Přejít na obsah

Dlzka dodania novej octavie


SaHo

Doporučené příspěvky

Jasně, ty data asi mají, ale to mají každé pondělí sednou a sesmolit stovky emailů klientům a pak očekávat hovory těch klientů? To by nedělali nic jiného, proto to udělají jednou za čas nebo na dotaz a pak to vypadá jak to vypadá.

 

Já taky nechci psát dealerovi každý týden a ptát se dokola pořád na to stejný, neobjednal jsem si rohlík, ale docela drahý auto.

 

Když si objednám iPhone z iStyle co mi mají přivézt třeba až za 3 týdny, protože to je novinka, tak taky vidím odhad a chodí mi průběžné info o zpoždění případně dřívějším doručení. Protože na to má Apple systém a komunikuje to, iStyle ta data pak už jenom "lopatuje" automaticky zákazníkovi.

 

To, že za situaci může Škoda je bez diskuze. Celý týden vidím na forech a sociálních sitích příspěvky o přesunu výroby na 36KT ale nikde ofiko prohlášení, Škoda dělá že se nic neděje, vše v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Hamman napsal:

Nepomuze.. kdyz nejsou dily (tedy spis nebyly), tak v cem by to pomohlo? Problem neni ve Skodovce, ta vyrobu omezuje kvuli nedostatku dilu, nebo si nekdo mysli, ze to posouvaji, protoze se jim nechce delat? :)

Jaké nedostatky dílů? Jednou přijali objednávku tak mají auto dodat v termínu a s původní cenou a výbavou. Asi si neuvědomují, že si lidi můžou koupit i jiné auto než od ŠA

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@koberto by bylo na hlavu to je jasny, reaguju na to, ze nektery prodejci ti to datum ani nereknou a vymluvej se na skodovku

 

@Clerfaytty jsi byl posledni 2 roky na jiny planete nebo sis nevsiml, ze covid, ukrajina atd zavinila nedostatek dilu? A nebo mas predstavu, ze existujou obrovsky zasoby na mesice dopredu, neexistujou

Editováno: , autor: Hamman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinde to je možná lepší, ale jen tak v bledě modrém. Známá čeká na i30 už taky pěkně dlouho (myslím že teď kroutí 6 měsíc). Sice ne rok, ale na to, že ma hjonde čipy a mnohem více standardizované výbavy docela bída. Takže pokud člověk nechce skladovku, tak si v lepším případě stejně počká až do vánoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zřejmě toho bude chybět víc, než jen obložení dveří, u kolegů s objednaným Superbem stejná situace - z několikrát posunutého termínu teď skok na září. 

Tohle není fakt dobrá situace. 

Chlubit se tím výrobce opravdu nebude, a to ještě ani letos nezdražovali. Nechci vidět ceníky na podzim, to nebude hezký pohled. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, kober napsal:

Když si objednám iPhone z iStyle co mi mají přivézt třeba až za 3 týdny, protože to je novinka, tak taky vidím odhad a chodí mi průběžné info o zpoždění případně dřívějším doručení. Protože na to má Apple systém a komunikuje to, iStyle ta data pak už jenom "lopatuje" automaticky zákazníkovi.

Hele... jelikož jsem v maloobchodu, konkrétně u autorizovaného prodejce Apple, pracoval a objednával jsem zboží z distribuce, tak ti řeknu, že tvá představa, jak to funguje, je zcela mylná 😅 Apple žádný systém víceméně nemá a distributoři dostávají naprosto minimálně informací. Distributoři se dozví, co a kolik čeho jim jde, často až třeba den předem. A další den to jde k prodejci (což teda iStyle je obchod jednoho ze dvou českých Apple distributorů, tam je to rychlejší). A posouvá se to o dobu, která je vycucaná z prstu, protože nikdo neví, kdy to přijde 😄 Tak jen abyste si nemysleli, že to někde funguje lépe 🤭

Editováno: , autor: xmenadis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

máš kúpnu zmluvu?

máš všeobecné dodacie podmienky? píše sa tam niečo také? ak si podpísal, že sa takáto zmena môže udiať a ty s tým súhlasíš, tak tvoja cena neplatila už za 3 dni po podpise tvojej zmluvy:

Deň jedna po podpise - zdraženie o 1 EUR

Deň dva po podpise - zdraženie o 1 EUR

deň tri po podpise - zdraženie o 20 000 EUR - berieš?

 

prečítaj si čo píšu a daj vedieť.

ja moju zmluvu nevidím, pretože ju má samozrejme leasingovka. Myslím že tam môžeš mať niečo o Vyššej moci, na ktorú niektorí v covide hrali - tzn. že buď mohli predlžovať termín dodania alebo nedodať tvoje auto vôbec a odstúpiť od zmluvy. ale na cenu samotnú sa toto nevzťahuje.

Neskôr vznikli u niektorých dodávateľov špeciálne paragrafy v kúpnych zmluvách o pandémii Covid 19, pretože na vyššiu moc to mohli hrať tak max pol roka, potom už sa to nedalo považovať za niečo prekvapivé s čím nikto nepočítal.

Ale samozrejme vyššia moc - a je to priamo písané v definícii vyššej moci je napríklad vojna. Takže nedostatok káblových zväzkov do áut zase výrobcov posadil v tomto smere na koňa.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono ani s tema skladovkama to neni vzdy dle ocekavani. Vcera jsem jednu ohlidl a vybral (necekam ze nami objednane vozy budou v Zari hromadne vyrobeny). Dnes jsme po telefonu doladili podminky, symbolickou slevu 10k + zdarma prepis a jakmile jsem dostal do mailu smlouvu + fakturu tak telefonat:

1) svolavaci akce kvuli SW - auto si tu rovnou nechame

2) za 20 dni mate planovanou vymenu oleje - chcete to taky rovnou provest? - toto info jsem pred koupi nedostal

 

Uvidime jestli je jeste neco k prekvapeni na pristi tyden kdy ma probehnout predani.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 51 minutami, Romangsxr750 napsal:

Taky jsem to dnes provolaval, me zatim termin zustal KW26 vyroba, o posunech az na zacatek 2023 vedel, uz mu nejaky auta takhle posunuli, ale rikal, ze moje auto zatim beze zmeny, objednano srpen 21 - RS, benzin, manual. 

A zaplanovani do vyroby uz prodejce vidi? Predpokladam ze vsichni prodejci kteri nam to info davaji, tak sdeluji pouze predbezny termin vyroby.

Editováno: , autor: roman.semora
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj příběh:
Objednával jsem 7.6.2021, dnes mi prodejce sdělil, že nový termín výroby se přesunul na 10 KT 2023.
Jsem z toho fakt vyřízený. Nevím zda mám čekat (až mi to zase posunou) nebo koupit nějakou skladovku (které skoro nejsou).


Prodejce prý minulý týden musel objednat demo Octavie, dodací lhůtu prý mají 01/2025

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, petr.podzimek napsal:

Můj příběh:
Objednával jsem 7.6.2021, dnes mi prodejce sdělil, že nový termín výroby se přesunul na 10 KT 2023.
Jsem z toho fakt vyřízený. Nevím zda mám čekat (až mi to zase posunou) nebo koupit nějakou skladovku (které skoro nejsou).


Prodejce prý minulý týden musel objednat demo Octavie, dodací lhůtu prý mají 01/2025

A co máš objednané? Ať jsme v obraze které výbavy/motorizace jsou v jakém pásmu cca.

 

Měl jsem stejné dilema; vzal jsem skladovku s tím, že ji pak nechám na protiúčet v naději, že se situace nezlepší a že ceny ojetin se udrží nebo ještě mírně vzrostou. Je to čistá spekulace, ale po tom všem jen těžko věřím, že v Září zazvoní telefon s tím, že auto čeká na saloně.

Editováno: , autor: roman.semora
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, petr.podzimek napsal:

Můj příběh:
Objednával jsem 7.6.2021, dnes mi prodejce sdělil, že nový termín výroby se přesunul na 10 KT 2023.
Jsem z toho fakt vyřízený. Nevím zda mám čekat (až mi to zase posunou) nebo koupit nějakou skladovku (které skoro nejsou).


Prodejce prý minulý týden musel objednat demo Octavie, dodací lhůtu prý mají 01/2025

 

 

Hele chlapi když tohle čtu, nemůže to náhodou už být kšeftování s termíny a snaha o zrušení nevýhodných smluv ze strany zákazníka?

 

Zákazník A objednal za 700 tisíc, o rok později objedná zákazník B za 900 tis tu stejnou octavii, prodejce termín pro zákazníka A věnuje či úplatkem prodá zákazníkovi B a termín pro B oznámí zákazníkovi A, který již nevydrží čekat a smlouvu na octu za 700 zruší... Pokud stále platí, že mají převis poptávky nad nabídkou, tak by zcela jistě uvítali zrušení starších nevýhodných smluv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, to může udělat i zákazník. Nicméně už jsem slyšel z více směrů, že škoda zrušila 25% O4 na tenhle rok...

 

Každopádně jsem si auto objednával o 4 dny dříve než @petr.podzimek, tak začínám byt pěkně nervózní, protože už třetí pracovní den čekám na konkrétní odpověď dealera...

Editováno: , autor: kober
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, one-z napsal:

 

 

Hele chlapi když tohle čtu, nemůže to náhodou už být kšeftování s termíny a snaha o zrušení nevýhodných smluv ze strany zákazníka?

 

Zákazník A objednal za 700 tisíc, o rok později objedná zákazník B za 900 tis tu stejnou octavii, prodejce termín pro zákazníka A věnuje či úplatkem prodá zákazníkovi B a termín pro B oznámí zákazníkovi A, který již nevydrží čekat a smlouvu na octu za 700 zruší... Pokud stále platí, že mají převis poptávky nad nabídkou, tak by zcela jistě uvítali zrušení starších nevýhodných smluv.

Mne pri tech vypoctech v ramci konfiguratoru zatim porad vychazi navyseni za poslední cca rok radove o 2-3%, nic strasneho pomerove k hodnote ceny.

Editováno: , autor: roman.semora
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To už jsem tu psal několikrát. Mé objednané auto tehdy po slevě za 850 tis se by se dnes prodalo jako skladovka za 1,1 mil a že bych se vůbec nedivil, kdyby mi ho za tuhle cenu nechtěli dodat. Taky mi už prodejce psal, že pokud bych chtěl od smlouvy odstoupit, tak nebude problém. Bodejť by ne, když by jedním mailem ode mě mohli vydělat čtvrt milionu :D Blbý pro ŠA je, že mám ani ne 2 roky starého Touarega, co má najeto 10 tisíc km, takže já si na to auto počkám klidně další rok. Už jenom kvůli tomu, že by na tom mém odstoupení někdo lehounce vydělal nemalý peníz. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...