Přejít na obsah

Výměna rozvodů na 3.6 - Až nečekaně velký problém


OndraVy

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
V 5. 5. 2022 na 15:15, acesky napsal:

Ahoj,

 

máš nějaké resumé z Tvé výměny rozvodů?

Kdo?

Cena?

Časová náročnost?

 

Díky

Ahoj, sorry, úplně jsem na to tady zapomněl. A resumé? Určitě to mnohé stálo méně a trvalo zlomek doby. Zjistilo se, že je prasklý mazací kanálek v bloku, v hlavě minimální tlak oleje, vydřené vačky... Takže hledat nový motor, ten dát do auta a ozkoušet, otestovaný motor ven, ze starého motoru shodit nové rozvody a sundat věci jako čerpadla apod. z obou motorů, udělat nové rozvody na "novém motoru", nahodit na nový motor ty věci v lepším stavu, dát ho do auta... Celkem 4 měsíce bez auta a nervů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
V 4. 11. 2022 na 9:00, acesky napsal:

Aktualizace stavu výměny rozvodů:

 

od úterý 1.11.2022 mám Superba doma. Vyměněna sady rozvodů a olejové čerpadlo (na mé vyžádání - když už se to mělo rozebírat ...). Cena 43000. Hlavní problém, který způsoboval rachotící zvuk byl horní napínák řetězu. Motor jako takový byl celkem čistý, až na nějaké "pucky" na sítku sacího koše oleje. Takže fajn, že šla vana dolu a bylo provedeno vyčištění.

Konečně si opět mohu vychutnávat svého mazla 🙂


Ty brďo tak za 43K bych si to klidně nechal udělat zfleku taky :) Těch 100+ mě teda docela vyděsilo. Auto má teď 187.000km, zatím vyčkávám…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Poradíte prosím Praha a okolí kde nejlépe nechat udělat rozvody? Mám auto z druhé ruky, najeto 137 tis. a  po startu je chvilku hlučnější. Nejsem si jist že by to byly právě ony , že bych slyšel zrovna řetězy. Nechci ale nic riskovat a auto mám v plánu si hýčkat a delší dobu si ho nechat 🙂 

 

Případně kdyby se někdo našel se stejným motorem, který má už s rozvody zkušenosti a byl by ochotný si motor poslechnout... 

 

 

 

Děkuji za info. 

 

Lukáš 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji, hledal jsem ale asi špatně 👍🫤

Editováno: , autor: Bukyn
Tak jsem byl dnes v Hloubětíně a autí jde v pondělí na rozvody. Ve škodovce mi řekly 120tis a v servisu co mám přes ulici 55tis. U nich 22tis, takže jsem se dohodl rovnou na komplet brzdy, které mi při prudším brzdění začaly vibrovat do volantu...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...