Přejít na obsah

přehrávání z flešky vždy od začátku


Doporučené příspěvky

Mám systém Bolero a hudbu mám na flešce. Problém je, že přehrávání začne skoro vždy od první písničky na flešce. Zkrátka si pustím při jízdě nějaké album, někam přijedu, vypnu a když třeba za hodinu jedu dál a pustím si flešku, předpokládal bych, že přehrávání začne tam, kde jsem to vypnul. Tak mi to aspoň fungovalo na Octavii. Tady ale začne od první písničky na flešce. V nastavení jsem nic nenašel. Jednou nebo dvakrát se mi ale stalo, když jsem flešku vydělal a potom zase zasunul do USB, tak přehrávání začalo v místě, před vyděláním flešky. Vůbec to nechápu. Může mi někdo poradit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mne na Columbu mám stejný problém. Mám flesh disky dva - u jednoho to funguje v pořádku, u druhého mi to dělá to samé. Nevím, zda to může mít nějakou souvislost, ale první flash disk, který problém nedělá, je normální fleshka s USB-C konektorem. Ten problémový je redukce USB-C > USB-A a do ní strčený flash disk s USB-A. Redukce podporuje funkci OTG - možná si infotainment "nerozumí" s fleshkami, které mají funkci OTG.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, tak teď jsem se díval a fleška OTG má. Psal jsem ještě dotaz do ŠA a odpověděli mi, že technik kompetentního oddělení řekl, že to je standardní chování vozu. Zeptal jsem se tedy ještě, jestli přehrávání od místa zastavení u Octavie, je nestandardní chování vozu.

  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem ještě zkusil flešku (která má OTG) do USB zastrčit přes redukci, která OTG nemá a funguje to tak, jak by mělo. Dnes ráno při cestě do práce přehrávání pokračovalo z místa, kde jsem to včera zastavil. Dnes to ještě vyzkouším, ale zdá se, že problém je příslušentsví s OTG přímo v zásuvce. Kdež je to přes nějaký mezičlánek, tak už to je asi v pohodě (?).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

infotainment

V 25. 6. 2021 na 7:20, petere napsal:

Včera jsem ještě zkusil flešku (která má OTG) do USB zastrčit přes redukci, která OTG nemá a funguje to tak, jak by mělo. Dnes ráno při cestě do práce přehrávání pokračovalo z místa, kde jsem to včera zastavil. Dnes to ještě vyzkouším, ale zdá se, že problém je příslušentsví s OTG přímo v zásuvce. Kdež je to přes nějaký mezičlánek, tak už to je asi v pohodě (?).

ahoj, resim stejny problem. Jakou mas prosim redukci bez OTG? diky

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Koupil jsem rohovou redukci, ale už si nepamatuji kde. Bylo tam uvedeno, že nepodporuje OTG. Minulý týden se ale zničeho nic objevil tento problém znovu. Začalo to přehrávat vždy od záčátku, přestože to skoro 3 měsíce fungovalo tak jak má. Navíc se začalo stávat, že to přehrávalo skladby vzestupně, tzn. všechny, které začínají jedničkou, potom dvojkou atd. Přitom žádné řazení v nabídce není (aspoň si myslím). Zkusil jsem tedy redukci s fleškou dát do vedlejšího USB portu a tam to funguje správně. Nepochopitelné.

redukce.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

přidám jeden můj postřeh na toto téma - doplnění mého příspěvku z června:

 

tehdy jsem měl flešku s USB-C zastrčenou do "pravého" konektoru a po připojení flešky s USB-A přes redukci USB-A>USB-C s OTG do "levého" konektoru mi to dělalo přesně to, co popisuje Petere: po nastartování jela fleška "od začátku" a nepamatovala si pozici poslední skladby. Vyřešil jsem to tenkráte tak, že jsem tu flešku přes redukci přestal používat.

 

Nyní jsem tu flešku, která byla v pořádku, dal do "levého" konektoru a začala dělat to samé - nepamatovala si pozici. Tak jsem vyzkoušel dát tu flešku s redukcí do pravého konektoru a vše funguje. Takže můje původní myšlenka, že ty problémy dělá funkce OTG, není správná - u mne si prostě cokoliv zapojené do levého konektoru nepamatuje pozici a cokoliv zapojené do pravého konektoru funguje správně. Může to někdo, kdo má stejný problém, vyzkoušet u sebe? 

Editováno: , autor: S.Lopik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

ahoj, u sebe (Amundsen po faceliftu s MIB3) jsem vypozoroval jasnou kauzalitu toho prehravani od zacatku - kdyz vypnu auto a mam tam pripojeny mobil pres carplay, tak se mi vzdy zacne prehravat prvni stopa na flash disku od zacatku. Kdyz si ted davam bacha a vzdy po dojeti carplay odpojim, tak se mi ani jednou nestalo, ze by to nenavazalo tam kde jsem skoncil. Tak to zkuste kdyztak taky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim, bohuzel resim stejny problem (Skoda Superb 2022 Infotainment Columbus). Mam z predchoziho auta (Superb) USB flashku s muzikou. Tam to fungoval bez problemu a vzdy si pamatoval posledni prehravanou pisnicku. Ted uz v prednim panelu klasicky USB slot neni, jen USB-C, takze mam flashku v USB portu po loketni operkou.A vzdy po prepnuti na zdroj medii USB flash to zacne hrat od zacatku a jeste uplne nesmyslne. Nejaky napad co s tim?

Btw priplatek za Columbus byly vyhozene penize, to ovladani je priserne, zbytecne prekombinovane.

Diky Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zkusím oživit toto téma: byl jsem teď na servis a nechal si upgradovat FW z verze 0270 na aktuální verzi 0306. Tajně jsem doufal, že ten problém se s novou verzi FW vyřeší. Poslední dobou před aktualizací se mi stávalo některé dny skoro pravidlem, že při každém nastartování se muzika začala přehrávat znovu od začátku. Bohužel aktualizace FW tento problém nevyřešila. Tak se ptám ostatních - vyřešilo se to u vás nějak, anebo jste se s tím smířili a poctivě si tu poslední pozici opět ručně "naklikáte"?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mám identický problém s prehrávaním z usb-c flešky od začiatku . Prakticky po každom vypnutí a zapnutí zapaľovania mi mp3 prehrávač skočí na prvú skladbu . Dokonca aj adresár si prehodí . Autíčko je nové , Škoda Karoq , kúpené 02/2023 .

Skúšal som zmeniť pozíciu usb-c slotu , menil som flešky . Nepomáha zatiaľ nič . Po každom štarte čakám čo mi to zahrá .

Som nepríjemne prekvapený , že taký problém dnes musíme riešiť :-(

Pri ceste s častými štartmi mi nezostáva nič len zapnúť rádio ( nechce sa mi pripájať kábel na mobil a počúvať cez mobil )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož servis krčí nad tímto problémem rameny (a přejímací technik mi potvrdil, že nejsem sám, kdo u nich s tímto problémem byl), tak zkouším metodou pokus-omyl zjistit, jak tento problém alespoň trochu eliminovat.

 

Mám 2 flash disky, jeden USB-C 128GB a druhý USB-A 256GBs redukcí USB-A > USB-C. Dle specifikace v návodu umí Columbus pracovat se souborovými systémy FAT16, FAT32, exFAT i NTFS. Primárě používám ten větší, nicméně problémy byly s oběma flash disky, takže vliv špatnéh flešky bych vyloučil. Oba flash disky jsem měl naformátovány na NTFS a byly celkem plné - hudba ve formátu FLAC. Problém byl náhodný, někdy to načítalo celé týdny v pořádku a pak se to "zbláznilo" a každý start znamenal přehrávání karty od začátku.

 

Co jsem vypozoroval:

- Používám procházení dle adresářové struktury, pokud se fleška restartovala, tak bylo nastaveno procházení dle "knihovny", tj. z metadat souborů.

- Pokud došlo k přehrávání od začátku, tak se muzika poměrně dlouho načítala, než začla hrát. Občas se zobrazila hláška chyba zařízení na displayi columba anebo hláška "zdroj nelze přečíst " na virtuálním kokpitu, která za chvíli zmizela.

- Nyní jsem namísto NTFS naformátoval flešku na exFAT a mám ji zaplněnou jen cca na 30%. Za 14 dní se mi stalo jen jednou, že se přehrávání začalo od začátku.

 

A co z toho vyvozuji: že vzhledem k tomu, jak je systém neskutečně pomalý a startuje celou věčnost, tak se stane, že při načítání je překročen nějaký nastavený časový interval, do kdy se musí fleška iniciovat a systém ji pak jakoby "znovu připojí" - jakobychom ji nově zasunuli do USB slotu - a proto se přehrává od začátku a v řežimu procházení "knihovna". Možná pomohl jiný souborový systém, ale spíše to vidím na to, že na kartě je méně souborů.

 

Kdo má podobné problémy, dejte prosím vědět, jak velké karty používáte.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...