak na 20 % je nutnost aby se spotřeba udržela řekněme do těch 7-10 litrů.

Skutočne cenný príspevok, ktorý majteľom 1,9 TDI a 2,0 TDI mimoriadne pomohol.

K zámene 16" pneu za 17". To zvýšenie spotreby o 1,5 l v dôsledku väčšej šírky pneu je neúmerné. Všeobecne sa hovorí, že ak sa použije širšia pneu rovnakého dezénu a tvrdosti, tak spotreba stúpne na každých 10 mm šírky navyše o cca 0,1 l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skutočne cenný príspevok, ktorý majteľom 1,9 TDI a 2,0 TDI mimoriadne pomohol.

K zámene 16" pneu za 17". To zvýšenie spotreby o 1,5 l v dôsledku väčšej šírky pneu je neúmerné. Všeobecne sa hovorí, že ak sa použije širšia pneu rovnakého dezénu a tvrdosti, tak spotreba stúpne na každých 10 mm šírky navyše o cca 0,1 l.

Já je chtěl jen povzbudit, aby hoši z klubu růžových srdcí nebyli tak smutní......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to 'V8 Mpower':

Tu spotřebu co zde píšeš je reálná a nebo že Ti jí ukazuje PP.

Co máš za motor?

V servisu jsi nebyl 3 roky? Olej, filtry apod. si měníš sám?

Reálná spotřeba ověřeno na dotankování plné nádrže

Motor mam BMW 5.0i V8 Mpower 294KW + nově supercharger kit stage 1

Olej mi mění náš technik co dělá závoďáky. Vzduchovej mam (věčnej) KN.

Saze sem ještě nevypaloval a jak tu čtu tak by to možná neuškodilo. Zkusim tam dát naftu jestli se to vypálí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to 'V8 Mpower':

Tu spotřebu co zde píšeš je reálná a nebo že Ti jí ukazuje PP.

Co máš za motor?

V servisu jsi nebyl 3 roky? Olej, filtry apod. si měníš sám?

Motor mam 5.0i V8 + nově supercharger a stara se mi o motor náš firemni mechanik co ladí motory na závody.

Po montáži superchargeru(prý je to něco jako spořící prvek co šetří palivo při pomalé jízdě) mi spotřeba zůstala stejná ale auto mi přijde že jde jako víc za plynem než předtim. I tady na našem kopci co zkoušíme rychlost mam o 60 víc než jindy.

výrobce udává spotřebu město 14.6, mimo město 10.2 a kombinovanou 11.9

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motor mam 5.0i V8 + nově supercharger a stara se mi o motor náš firemni mechanik co ladí motory na závody.

Po montáži superchargeru(prý je to něco jako spořící prvek co šetří palivo při pomalé jízdě) mi spotřeba zůstala stejná ale auto mi přijde že jde jako víc za plynem než předtim. I tady na našem kopci co zkoušíme rychlost mam o 60 víc než jindy.

výrobce udává spotřebu město 14.6, mimo město 10.2 a kombinovanou 11.9

Ja som s M5 pojazdil po meste a pri veľkom sebaovládaní sa dala spotreba držať okolo 15 litrov. Ale bežná kombinovaná bola 18-20 litrov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...