Přejít na obsah

Chyba P420 Octavia 2 1.6 MPI 75kw


MokyJr

Doporučené příspěvky

Zdravím, mám problém s chybou P420.

Pred pár mesiacmi som toto auto kúpil, kontrolka svietila, predajca mi povedal že menili katalyzator ale nie je originál a preto píše chyba. Keď som po kúpe auta zašiel za mechanikom tak mi povedal, že je zlá lambda sonda tak mi ju vymenil a odvtedy bol pokoj, cca 4 mesiace. Po tomto období mi znova chyba vyskočila tak som zaním zašiel a povedal mi, že jazdím krátke trasy a katalyzátor sa nestihne “zregenerovat” a auto zhasnem a vraj keď vyskočí tá chyba nemám si to všímať. Vraj katalyzátor aj labdy krásne fungujú. Tak som odišiel a ďalšie 2 týždne bol pokoj. Potom som išiel autom a mal som zapnutú klímu keď mi znovu vyskočila kontrolka a uvedomil som si, že aj naposledy keď mi chyba vyskočila tak bola klíma zapnutá. Môže to mať súvis? Už mi je blbé za ním chodiť stále že mi niečo svieti na palubovke a irituje ma to. Na aute som nepocítil žiadny pokles výkonu, spotrebu paliva som ešte neregistroval. Kód motora BSE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ěste som zabudol napísať že mi druhý mechanik pozeral kat a povedal že je stale original.. Ale ten mechanik sa ani nezaujimal čo iné by tam mohlo byť a hneď mi navrhol výmenu katu. Originál 1000€ náhrada nejakých 350€ preto som išiel k druhému, ktorý mi to pozrel a zistil že jedna lambda je zlá a vymenil mi ju odvtedy chodím len k nemu s autom ale ten sa ku katalyzátoru nevyjadril či bol original alebo nahrada.

Takže podla teba mám tiež na tom jazdiť normálne a nevšímať si to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak som vravel, keď mi vymenil tú lambda sondu tak 4 mesiace bol pokoj až pokým neprišlo teplo s nezacal som pouzivat klimu.. Posledne 2 razy sa mi to stalo pri zapnutej klime a to som isiel dlhsiu trasu cca 70km.. Posledna moznost uz len asi skusit vypnut chybu s nezapinat klimu ci chyba vyskoci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Chyba P420 Octavia 2 1.6 MPI 75kw

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...