Přejít na obsah

Dlzka dodania novej octavie


SaHo

Doporučené příspěvky

Upřímně se trochu divím, že Škoda v této tragické situaci neposkytla zákazníkům nějaký účet, kde by stav zakázky mohli sledovat (jako to má třeba BMW) včetně nějakých novinek. Moje celá frustrace je jenom z toho, že komunikace stojí za hovno. Občas náhodný telefonát od dealera, občas email, občas musím zavolat sám. Povětšinou stejně ví kulový... Termín výroby se mi posunul 4x a auto dostanu minimálně o půlrok později, než mi bylo řečeno při nákupu, ale vždy se to dozvím na poslední chvíli, což mi přidává starosti navíc ohledně plánování mé mobility.

 

Mám pochopení, že COVID, požár a válka do toho hodili vidle a akceptuju, že je to mimořádná situace, ale to, že nejlepší info dostáváme na fóru od někoho, kdo to dělá jen tak z vlastní iniciativy, je přece absurdní a je to absolutní selhání ŠA v oblasti komunikace. Věřím, že takto přijdou o spoustu zákazníků. Osobně bych se znova musel hodně zamyslet, abych do Škody šel znova, čistě jenom ze statusu toho, že se cítím jak nějaký špinavý chudák, který prosí o drobky informací o tom, kdy dostane zboží za mega, které si před rokem objednal a měl ho dostat 6 měsíců zpátky a přitom doufá, že ho Škoda neojebe na výbavě, nebo smluvní ceně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takovej nástroj byl zamýšlenej, možná se i připravuje, ale hotovej není, to bys sám věděl

 

No kdoví jak to funguje jinde, můžeme nadávat, ale třeba je to jinde horší

 

Problém je v tom, že k těmhle datům prodejce přístup nemá, resp. má ty posuny, ale nemá reálnou výrobu, ty posuny nevidim zase já

Editováno: , autor: Hamman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen ještě doplním - on to ani vidět nemůže, protože se orientuje podle čísla komise a přes to se na výrobní data nedostane, není to spojené.. výrobní data jsou podle VIN a v podstatě to co jsem hledal, tak jsem hledal podle PR čísel konfigurace barvy motoru apod, protože vaše VIN nemám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to se nechci vžít do kůže dealerů, kteří musí denně odpovídat na telefonáty podobně naladěných lidí. Těm to fakt nezávidím, protože jsou bezmocní. Mě jako malou útěchu alespoň nabídli (resp. jsem si o to musel vyžádat) několikeré půjčení náhradního auta, což jsem ocenil, protože jsem to tehdy fakt potřeboval a nechtěl jsem jenom tak platit 10k za půjčovnu na pár dní a tisíc km.

 

Až se autem svezu a nebude v něm vadná ŘJ, nefunkční infotainment nebo nefunkční senzory, tak do Škody pošlu "děkovný liebesbrief".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Hamman napsal:

Jen ještě doplním - on to ani vidět nemůže, protože se orientuje podle čísla komise a přes to se na výrobní data nedostane, není to spojené.. výrobní data jsou podle VIN a v podstatě to co jsem hledal, tak jsem hledal podle PR čísel konfigurace barvy motoru apod, protože vaše VIN nemám

Já stále nevím, co pomůžeš nebo poradíš, když zjistím od prodejce VIN. Můžeš mi to vysvětlit pro blbce? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

53 minutes ago, Hamman said:

 

@Chloop ted nekdy ti ho meli delat?

Měli. Respektive informace ze začátku dubna byla, ze kdyz se nic nepodala tak do prázdnin bude.

 

Nicméně mam par minut starou informaci, ze je auto naplánované na 36. týden. Teda skoro přesně jeden a pul roku od obednavky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jo, tohle je fakt mazec. Jsem zvědav na situaci v budoucnu, jak moc to Škodu poškodí. Jak píše výše @kober, komunikace je tedy tragická. Já před půl rokem kupoval, vzdal jsem se 13 % slevy a bral co bylo skladem, diskutovat o ceně mne ani nenapadlo. Obával jsem se tohoto scénáře. Těžko ale tuto situaci dávat za vinu kupujícím, kteří chtěli auto dle svých představ (ono skladovky by stejně pro všechny nevyšly) a na staré smlouvy se tvářit, že jsou kupující obtížný hmyz a jejich zasmluvněná auta by obratem prodali o 10 % dráže.

 

Ještě dodám, že díky mé nepovedené Scale a této situaci, v podstatě veřejné, Škoda přišla už o 2 kupce z rodiny a já si další auto hodně rozmyslím. Jsme přitom škodovácká rodina a toto může dost ovlivnit situaci za pět let, kdy nastanou obměny vozových parků. Samozřejmě mne tato situace i znepokojuje jak moc je pro ČR Škoda důležitá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odborář 21:

M13 Octavia - Na montáži se jelo 25 vozů pod plán, čistá rozpracovanost činila 494 vozů. V minulém týdnu se vyrobilo celkem 4 460 vozů, 1 232 vozů Enyaq a 3 228 vozů Octavia. Zpracovávaly se i nedokončené vozy Octavia, celkem bylo zpracováno 1 102 vozů. Noční směnou z pondělí na úterý se po dlouhé době rozjela montážní linka i v noci, avšak sníženým taktem. Nyní v M13 vyrábí 357 vozů za směnu, 1 070 vozů denně. Od začátku června ale měli vyrábět 1 360 vozů denně

Timto tempem dokončení nedokončených vychází na 17 týdnů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to nevydržel a dealerovi napsal, odpověď mi teda opět zvedla tepovku...

 

Citovat

Škoda Auto ohlásila snížení počtu dodaných Octávií pro letošek o 25% a došlo opět k posunu u tohoto modelu.
Vaše auto jsem dnes dával na seznam, který jsem zasílal do ŠA a čekám na vyjádření ohledně jeho výroby.
Prosím tedy o trpělivost a jakmile budu mít nějakou informaci ihned se Vám ozvu.

 

Když si vzpomenu, že jsem loni v květnu stál u skladové i30 s podobnou výbavou za 600k prakticky v úplném topu (+ sada zimních) a nevzal to, docela toho teď lituju 😅

Editováno: , autor: kober
doplneni
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...