Jump to content

Recommended Posts

Ahojte, už som sa to pýtal veľa ľudí po rôznych skupinách, tak sa skúsim spýtať aj tu na fóre. 

Je to najmä otázka pre Slovenský trh, je tu niekto komu funguje možnosť TMC, respektíve " doprava " v Slovenskej Republike? 

Nedokážem to ani za svet sprovozniť, nefungovalo mi to ani na MIB 2, ani na retrofite MIB 2,5. - V ČR aj AUT to bez problémov hlási všetky dopravné situácie. - Je táto funkcia na Slovensku nedostupná, alebo je nejaký trik ako to sprovozniť? - Extrmene by som sa tomu potešil, keďže v ČR som s tým bol naozaj spokojný. 

Díky moc, za hocijakú odpoveď! 

Co jsem kdysi, když jsem hodně jezdil na Slovensko a zabýval se touto problematikou, neboť mě to štvalo a nemel jsem ještě v autě ŠKODA Connect, vyčetl, že poskytovatelem služby RDS-TMC pro Garmin je česká firma CE-Traffic, která TMC , signál by měl být šířen prostřednictvím vysílací sítě FUN Rádia. Ze zkušeností vím, že u Garminu to opravdu funguje, v navigacích v autech bohužel ne.

Tady k tomu také něco píší, ale je to dost stará informace: https://www.cdb.sk/sk/dopravne-informacie-rds-tmc/Vysielanie-RDS-TMC.alej

Jinde jsem také vyčetl, že se více méně čeká na celoplošné DAB, přes které se bude TMC šířit

v této věci jsem také našel toto, ze dne 11.05.2016:

Odpoved na moj email zo Slovenskej Spravy Ciest

Dobrý deň,

ďakujeme za váš mail, no na základe jeho obsahu neviem presne identifikovať, čo myslíte pod „nie sú aktualizované správy na RDS-TMC“.

Posielam teda niekoľko informácií týkajúcich sa vysielania RDS/TMC, ktoré zabezpečuje SSC.

SSC prevádzkuje vysielanie RDS/TMC v spolupráci s poskytovateľom verejnej služby, spoločnosťou Towercom, a.s. na základe zmluvného vzťahu. Za obsah vysielania zodpovedá SSC. Momentálne sú na našej strane spracovávané dopravné informácie týkajúce sa dlhodobých obmedzení vydaných rozhodnutiami cestných správnych orgánov o čiastočných alebo úplných obmedzeniach, prípadne obmedzeniach evidovaných v systéme NDS. Všetky nami evidované dopravné informácie/obmedzenia sú zverejnené na našej internetovej stránke www.zjazdnost.sk a tieto okamžite po ich zaevidovaní a schválení (vytvorení jednotlivých distribučných DI) centrálnym dispečerským pracoviskom SSC sú obsahom vysielania RDS/TMC. Obsah vysielania je teda z našej strany aktualizovaný nepretržite.

K tomu, aby sa informácia vysielaná prostredníctvom RDS/TMC dostala ku koncovému používateľovi, ktorým je vodič, resp. jeho koncové navigačné zariadenie, musí mať toto naimplementované mapové dáta s integrovanými lokalizačnými tabuľkami tej verzie, ktorá je používaná pri lokalizácii dopravnej informácie pri jej tvorbe. Momentálne je to certifikovaná verzia 3.2, ktorú SSC bezplatne distribuuje všetkým žiadateľom. Spravidla sú to spoločnosti, ktoré pripravujú dáta pre implementáciu do koncových zariadení tretích strán. Naša organizácia však nemá vplyv na to, aké dáta sú implementované v koncových zariadeniach. Zákazník by sa mal teda u svojho predajcu informovať o kúpenom produkte, prípadne si mapové podklady aj aktualizovať, ak dodávateľ sprístupní novú verziu dát.

V prípade ďalších súvisiacich otázok ma prosím kontaktujte; naším spoločným záujmom by mala byť objektívna informovanosť.
Ďakujeme za porozumenie.

Pekný deň,

Alica Szebényiová
alica.szebenyiova@ssc.sk

Super, ďakujem za info. Je veľmi zaujímavé že v roku 2021, neexistuje žiadna možná voľba ako TMC sprovozniť, keď túto funkciu používa celý VW group a aj ostatné automobilky. A ešte zopár rokov stále budú. - V Česku, Rakúsku tu funguje bez problémov, rovnako aj Garmin na Slovensku. - Mám naladené aj radio slovensko aj fun radio + DAB ale za celý rok nikdy žiadne upozornenie. Takže vždy pri používaní navigácie sa spolieham, že sa nič vážne nestalo - Keďže Virtual kokpit nefunguje cez Google mapy, waze tak ich nerád používam... Zo zaujímavosti, skúsim napísať rtvs, či nemajú nejaké nové info. 

Když použiješ AndroidAuto a tam si spuštíš google navigaci, budeš ji mít i na VC a také info si to bere z google portálu, takže nepotřebuješ rozchodit TMC.

před 7 hodinami, waikiki napsal:

Když použiješ AndroidAuto a tam si spuštíš google navigaci, budeš ji mít i na VC a také info si to bere z google portálu, takže nepotřebuješ rozchodit TMC.

Fakt Google mapy s navigáciou spolupracujú s Virtual Cockpitom? 😃 Too sa mi nejako nezdá. 

To by dávalo zmysel, keďže naposledy to tak fungovalo. - Každopádne je škoda že neexistuje TMC, extrémne rád používam navigáciu na VC - nemusím pozerať nízko na Columbus, ale mám to pred očami. - Nuž, budem si musieť počkať na facelift, kde existuje Online Škoda Connect funkcia. 😁

btw, nedokázal som nájsť žiaden kontakt na SRO 1, kto by mi dokázal odpovedať na TMC vysielanie.