Přejít na obsah

Buchanie v zadnej časti


.hades

Doporučené příspěvky

ja som bol v piatok na predvadzacke, naschval som siel po nerovnej ceste. Tiez som si vsimol buchotanie vzadu (nebolo to vzdy pri kazdej jame), este som hovoril predajcovi, ze co to je, ci je nieco volne v kufri... Tak sme zastavili a on sa isiel pozriet do kufra, samozrejme nic tam nenasiel :), z jeho strany to podla mna bolo divadielko. Este povedal, ze to da preverit mechanikom. Ja sa obavam, ze to je typom napravy, neviem, ci sa s tym bude dat nieco vylepsit. Ja ako majitel O2, kde je viacprvok som sa na to sustredil a ano, bolo to dunivejsie pri prejazdoch nerovnostami v porovnani s mojou starou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, miseb napsal:

ja som bol v piatok na predvadzacke, naschval som siel po nerovnej ceste. Tiez som si vsimol buchotanie vzadu (nebolo to vzdy pri kazdej jame), este som hovoril predajcovi, ze co to je, ci je nieco volne v kufri... Tak sme zastavili a on sa isiel pozriet do kufra, samozrejme nic tam nenasiel :), z jeho strany to podla mna bolo divadielko. Este povedal, ze to da preverit mechanikom. Ja sa obavam, ze to je typom napravy, neviem, ci sa s tym bude dat nieco vylepsit. Ja ako majitel O2, kde je viacprvok som sa na to sustredil a ano, bolo to dunivejsie pri prejazdoch nerovnostami v porovnani s mojou starou.

Ono to buchanie/dunenie sa sklada z dvoch veci. Prva je, ze ked je prazdny kufor tak laminat “podlahy” bucha o samotny kufor/rezervu. Ked som podlahu vymenil a dal tam iba obojstranny koberec, polovica problemu bola prec. Horsie je to buchanie od zadnych kolies. 
Snazim sa zistit, ci by pomohli lepsie tlmice/pruziny/stabilizator… Problem je, ze je auto relativne nove a nemozem najst moc informacii obzvlast, ked sa tomu moc nerozumiem…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ake rozmery mas pneu, mas vo vybave DCC, pripadne sportovy podvozok? Mozno aj to ma vplyv. Co som zistoval od ludi, vraj by O4 mala byt ovela lepsie odhlucnena od O3, kde to vraj bolo tragicke. Ja teraz vyberam auto, oktavka mi vo vsetkom skoro sadla (aj s kompromisami) ale jedine preco som zatial vahavy a preco som este neurobil objednavku je ta zadna polotuha naprava a odhlucnenie :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, miseb napsal:

ake rozmery mas pneu, mas vo vybave DCC, pripadne sportovy podvozok? Mozno aj to ma vplyv. Co som zistoval od ludi, vraj by O4 mala byt ovela lepsie odhlucnena od O3, kde to vraj bolo tragicke. Ja teraz vyberam auto, oktavka mi vo vsetkom skoro sadla (aj s kompromisami) ale jedine preco som zatial vahavy a preco som este neurobil objednavku je ta zadna polotuha naprava a odhlucnenie :(

Nemam DCC, mam sportovy podvozok a 19” kolesa. Viem, ze ani jedno z toho moc nepomaha (:D), ale stale si myslim, ze takyto zvuk by zozadu nemal ist. Myslim, ze ak budes mat normalny podvozok a 17-18” tak to bude omnoho mensi problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, miseb napsal:

ano sportovy je tusim trochu tuhsi a znizeny o 15mm, to buchnutie je ostre, alebo tlmene-dunive, robi to len lave, alebo prave koleso, pripadne oboje, v zakrute/ na rovnej ceste? mozno podla toho by si to vedel lepsie zistit a lokalizovat pricinu

Robi to v podstate cely zadok, zvuk ide akokeby spod kufra od kolies a nieje to dunenie, je to skor buchnutie. Ako keby napr. po prejdeni po retarderi sa dotknu zeme najprv kolesa a potom na ne “dopadne” kufor..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oběma kolegům vrže/bouchá zadní víko přes dorazy, které jsou na každě straně kufru. Jeden z kolegů ty dorazy odšrouboval a už to nedělá. Druhý to řešil jinak, mohu zjistit...

 

Zkuste se podívat, zda není stejný problém i u vás. Jedná se o liftbacky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • Pawouk změnil název na Buchanie v zadnej časti
  • o 1 rok později...

Jeste nejaky napad, co by mohlo zpusobovat mirne vrzani / klepani / treni od zadni sedacky na prave strane?

 

Kobercovou paskou jsem omotal ten zamek / skobu, ale stale pri prejezdu nerovnosti slysim pazvuky. Taky jsem omotal paskou ty vyskakovaci plastove zamecky (vyskoci kdyz je operka sklopena).

Bez vysledku jsem zkousel:

-zapnuti zadnich pasu do drzaku

-vytazeni spony pasu uplne nahoru a zajisteni spon nahore

 

Vcera jsem jeste zkusil sklopit zadni lavici, vrzani ustalo, takze to ma souvislost se zadni casti sedacky vpravo. Jeste me napadlo, jestli to nemuze byt nejake treni kozenych potahu, mam sedacky suedia.

IMG_7662.jpeg

IMG_7663.jpeg

IMG_7664.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahojte. Ako citam pri sedane ste problem vyriesili. Mne ale bucha nieco v zadu na kombiku. tam tie dorazy to nerobia. A nerobi to ked prejdem cez retarder iba ked cez ostrejsiu nerovnost. uplne som vybral vsetko z kufra a sadol si don. Zvuk pochadza od spodu akoby bolo nieco uvolnene medzi tapacirom a kovom a dotyka sa to nieco kovu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...