Přejít na obsah

Superb 3 - TMC - Traffic


Doporučené příspěvky

Ahojte, už som sa to pýtal veľa ľudí po rôznych skupinách, tak sa skúsim spýtať aj tu na fóre. 

 

Je to najmä otázka pre Slovenský trh, je tu niekto komu funguje možnosť TMC, respektíve " doprava " v Slovenskej Republike? 

 

Nedokážem to ani za svet sprovozniť, nefungovalo mi to ani na MIB 2, ani na retrofite MIB 2,5. - V ČR aj AUT to bez problémov hlási všetky dopravné situácie. - Je táto funkcia na Slovensku nedostupná, alebo je nejaký trik ako to sprovozniť? - Extrmene by som sa tomu potešil, keďže v ČR som s tým bol naozaj spokojný. 

 

Díky moc, za hocijakú odpoveď! 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super, ďakujem za info. Je veľmi zaujímavé že v roku 2021, neexistuje žiadna možná voľba ako TMC sprovozniť, keď túto funkciu používa celý VW group a aj ostatné automobilky. A ešte zopár rokov stále budú. - V Česku, Rakúsku tu funguje bez problémov, rovnako aj Garmin na Slovensku. - Mám naladené aj radio slovensko aj fun radio + DAB ale za celý rok nikdy žiadne upozornenie. Takže vždy pri používaní navigácie sa spolieham, že sa nič vážne nestalo - Keďže Virtual kokpit nefunguje cez Google mapy, waze tak ich nerád používam... Zo zaujímavosti, skúsim napísať rtvs, či nemajú nejaké nové info. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, waikiki napsal:

Když použiješ AndroidAuto a tam si spuštíš google navigaci, budeš ji mít i na VC a také info si to bere z google portálu, takže nepotřebuješ rozchodit TMC.

Fakt Google mapy s navigáciou spolupracujú s Virtual Cockpitom? 😃 Too sa mi nejako nezdá. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by dávalo zmysel, keďže naposledy to tak fungovalo. - Každopádne je škoda že neexistuje TMC, extrémne rád používam navigáciu na VC - nemusím pozerať nízko na Columbus, ale mám to pred očami. - Nuž, budem si musieť počkať na facelift, kde existuje Online Škoda Connect funkcia. 😁

 

btw, nedokázal som nájsť žiaden kontakt na SRO 1, kto by mi dokázal odpovedať na TMC vysielanie. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

no to by som rad videl ako TMC na slovensku funguje na S3. Nič, ani jedno hlásenie. Maximálne presah z CZ, ale to samozrejme nepotrebujeme. Naproti tomu, na Sharane 7N, radio Discover Media, tam aspon ako-tak fungovalo, naozaj boli nejake hlasenia z SK, sem-tam za jazdy samo povedalo ze na ceste su obmedzenia. Bohuzial na superbe ani tuk. a to som skusal vsetky mozne kodovania TMC, momentalne som ostal na tovarenskej "15"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri S3 funguje TMC iba v rádiu Amundsen, Columbus to nedokáže na území SVK - ak samozrejme už nepoužíva platený Škoda connect. 

 

Oficiálne odpoveď od Škodovky je že sa s touto technológiou nepočítalo na území Slovenska pri Columbuse. - Prečo to ale dali do Amundsenu nikto nevie, či to má niečo spoločné s tým že používajú rozdielne spoločnosti podklady máp, neviem. Je to humus, chýba mi to a je to jeden z veľkých dôvodov prečo chcem kúpiť novšiu S3 so škoda connectom a online dopravou. 

 

Skúšal som to riešiť, kódovať, prísť na to - bez pomoci, aj keď Columbus rádio samotné Slovenské TMC prijíma ( v green menu je to vidieť ) ale neukazuje žiadne informácie, zasypal by som človeka zlatom ktorý by to dokázal sprovozniť. 

Editováno: , autor: Spidmax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Viem, že ho majú navigácie Garmin, signál šírilo v minulosti Fun Radio, a okrem toho je TMC od Slovenskej správy ciest šírený cez Rádio Slovensko: https://www.cdb.sk/en/traffic-information-rds-tmc/public-service-rds-tmc.alej. Otázka je, že nakoľko použiteľné sú tam tie informácie. Nejaké uzávierky tam možno budú, ale dopravné zápchy, nehody atď. určite nebudú mať tak rýchlo podchytené ako rýchlo to stihnú nahlásiť užívatelia Waze, resp. ako rýchlo sa to premietne do Google Maps na základe pohybu mobilných telefónov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Odpísali mi zo slovenskej správy ciest:

 

Dobrý deň pán XXX

 

služba vysielania dopravných informácií vysielaná na území SR prostredníctvom RDS/TMC funguje na infraštruktúre spoločnosti Towercom, obsah zabezpečuje Slovenská správ ciest z nám dostupných informácií, ktorými sú obmedzenia prejazdnosti ciest a diaľnic vydávané príslušnými cestnými správnymi orgánmi.

Predpokladom prijímania služby TMC sú dáta, ktorými je vybavené príslušné vozidlo. Konkrétne ide o dátovú sadu mapových navigačných dát, do ktorých sú implementované dáta lokalizačných tabuliek, ktoré sú potrebné pre príjem vysielaných dopravných informácií.

Problémom je, že rôzne typy modelov vozidiel. ktoré sú na trhu SR obsahujú rôzne mapové navigačné dáta a toto aj zodpovedá tomu, že niektoré prijímače vo vozidlách toto vysielanie prijímajú a niektoré nie.

Bohužiaľ na toto nemá Slovenská správa ciest dosah, ide o dodávateľov uvedených dát do produktov príslušných automobilov.

Vyzývali sme importérov vozidiel automobilov v SR, aby vyvolali tlak na výrobcov vozidiel určených na trh SR, ale zrejme bezvýsledne. Taktiež sme nedostali aktívnu podporu zo strany zväzu automobilového priemyslu SR.

 

Skúste sa prosím informovať u predajcu vášho vozidla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...