Přejít na obsah

Jízdní režimy.


Vavec

Doporučené příspěvky

Ahoj, 

 

rád bych se zeptal na jednu věc. Mám O4 2.0 TDI DSG style Plus s nějakejma dalšíma zbytečnostma a zajímalo by mě, zda se dá nějak dopátrat, co přesně ovlivňuje nastavení jízdních režimů (v režimu individual).

V nastavení mám možnost upravit podvozek (normal nebo sport), i když nemám adaptivní, má to nějaký vliv?

A další věc pro mě zásadnější je to, že v režimu normal mám pocit, že se autu moc nechce, aby to trochu jelo, je potřeba sešlápnout pedál skoro na podlahu a pak to zase řadí ve vysokejch otáčkách a zbytečně to řve, takž používám pádla

Režim sport je o něco lepší ve smyslu nějaké svižnosti a reakce na plyn (alespoň můj subjektivní pocit). Sice točí příšerný otáčky, ale to se dá vyřešit pádlama. Co mě více vadí je, že na režim sport auto strašně agresivně podřazuje a při lehkým brždění tudíž velmi nepříjemně "cuká" (jak to jde z trojky na dvojku, tak to je opravdu nepříjemný....

Dá se najít nějakej kompromis? Je to moje první auto s automatem a tak nějak si nemůžu zvyknout pořád mi chybí cit v levé noze a vadí mi, jak to řadí....

Existuje nějaká varianta, jak si pohrát s nastavením, aby řekněme reakce na plyn byla rozumnější, ale nepodřazovalo to tak nepříjemně?

Tuším, že odpověď bude ne, ale spíše chci zjistit, co přesně ovlivňují jednotlivý věci v nastavení (pokud to není nějaký škodovkářský know how...)

 

Ještě jedna věc, těšil jsem se na columbus kvůli navigaci na panelu za volantem. Jsem hloupej, nebo ta navigace nezná firmy a zná jenom adresy? U google maps napíšu firmu, vyberu si trasu a jedu, tady musím hledat adresy, přesně vypisovat a ve finále mě to stejně doveze o 200m vedle....

 

Nebo jestli máte někdo podobnej problém, budu rád, za nějakej nápad co s tím :) Díky moc

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- podvozek: pokud nemáš DCC, tak vliv nemá

- to podřazování: ano, to je smysl režimu sport

- pokud sešlápneš prudce plyn až k podlaze: ano, to , že to řadí ve vyšších otáčkách, je smysl (rychlejší dosažení  vyšší rychlosti)

- ne, kompromis se najít nedá (maximálně - při rozjezdech - pečlivější práce s plynem. dá se to dávkovat celkem jemně a auto se pak chová příjemně

 

- ad columbus - normálně firmy zvládá .. naprosto běžně naviguju stylem "mcdonalds", "kfc", a podobně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...