Jump to content

přehrávání z flešky vždy od začátku

Recommended Posts

Mám systém Bolero a hudbu mám na flešce. Problém je, že přehrávání začne skoro vždy od první písničky na flešce. Zkrátka si pustím při jízdě nějaké album, někam přijedu, vypnu a když třeba za hodinu jedu dál a pustím si flešku, předpokládal bych, že přehrávání začne tam, kde jsem to vypnul. Tak mi to aspoň fungovalo na Octavii. Tady ale začne od první písničky na flešce. V nastavení jsem nic nenašel. Jednou nebo dvakrát se mi ale stalo, když jsem flešku vydělal a potom zase zasunul do USB, tak přehrávání začalo v místě, před vyděláním flešky. Vůbec to nechápu. Může mi někdo poradit?

U mne na Columbu mám stejný problém. Mám flesh disky dva - u jednoho to funguje v pořádku, u druhého mi to dělá to samé. Nevím, zda to může mít nějakou souvislost, ale první flash disk, který problém nedělá, je normální fleshka s USB-C konektorem. Ten problémový je redukce USB-C > USB-A a do ní strčený flash disk s USB-A. Redukce podporuje funkci OTG - možná si infotainment "nerozumí" s fleshkami, které mají funkci OTG.

Jo, tak teď jsem se díval a fleška OTG má. Psal jsem ještě dotaz do ŠA a odpověděli mi, že technik kompetentního oddělení řekl, že to je standardní chování vozu. Zeptal jsem se tedy ještě, jestli přehrávání od místa zastavení u Octavie, je nestandardní chování vozu.

• Thanks 1
  • Upvote 1

Včera jsem ještě zkusil flešku (která má OTG) do USB zastrčit přes redukci, která OTG nemá a funguje to tak, jak by mělo. Dnes ráno při cestě do práce přehrávání pokračovalo z místa, kde jsem to včera zastavil. Dnes to ještě vyzkouším, ale zdá se, že problém je příslušentsví s OTG přímo v zásuvce. Kdež je to přes nějaký mezičlánek, tak už to je asi v pohodě (?).

• 2 months later...

infotainment

V 25. 6. 2021 na 7:20, petere napsal:

Včera jsem ještě zkusil flešku (která má OTG) do USB zastrčit přes redukci, která OTG nemá a funguje to tak, jak by mělo. Dnes ráno při cestě do práce přehrávání pokračovalo z místa, kde jsem to včera zastavil. Dnes to ještě vyzkouším, ale zdá se, že problém je příslušentsví s OTG přímo v zásuvce. Kdež je to přes nějaký mezičlánek, tak už to je asi v pohodě (?).

ahoj, resim stejny problem. Jakou mas prosim redukci bez OTG? diky

• 3 weeks later...

Koupil jsem rohovou redukci, ale už si nepamatuji kde. Bylo tam uvedeno, že nepodporuje OTG. Minulý týden se ale zničeho nic objevil tento problém znovu. Začalo to přehrávat vždy od záčátku, přestože to skoro 3 měsíce fungovalo tak jak má. Navíc se začalo stávat, že to přehrávalo skladby vzestupně, tzn. všechny, které začínají jedničkou, potom dvojkou atd. Přitom žádné řazení v nabídce není (aspoň si myslím). Zkusil jsem tedy redukci s fleškou dát do vedlejšího USB portu a tam to funguje správně. Nepochopitelné.

redukce.jpg

• 2 months later...

přidám jeden můj postřeh na toto téma - doplnění mého příspěvku z června:

tehdy jsem měl flešku s USB-C zastrčenou do "pravého" konektoru a po připojení flešky s USB-A přes redukci USB-A>USB-C s OTG do "levého" konektoru mi to dělalo přesně to, co popisuje Petere: po nastartování jela fleška "od začátku" a nepamatovala si pozici poslední skladby. Vyřešil jsem to tenkráte tak, že jsem tu flešku přes redukci přestal používat.

Nyní jsem tu flešku, která byla v pořádku, dal do "levého" konektoru a začala dělat to samé - nepamatovala si pozici. Tak jsem vyzkoušel dát tu flešku s redukcí do pravého konektoru a vše funguje. Takže můje původní myšlenka, že ty problémy dělá funkce OTG, není správná - u mne si prostě cokoliv zapojené do levého konektoru nepamatuje pozici a cokoliv zapojené do pravého konektoru funguje správně. Může to někdo, kdo má stejný problém, vyzkoušet u sebe? 

Edited by S.Lopik

• 1 month later...