Přejít na obsah

PDC assistent mimo provoz


Mich4l

Doporučené příspěvky

Dobrý den, předem říkám že jsem problematiku PDC zde na fóru četl ale nikde jsem si nevšiml řešení problému který mám.

Pořídíl jsem si superb II combi r.v 2011 MR2012  který má zadní parkovací senzory, bohužel senzory nevykazují žádnou činnost (v Columbusu v secret menu Reversing funguje) sundal sem tažné i s redukcí do zásuvky a stejně nic, žádný tón nic prostě mrtvé. Vůz byl koupen v bazaru a měl jsem za to že u nasazeného tažného nejdou, jenže ony nejdou ani tak. Diagnostika (sice jen Carista a Carly) nevykazuje žádné chyby v park. assistentu.  Mohl by mě někdo nasměrovat na co se podívat? Pojistky jsem prošel všechny, které tam jsou jsou vpořádku jedině že by někdo pojistku vytahl a nedal zpět (nevím proč by to dělal)  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mě napadlo že by to mohl být jen nárazník se senzory, ale na to mi tam přijde hodně kabelů :D jeden svazek je jakoby nalevo od rezervy přez pruchodku a druhy napravo jde několi kčerných kabelů přez pruchodku. rovněž i přímo u senzorů jsou kabely. 

Je nějaká jednoduchá možnost jak ověřit zda tam je ta ŘJ senzoru na tom podběhu ? nebo musim rozebrat cely tapecirung ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlevo vede kabeláž do tažného ta jednotka není moc dobře udělaná takže do systému někdy posílá blbosti... Vpravo vede kabeláž do PDC. Každopádně pokud má opravdu jen zadní parkovací sensory 😁 Tak je to nějaký nedodělek...

 

Jednoduše se připoj k tažnému jestli půjde a nebude mít chyby. Zkontroluj kódování a stejně jednoduše se připoj k jednotce parkování a udělej to samé 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No budu to muset dát někomu kdo má normální diagnostiku, ne ty smartphone vymazávače chyb  :D aby to prošel důkladně. Nebo pokud je možné použít na to třeba Carista nebo nějaký podobný soft pro android  klidně mě na to naveďte :).. ano je to jen parkovací senzor vzadu a pokud vím dělaly se takhle normálně originální senzory, jelikož i knížka o tom píše, že pokud jsou jen vzadu nijak se neaktivují jen zařazením Rka a pokud jsou vpředu i vzadu je k tomu i spešl čudel vedle řadičky.

 Pokud by byl někdo z okolí karviné který by byl ochotný mi to píchnout byl bych rád :)

EDIT: není pro napájení té jednotky nějaká pojistka že by třeba do toho nešla šťáva? :)

Editováno: , autor: Mich4l
Uprava textu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano TZ mám, ale sundal jsem ho protože jsem někde slyšel že když se zapojí TZ tak Senzory se vypnou.. bohužel tím to nebylo... pořád nefungují. vědět jak se jednoduše mrknout k té jednotce tak se tam podívám ale to bych musel asi celý kufr rozebrat :-/, mám tam ještě vyrovnanou podlahu kufru  i s pojezdy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...