Přejít na obsah

Motorový olej


kenanab

Doporučené příspěvky

  • Pawouk umístěno následující téma

Ahojte všem . Kdyby někomu napsalo auto po 6000km třeba jako mě.  “ Dolejte max 1litr oleje “ a je z CB a okolí tak tu mám celou litrovku. - samozřejmě dam zadarmo nebo budu rad za radu ohledně VCDS kódování par vychytavek 😉 případne na koho se mám tady na jihu Čech obrátit. 
 

Menil jsem teď po 15000 km a souhlasím s prispevkem výše - je to tak směšná položka ze výměna včetně filtru a max do 15k je výměna  místě!! 
Btw: olej jsem měl total černý jak kdybych sním najel 30000🤪🙈. = mrzi mě, ze jsem neudělal výměnu již třeba po tich 6000 rovnou když mi to auto napsalo ať trochu doleju 😔. Ale co už …

DDBFBCD2-4C13-4F15-9123-65338CD28677.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Caute 25. Idem na výmenu oleja a dnes mi vyskočilo, že mám doliať max 1l oleja ale mozem pokračovať v jazde. Chcem sa opýtať, či by bolo v pohode to ešte tých 11 dni neriešiť alebo mám radšej kúpiť ten olej a doliať ho aj tak ? 
 

Viem, že sa asi chytíte za hlavu, že čo to je za blbu otázku ale nevyznám sa do toho a radšej sa spýtam aj keď budem za blba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak žádná otázka není blbá. Lepší jedna, byť špatná otázka, než jeden špatný motor!… 

 

za mě: překontrolovat bych hladinou kolik tam máš. Pokud je to aspoň kousek nad spodní hladinou. Asi bych to neřešil. Samozřejmě záleží jak tich 11 dni budeš jezdit . Jestli budeš jezdit dálky a po dálnici . Nebo ve vysokých otáčkách proste bych neváhal koupil 0w20 nebo 0w30 oleje a dolil bych tak deci až půl litr třeba - zase s mírou ale. Lepší Dolejt 2x naž tam dat zase víc. 
 


ja litrovku mám furt doma k dispozici pro tyto případy a já bych si to tam prostě radši dolil. Ale je to na tobě - jak říkám - pokud tam je fakt toho oleje málo , tak bych to tam dolil a kor v našem případě kde je ta ritka brecka 0w20 :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3 minutes ago, Lívyczech said:

Tak žádná otázka není blbá. Lepší jedna, byť špatná otázka, než jeden špatný motor!… 

 

za mě: překontrolovat bych hladinou kolik tam máš. Pokud je to aspoň kousek nad spodní hladinou. Asi bych to neřešil. Samozřejmě záleží jak tich 11 dni budeš jezdit . Jestli budeš jezdit dálky a po dálnici . Nebo ve vysokých otáčkách proste bych neváhal koupil 0w20 nebo 0w30 oleje a dolil bych tak deci až půl litr třeba - zase s mírou ale. Lepší Dolejt 2x naž tam dat zase víc. 
 


ja litrovku mám furt doma k dispozici pro tyto případy a já bych si to tam prostě radši dolil. Ale je to na tobě - jak říkám - pokud tam je fakt toho oleje málo , tak bych to tam dolil a kor v našem případě kde je ta ritka brecka 0w20 :-)

Ešte minimálne 700km po diaľnici na tom dovtedy urobím určite, takže keď budem doma to skontrolujem a asi pre istotu trochu dolejem. Ďakujem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Ak už PP žiada doliať olej, tak ho treba doliať. Nemusí to byť na maximálnu úroveň, ak po dvoch týždňoch bude aj tak vypustený, ale určite by som neriskoval jazdu s nízkou hladinou oleja a už vôbec by som sa neukázal v servise s takýmto hlásením na displeji. V prípade nejakého záručného problému by sa potom ešte mohli začať na toto vyhovárať...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Podle specifikace VW 509 bych řekl, že ano. Máš to i v navodu, kde píší 507 nebo 509. Teda alespoň doufám, že si můžeš vybrat buď 507 nebo 509 🙂 jen teda pak nechápu, proč přímo u toho oleje píší, že nesmíš pouzit tam, kde výrobce předepisuje VW 507.

 

PS: 30.000 pro někoho moc, pro mě necelých 5 mesicu on the road 🙂

Editováno: , autor: dettektorr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě nějaký výcuc z DP.

 

U vozů Škoda je aktuálně zavedena nová VW norma pro motorové oleje VW 508 00/509 00.

 

VW 508 00/509 00 je kombinovaný produkt, kde VW 508 00 označuje specifikaci pro zážehové motory a VW 509 00 specifikaci pro vznětové motory.

 

Motorový olej s normou VW 508 00/509 00 nelze plnit do starších generací motorů. Použití oleje s normou VW 508 00/509 00 v motorech, které k tomu nejsou určeny, může poškodit motor.

 

U motorů, které mají předepsaný pouze motorový olej s normou VW 508 00 smí být použit výhradně tento olej.

 

Ten tvůj Divinol splňuje VW 509 00, takže by tam měl jít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne pred par dnami vyskocila hlasia o doliati oleja ... Tiez som hladal aky olej zaobstarat (RS2.0 TDI 147kw) ... Myslel som ze to bude ta 508, 509 0W-20 ... No na stitku pod kapotou som si nasiel 504, 507 0W-30 ... Paradoxne je, ze hlaska o doliati zmizla skor, nez som stihol olej doliat (aj podla risky je este oleja v nizsej hranici normy) ... Cize zatial v cca 13k km este som olej nedolieval 

IMG_20240117_154550.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...