Přejít na obsah

Nefunkcna klimatizacia


palvis

Doporučené příspěvky

zdravym neviete niekto poradit prestalo mi fukat na nohy a taktiez prestala ist klima dioda na vypinaci sa nerozsvieti na diagnostike vyhodilo ze treba nakonfigurovat servomotorcek na klapke, zakladne nastavenie nepomohli tak sa vytiahol motorcek ten uz pekne ide no klima stale nejde, cez diagnostiku klimu spustit ide no stale sa nedaju nastavit motorceky na klapkach a na diagnostike vypisuje titeto chyby 

IMG_20210605_125019.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Zdravím, mám stejný problém. Už jsi to nějak vyřešil. Děkuji 

V 5. 6. 2021 na 12:53, palvis napsal:

zdravym neviete niekto poradit prestalo mi fukat na nohy a taktiez prestala ist klima dioda na vypinaci sa nerozsvieti na diagnostike vyhodilo ze treba nakonfigurovat servomotorcek na klapke, zakladne nastavenie nepomohli tak sa vytiahol motorcek ten uz pekne ide no klima stale nejde, cez diagnostiku klimu spustit ide no stale sa nedaju nastavit motorceky na klapkach a na diagnostike vypisuje titeto chyby 

IMG_20210605_125019.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Nefunkcna klimatizacia
  • o 6 měsíců později...

Ahoj, ozivim tuto temu.

Objavil sa mi problem s klimatizaciou.

Pri zapnutej klimatizacii na pravej strane fuka iba teply vzduch. Lava strana a zadna cast bez problemov. Problem je iba na pravej strane a v odkladacom priestore na pravej strane v palubovke. Zmena teploty na pravej strane sa neprejavi ani ked cokolvek a akokolvek nastavim pravu stranu na Climatronicu.

 

Nejake rady?

Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Kde si dával meniť klímu za 85e. WTF?

Ja som dával pred 2 týždňami.

Lebo sa mi zdalo,že v tých vysokých teplotách akosi slabo chladí.

Chladiva by malo byť 460g a mal som 405g.

Tak som to nechal všetko vypustiť a napustit novým chladivom.

Teraz keď dám min.teplotu,tak v aute je ako v mrazničke:-)

Platil som 32e (nie v Škoda)

Editováno: , autor: titanius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak...

Bol som pôvodne objednaný inde,ale keď som prišiel tak zistili,že už mám nové chladivo...

Tak ma poslali ku "konkurencii" kde už majú novší stroj na klímu.

Bol som pri aute počas celej výmeny.

Čiže výmena komplet nového chladiva 32e.Mam typ 1234yf

Tých 85e iba za akože doplnenie je riadny biznis... (oyeb)

 

 

Editováno: , autor: titanius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Typ chladiva budeš mať uvedeny na samolepke,keď otvoris kapotu.

A čo sa týka samotneho chladiva,tak novši typ má aj iné koncovky .

Čiže keď máš starší typ,tak nové chladivo Ti tam ani nanatlakuje,keďže koncovky nebudú pasovať.Samotny prístroj je iný.

A samozrejme naopak...

 

Teoreticky by to malo byť podľa toho kedy bolo auto vyrobené.Nove nariadenia EU/emisie atď...

 

Staršie chladivo do r. výroby 2017- R134a 

 

Novšie chladivo od r.vyroby 2017- R1234yf

Editováno: , autor: titanius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V prípade nového chladiva to nemusí platiť, ale v prípade starého stačí zájsť do hocjakého malého servisu ktorý má na to stroj, prípadne kúpiť si online zľavový kupón, alebo ešte lepšie, nájsť online kupón a potom osloviť priamo servis a vynechať sprostredkovateľa a dohodnúť sa na cene priamo. Ceny autorizovaných servisov sú v tomto smere naozaj prehnané. Aspoň podľa mojich skúseností. 

Ja som takto riešil doplnenie klímy minulý rok na Fabii pred cestou do Talianska, celá sranda ma na kupón stála 25 €. Autorizovaný servis si roky pred tým pýtal za to isté násobky tejto ceny. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Nazdar. Mám problém s klimou na superb 1 2.8. Klima nechladí. 

Pri zapnutí Climatronicu ma zmyzne "econ" na displeji, kompresor sa roztočí, chladič sa roztočí, otáčky sa zvýšia ale trubky niesu studené. Skúsil som strčiť šrubovák do ventilu na trubke a tlak tam je. Načo sa zamerať?

Editováno: , autor: R.jakubco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...