Přejít na obsah

Dlzka dodania novej octavie


SaHo

Doporučené příspěvky

Původně jsem objednávalo v Únoru 2021. Potom došlo k nějakým komunikačním šotkům mezi mnou a prodejcem a konfigurace se na konci Srpna 2021 naklikala znovu v rámci té samé objednávky. Nevím jak moc to hnulo s tou objednávkou ve frontě. Čekám na oranžového Scouta 147KW (tažné, kessy + alarm, DCC, rezerva, klima paket, funkční paket top, asistovaná jízda 2.0 premium). Minulý týden jsem se ptal jestli už není termín a prodejce mi odepsal, že žádné informace o předběžném datu výroby nemá. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Rapid1.0

Co jsem se na toto téma bavil se svým známým prodejcem, tak ten prodejce jenž auto prodává (neboli zadal do systému) má i k těm informacím přístup. Pouze pokud bys chtěl informace o svém autě od jiného dealera, neměl by ti je poskytnout - respektive nemá možnost přístupu k těmto informacím. Jedině až po prodeji.

Nevím teď přesně jak je to se zaplánováním do výroby - domnívám se že to prvotní datum je pouze orientační a až teprve když se opravdu zadá pevný termín výroby je to viditelné i v systému.

Toto by nám tu musel přesně popsat někdo z prodejců.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, stanmar napsal:

@Rapid1.0

Co jsem se na toto téma bavil se svým známým prodejcem, tak ten prodejce jenž auto prodává (neboli zadal do systému) má i k těm informacím přístup. Pouze pokud bys chtěl informace o svém autě od jiného dealera, neměl by ti je poskytnout - respektive nemá možnost přístupu k těmto informacím. Jedině až po prodeji.

Nevím teď přesně jak je to se zaplánováním do výroby - domnívám se že to prvotní datum je pouze orientační a až teprve když se opravdu zadá pevný termín výroby je to viditelné i v systému.

Toto by nám tu musel přesně popsat někdo z prodejců.

To je jasné, že to první datum je jen předpoklad. Ale alespoň se má člověk od čeho odrazit. Přijde mi divné, že tu pak píší lidé, že čekají už 11 měsíců a neví, jestli jim auto přijde za týden, nebo za půl roku. Minimálně ten plán výroby jejich prodejce musí vědět. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě prodejce tvrdí, že kvůli tomu že mám objednáné zvláštní lakování a ne základní barvu, neukáže mu systém žádný termín dopředu, až cca měsíc před než se zaplánuje do výroby. Je to tak, nebo se jenom vymlouvá?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@AlJi tomu bych i věřil. Zvláštní lakování závisí na dalších objednávkách se stejnou barvou, nebudou dělat barvu jen kvůli jednomu autu. Jakmile jich mají dostatečný počet, auto vyrobí. Někdy to muže přispět k urychlení výroby, někdy ne. 
 

otazka na závěr: ty mas na Octu zvláštní lakovani?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Požár skladových a výrobních hal v Mladé Boleslavi dočasně odstavil dodávky pro tuzemskou automobilku Škoda Auto. Výrobu to ale nezastaví. Prozatím budou z linek sjíždět nekompletní vozy.

Článek

Rozsáhlý požár v Mladé Boleslavi zasáhl o víkendu skladové a výrobní haly společnosti Grupo Antolin Turnov, dodavatele automobilky Škoda Auto. Informaci potvrdila SZ Byznys mluvčí automobilky Martina Špittová. Rozsah dopadu do objemu výroby vozů nyní Škoda prověřuje.

 

Společnost Grupo Antolin Turnov, která vyrábí dveřní výplně, kryty zavazadlového prostoru, obložení sloupků a prahů a interiérové osvětlení automobilů, tak v důsledku požáru musí dočasně přestat automobilce dodávat.

Informovaný zdroj ze společnosti Škoda Auto pro SZ Byznys potvrdil, že výrobu v Mladé Boleslavi tento výpadek zkomplikuje, samotnou výrobu ale automobilka nepřeruší. Bude dočasně vyrábět nekompletní vozy, které odstaví do té doby, než firmy znovu obnoví dodavatelský kontrakt.

 

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-firmy-pozar-odstavil-dodavatele-skoda-auto-automobilka-bude-vyrabet-nekompletni-vozy-187109#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=j5YpDWJPHq8-202201311623&dop_id=187109&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, AlJi napsal:

Mě prodejce tvrdí, že kvůli tomu že mám objednáné zvláštní lakování a ne základní barvu, neukáže mu systém žádný termín dopředu, až cca měsíc před než se zaplánuje do výroby. Je to tak, nebo se jenom vymlouvá?

 

Prodejce nekecá, bližší info až chvíli před samotnou výrobou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zbylých 80% článku v PDF v příloze.

 

Nevypadá to moc dobře no...

 

Kvůli požáru v Mladé Boleslavi nedokončíme až 16 tisíc Octavií, tipuje odborář Povšík. Výrobu to ovlivní na měsíce _ Hospodářské noviny (HN.cz).pdf

Editováno: , autor: JirikHL
Odebrána citace posledního příspevku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ten moj krám bol po objednávke niekedy v apríli 2021 naplánovaný na výrobu budúci týždeň.

Volal som predajcovi a podľa jeho informácií z toho asi nebude nič. Jediné čo vraj vie urobiť je, že budúci týždeň pozrie do systému či výroba začala, otázne je či auto neskončí ale na odstavnej ploche napríklad pre chýbajúce papundekle na dverách ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, OpelInsi napsal:

Tak ten moj krám bol po objednávke niekedy v apríli 2021 naplánovaný na výrobu budúci týždeň.

Volal som predajcovi a podľa jeho informácií z toho asi nebude nič. Jediné čo vraj vie urobiť je, že budúci týždeň pozrie do systému či výroba začala, otázne je či auto neskončí ale na odstavnej ploche napríklad pre chýbajúce papundekle na dverách ...

 

Řekni si o VIN

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objem nedokončených Octavií 16tis je 2-3 týdenní produkce, tak by to prodloužení lhůt nemuselo byt snad tak dramatické. Po 11 měsících od objednávky stále nemám VIN a tak mi nezbývá nic než doufat, že to bude zase rychle ok. Měsíc čekání navíc mě už nerozhodí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A čekat od znova na Superba? Blbost. Tohle se proste stává. Z půl roku muže bouchnout dodavatel plastů na Supa a co potom? Já bych zatím černé scénáře namaloval. Mají postupně odstavit 16K vozu, jak je psáno výše, při dnešní omezené výrobě to je 5-6 týdnů. Do te doby se může v dalších závodech dost zapracovat na náhradě, aby to mohli dohnat ztrátu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby náhodou nepřišli s rychlím řešením typu - plastové socka tapeci jako u O3. Lidi to taky kupovali a ještě ušetří ...

I když Active, Ambition i Style mají umělou kůži a Scout/RS Suedii a že mluví o látce ...

Jsem zvědav, jak to dopadne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...