Přejít na obsah

Odlepená síťka roletky panorama


bigboban

Doporučené příspěvky

Mám panoramu na SII 2010. Síťka roletky je komplet na straně řidiče odlepená a tedy dost prověšená. Ale hlavně už se to při zasunutí dozadu jednou "kouslo" a nešla ven. Nakonec vyjela a už se s tím bojím posunovat. Origo servis řekl 17k za celou roletku, lepit to neuměj/nechtěj.

 

Nějaká rada co s tím? Přijde mi k tomu hrozně blbej přístup. Jde to vůbec přilepit v namontovaném stavu? A čím to lepit aby to vydrželo teploty v létě pod sklem panoramy?

 

Případně tip na někoho v Praze co to poladí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Řešil jsem tenhle problém u Tiguana z roku 2009 a bez sundání stropnice to opravdu nejde.

Celý systém roletky je dost tragický a jakákoliv oprava nebude dle mého dlouhodobá.

Látka je přilepená na kovových proužcích, které jsou napružené a kroutí se.

Původní lepidlo časem povolí a nalepit roletku znovu je téměř nemožný úkol.

Nedivím se servisu, že se jim do opravy nechtělo a nabídli kompletní výměnu.

Stejná zkušenost byla i u toho Tiguana a za takovou věc je to opravdu přemrštěná cena.

Po opravě a opětovném odlepení bylo rozhodnuto, že roletka půjde pryč a na okno se nalepí tmavá fólie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začnu od konce. Za cca 15 tisíc mi to komplet vyměnil škoda servis. Ten problém má dva rozměry:

1) Samo domo podle mě není šance to nějak demontovat a slepit. Ty kovový proužky jsou víceméně takový dvě dlouhý péra do budíku natažený dé délky. Nedokáu si představit jak to někdo demontuje a lepí.

2) Snažil jsem se přesvědčit X "garáž servisů" aby to udělali levněji než škoda. Ale každý po vyslovení slova "panorama" se loučil a pokládal telefon. 

 

Takže jsme u toho, že bez zásahu origo servisu to dohromady prostě nedáte..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to v domácích podmínkách absolvoval a výsledkem byl stejně neúspěch.

Ten popis více méně souhlasí a nalepit to tam zpátky byla jedna z nejhorších věcí, co jsem kdy na autě dělal.

Úplně nejlepší bylo, že při pokusu nalepit levou stranu se mezitím odlepila i ta pravá.

Bylo nutné to dělat ve dvou lidech a i tak to nebylo nic jednoduchého.

Přístup úplně na nic a dořezané prsty od těch kovových pásků.

Nakonec to nějak drželo, ale už to nevypadalo tak pěkně jako v původním stavu.

Tato oprava vydržela ani ne dvě rolování a zase se to odlepilo.

Takže opravdu řešení jsou jen dvě:

1. Nechat to vyměnit v servise za nový díl.

2. Roletky se vzdát a při nejhorším nechat polepit panoramu.

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...