Přejít na obsah

Dlzka dodania novej octavie


SaHo

Doporučené příspěvky

Někdo se tady ptal na 120 let motorsport, mám objednáno O4 RS tsi 120 let motorsport a termín jsem měl 17-19 KT a v minulém týdnu byl změněn na 22-25 KT. Objednával jsem 8/21.

 

edit// teď mi přišlo info od prodejce s termínem 24-26 KT; tedy jestli s každým týdnem se výroba posune o dva, tak potěš :'D

Editováno: , autor: roman.semora
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ŠO:

13. t - V minulém týdnu se na montážní lince M13 vyrobilo 2261 vozů – 2054 vozů Octavia a 207 vozů Enyaq.

14. t - nič - Veľká noc 

15.t - V minulém týdnu v M13 vyrobili na montážní lince 1 556 vozů, z toho 1 516 vozů Octavia a 40 vozů Enyaq.

16.t - V minulém týdnu zaměstnanci opět zpracovávali nedokončené vozy. Celkem bylo zpracováno 889 vozů - 733 Enyaqů
a 156 Octavií.
- tu predpokladám že tých 156 bolo z nedokončených ale žiadna informácia o vyrobených na montážnej linke...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám objednanou RS 120 let Motorsport 2.0 TSI DSG mamba liftback v doslova plné výbavě (jen kromě tažného) - objednáno 9/2021. V autě je tedy i asistovaná jízda premium 2.0, ta v edici 120 MS přináší 360 kameru area view. Od pondělního večera běží nový výrobní program, dnes jsem mluvil s dealerem, výroba je zatím stále zaplánována na konec příštího měsíce - ovšem pouze pokud zruším ten area view. Když s tím souhlasit nebudu, tak nemohou vůbec předpovědět dodání, údajně teď ty 360 kamery z důvodu nedostaku dílu ruší kde to jen jde. Můj dotaz tedy zní, je tu někdo komu taky chtěíi asistovanou jízdu premium 2.0 zrušit kvůli 360 kameře? A také dotaz hlavně na @Hamman, netušíš pls jak to s tou 360 kamerou vlastně je? Jelikož i když ji zruším, tak mi stejně neumí garantovat ten konec června, tak prostě nevím jak se rozhodnout. Díky všem a přeji všem, ať své ovečky máme co nejdřív.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@iphonik4 Já sice úplně neodpovím na tvůj dotaz, ale vezmu to trochu z jiné strany.

Nevím jestli jsi třeba viděl můj topic s mou RS, ale já už area view nemohl objednat a to mě děsně štvalo. Myslel jsem, že se bude hlavně ženě lépe parkovat. Nakonec se to seběhlo tak, že máme edici 120 let motorsport i s area view a kdybych to měl zhodnotit, tak jako "fičurka" pro ukazování spolujezdcům dobrý, všichni jsou nadšení. Stejně jako já když jsme ho měli nové. Jenže z dlouhodobějšího používání zase až tak odvařený nejsem.

Obraz z ptačí perspektivy je dost malý (pokud si ho nedáš přes celou obrazovku, kde zase ale ztratíš typickou zadní kameru) a ještě jsou okolo obrázku auta přes obraz "proužky" senzorů, takže je toho vidět ještě méně. Někdy se navíc třeba tak soustředím na kamery z vrchu, abych byl pěkně rovně mezi lajnama, až jsem málem nacouval do jiného auta za mnou :D . Je tam na té obrazovce tolik informací, že už je to možná až na škodu. Je fajn, že se přepínají kamery když jedeš dopředu/dozadu, ale celková přidaná hodnota je podle mě minimální.  Pokud bys kvůli tomu měl na auto čekat třeba i více než půl roku navíc, tak si nejsem jistý, jestli to za to stojí. Navíc zrcátko spolujezdce je bez stmívání - dá se dokoupit, ale třeba na O4 se s areaview kamerou ani neprodává a na superb (myslím že jsou stejné) stojí skoro 9K - více než dvojnásobek toho se side assistem. 

 

EDIT: Jinak parádní výběr barvy :) 

Editováno: , autor: JirikHL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@JirikHLdíky za poznatky! To je právě otázka - nikdo netuší jak dlouho bych čekal. Kdyby to byl měsíc/dva, tak počkám - půl roku už ne :/ Jak se ti to nakonec povedl? Předváděčka? :) Jak hodnotíš zvuk motoru s výfukem 120 MS? Já mohl mít mambu v předváděčce i s area view, jenže bez webasta a taky jsem byl zrazen, jak se lidi k předváděcím RSám chovají :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, iphonik4 napsal:

a taky jsem byl zrazen, jak se lidi k předváděcím RSám chovají :(

To máš samozřejmě pravdu, proto jsem taky předváděčku nechtěl přesně z tohoto důvodu. Ta naše sice byla psána jako předváděcí, ale měl jí jako služební šéf prodeje, nikdo jiný s ní nejezdil. A ten člověk je autař, takže jsem měl důvěru a veřil mu, že s ním jezdil slušně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, Rapid1.0 napsal:

Docela mě překvapila věta: od příštího týdne najíždí ve dvou směnách na rychlost 57s, a to je již 100% produkce.

 

Znamená to, že náhradní výroba dveřních výplní již pokryje všechny vyrobená auta, nebo to znamená, že pouze vyrobí 100% produkce, ale z části to budou nekompletní vozy?

 

Zní to pozitivně, že? Ale trošku tam chybí informace, že nepojede noční :D .. a od následujícího týdne už i noční ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odborář 17t :

M13 Octavia - Na montáži se jelo 119 vozů nad plán, čistá rozpracovanost byla v pondělí 316 vozů. V minulém týdnu se vyrobilo celkem 3 489 vozů z toho 1 043 Enyaqů a 2 246 Octávií. Zpracováno bylo i 691 nedokončených vozů - 633 Enyaqů a 58 Octavií. Tento týden již v M13 jedou nejrychlejším taktem, a to je 0.95, tzn. že za každých 57s vyjede hotový vůz, za směnu by měli zaměstnanci vyrobit 440 vozů. Tento týden se jede bez nočních směn a bez výrobního programu bude i celý pátek.

 

Kdo ty Enyaqy kupuje, že se na nich tak maká?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, MatessH napsal:

Odborář 17t :

M13 Octavia - Na montáži se jelo 119 vozů nad plán, čistá rozpracovanost byla v pondělí 316 vozů. V minulém týdnu se vyrobilo celkem 3 489 vozů z toho 1 043 Enyaqů a 2 246 Octávií. Zpracováno bylo i 691 nedokončených vozů - 633 Enyaqů a 58 Octavií. Tento týden již v M13 jedou nejrychlejším taktem, a to je 0.95, tzn. že za každých 57s vyjede hotový vůz, za směnu by měli zaměstnanci vyrobit 440 vozů. Tento týden se jede bez nočních směn a bez výrobního programu bude i celý pátek.

 

Kdo ty Enyaqy kupuje, že se na nich tak maká?

 

Tak počítej  že když si někdo kupuje enyaqa tak si koupíš rovnou 4 kusy.

Proč ?

Protože jeden bude na nabíječce a druhý bude jezdit a další dva jsou jako náhradní baterky až ty baterky v těch původních odejdou, protože vše pořád zdražuje tak při životnosti baterie kolem 100K km tj. cca 3-5 let vzroste tak enormně cena baterie, že se vyplatí mít jí koupenou předem doma a držet při skladovacím napětí :-)

Ne opravdu kupec enyaqa neřeší peníze.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, 15degren napsal:

životnosti baterie kolem 100K km tj. cca 3-5 let

Škoda garantuje, že po 8 letech /160K km nebude mít baterie méně, než 70% kapacity. 

Není to žádné terno, ve spalovácích se nám nádrž nezmenšuje, ale když bude méně, tak je to asi na výměnu v záruce. Otázka samozřejmě je, jak se budou škubat, když by se to mělo měnit, ale pokud tu garanci dávají, tak jsou si asi jistí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, MatessH napsal:

Odborář 17t :

M13 Octavia - Na montáži se jelo 119 vozů nad plán, čistá rozpracovanost byla v pondělí 316 vozů. V minulém týdnu se vyrobilo celkem 3 489 vozů z toho 1 043 Enyaqů a 2 246 Octávií. Zpracováno bylo i 691 nedokončených vozů - 633 Enyaqů a 58 Octavií. Tento týden již v M13 jedou nejrychlejším taktem, a to je 0.95, tzn. že za každých 57s vyjede hotový vůz, za směnu by měli zaměstnanci vyrobit 440 vozů. Tento týden se jede bez nočních směn a bez výrobního programu bude i celý pátek.

 

Kdo ty Enyaqy kupuje, že se na nich tak maká?

Dôležité je koľko z tých 2246 OIV vyrobených je kompletných a koľko išlo na odstavné plochy.

Pro část výroby nadále platí nedostatek polovodičů a také riziko nedostatku kabelových svazků. Chýba ešte informácia o dverových výplniach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj!
nemá tu někdo nějaké hmatatelné informace o výrobě modelů octavia rs? Na začátku loňského června jsme objednali celkem 5 verzí combi a sedan a o žádné z nich nejsou žádné informace. Samozřejmostí jsou dobře vybavené modely, hifi Canton, boční asistent atp. Domácí obchodníci říkají, že s matricovými lampami jsou také velké problémy a nemohou říci nic povzbudivého. Omlouváme se, pokud je čeština špatně přeložena googlem.
Ahoj:
Attila z Maďarska :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ČR a vlastně i na jiných trzích je velmi těžké získat nějaké bližší informace o konkrétním termínu výroby nového vozu. Tedy ani u nás nejsou schopni dealeři poskytnout přesnější informace. Důvodů zpoždění dodávek nových vozů Škoda je více a netýká se to jen Octavie IV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 5. 2022 na 16:12, rodolfo napsal:

Dôležité je koľko z tých 2246 OIV vyrobených je kompletných a koľko išlo na odstavné plochy.

Pro část výroby nadále platí nedostatek polovodičů a také riziko nedostatku kabelových svazků. Chýba ešte informácia o dverových výplniach.

Aktuální info z výroby - a hodně malé číslo dokončených odstavených Octávií :

1002767889_Snmekobrazovky2022-05-19130926.thumb.jpg.997031cb749e9fed669fcf8ebea730f8.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, meszaa napsal:

Ahoj!
nemá tu někdo nějaké hmatatelné informace o výrobě modelů octavia rs? Na začátku loňského června jsme objednali celkem 5 verzí combi a sedan a o žádné z nich nejsou žádné informace. Samozřejmostí jsou dobře vybavené modely, hifi Canton, boční asistent atp. Domácí obchodníci říkají, že s matricovými lampami jsou také velké problémy a nemohou říci nic povzbudivého. Omlouváme se, pokud je čeština špatně přeložena googlem.
Ahoj:
Attila z Maďarska :)

 

Ahoj,

 

včera/dnes se teprve začaly vyrábět jednotky kusů RS, které jsou kompletní. Do té doby byly nekompletní a jsou na odstavné ploše.

  • Líbí se mi 1
  • Díky 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednu odstavnou plochu jsem dnes viděl, stovky aut. RS, Scoutů pomálu, převládá nová šedá a bílá. Jestli dělají 32 kusů, tj. 4 návěsy týdně budou tu dlouho.

Autům chybí dveřní výplně, vypadají celkem v pohodě-fólie vcelku, pneu dobrý tlak.

Viděl jsem 2 týpci, co po ploše jezdí Tucsonem, hledají auta dle čísel. Nastartují ho boosterem, pěkně to dvakrát prošlápl. 

Pro idio... z minula - je to podél cyklostezky za plotem, je to krásně vidět, nikam se neleze :D

 

D1C7B049-6DE5-4701-A57E-484797C7F3FA.jpg6EEC54B8-5245-471F-98C3-615768A69208.jpg87568E9E-1309-49C9-9319-4E533D5B734F.jpg774EA963-9393-48F0-BEB4-F773FEEBB431.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...