Přejít na obsah

Dlzka dodania novej octavie


SaHo

Doporučené příspěvky

Nojo ale slevu máš povětšinou z dealerovy marže, jedině u nějakých zájmových skupin si to dělí se ŠA, nebo to je jinak?

 

Já měl slevu přímo od dealera 9,6%; ceníková byla 1096 tis.; aktuální konfigurace je cca 1115 tis.; sleva šla jen od dealera a auto je už objednané, takže jediný kdo by profitoval z neprodeje mně, je dealer a ne ŠA a dealer zase neovlivní termíny výroby atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 51 minutami, roman.semora napsal:

A co máš objednané? Ať jsme v obraze které výbavy/motorizace jsou v jakém pásmu cca.

 

Měl jsem stejné dilema; vzal jsem skladovku s tím, že ji pak nechám na protiúčet v naději, že se situace nezlepší a že ceny ojetin se udrží nebo ještě mírně vzrostou. Je to čistá spekulace, ale po tom všem jen těžko věřím, že v Září zazvoní telefon s tím, že auto čeká na saloně.


Mám objednanou Octavia 4 Combi ve Style s 2.0 TSI 4x4, 18"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, petr.podzimek napsal:

Objednával jsem 7.6.2021, dnes mi prodejce sdělil, že nový termín výroby se přesunul na 10 KT 2023.

Počítám dobře cca 20 měsíců? Si neumím vůbec představit... 

 

KDyž si vzpoměnu, že jsem celkem hodně váhal, jestli vzít Rosu tehdy v březnu (když měla 12K najeto a pul roku stará), že "nový je nový"...  Tak vědět co vím teď, tak bych své minulé já tak akorát profackoval a řekl mu ať okamžitě neváhá a kupuje než mu jí někdo vyfoukne :D. Naštěstí moje a manželky březnové já mělo dost rozumu a auto jsme koupili... Když jsme objednávali RS v lednu, to bychom se taky mohli dočkat až další léto a ještě bychom možná měli štěstí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, roman.semora napsal:

Nojo ale slevu máš povětšinou z dealerovy marže, jedině u nějakých zájmových skupin si to dělí se ŠA, nebo to je jinak?

 

Já měl slevu přímo od dealera 9,6%; ceníková byla 1096 tis.; aktuální konfigurace je cca 1115 tis.; sleva šla jen od dealera a auto je už objednané, takže jediný kdo by profitoval z neprodeje mně, je dealer a ne ŠA a dealer zase neovlivní termíny výroby atd.

No, napsal jsi to jak to myslím. Termíny ti sděluje prodejce. Prodejce na tom tratí. Prodejce ti raději oznámí co nejpozdější termín a tvé auto prodá jinému... Ty to nevydržíš a smlouvu zrušíš. Je to z mé strany spekulace, ale vůbec bych se tomu nedivil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, one-z napsal:

No, napsal jsi to jak to myslím. Termíny ti sděluje prodejce. Prodejce na tom tratí. Prodejce ti raději oznámí co nejpozdější termín a tvé auto prodá jinému... Ty to nevydržíš a smlouvu zrušíš. Je to z mé strany spekulace, ale vůbec bych se tomu nedivil.

Jestli s tím takhle kšeftují, tak na to nemám nervy.
Dneska večer jdu hledat jiné auto...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, one-z napsal:

No, napsal jsi to jak to myslím. Termíny ti sděluje prodejce. Prodejce na tom tratí. Prodejce ti raději oznámí co nejpozdější termín a tvé auto prodá jinému... Ty to nevydržíš a smlouvu zrušíš. Je to z mé strany spekulace, ale vůbec bych se tomu nedivil.

Já tedy pro jistotu střídavě píšu dealerovi a přímo do Škodovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, one-z napsal:

No, napsal jsi to jak to myslím. Termíny ti sděluje prodejce. Prodejce na tom tratí. Prodejce ti raději oznámí co nejpozdější termín a tvé auto prodá jinému... Ty to nevydržíš a smlouvu zrušíš. Je to z mé strany spekulace, ale vůbec bych se tomu nedivil.

No jasně, tak dealer je firma jako každá jiná, ten si jede za sebe. Já myslel, že to mělo nějakou centrální systémovou myšlenku od ŠA. U dealera asi stačí neodstoupit od smlouvy a jakmile auto bude tak bude, to on stejně neovlivní a zase až přijde, tak si ho tam držet natajno určitě nebude. Navíc si myslím, že prodejci u dealeru nejsou úplně přeplácené pozice a takové šméčko by se rychle rozneslo za hranici dealerství.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No... je možné, že Škoda prostě jen prodejcům zkrouhla prostor pro slevy, takže bych to neviděl zase tak žhavě. Nehledě na to, že pokud by tohle prodejci dělali ve velkém (a všichni?), tak by si museli sakra dávat pozor, aby se to neprovalilo nějakou chybou. A věřím, že by z toho byl dost slušný průser, kdyby se to provalilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A teď si představte, že po roce a půl čekání Vám prodejce zavolá, že Vaše auto je vyrobené a měli by ho dovézt každým dnem a stane se toto: 

 

https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpravy/nehoda-kamion-nova-auta-nachodsko.A220614_090201_hradec-zpravy_kvi#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main

 

Já bych si to asi šel hodit :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen provokace, objednávali jsme přes zákaznícké centrum a vyrobeno bylo za 7 měsíců, před týdnem dodáno.. tak nevím, co tam s tím děláte? :D

 

A pak je tu jeste další moje objednané 14.12.2021, ale na dodání jsem se neptal

Editováno: , autor: Hamman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Hamman napsal:

Jen provokace, objednávali jsme přes zákaznícké centrum a vyrobeno bylo za 7 měsíců, před týdnem dodáno.. tak nevím, co tam s tím děláte? :D

 

A pak je tu jeste další moje objednané 14.12.2021, ale na dodání jsem se neptal

To jako fakt v téhle šlamastice dodali O4 za 7 měsíců?
V jaké výbavě, motorizaci a kdy jsi to prosím objednával?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Jen by mě zajímalo, jak je to s dodacími lhůtami u nově konfigurované a objednané OIV někde v motoristicky exponovaných a možná preferovaných  trzích, jako je Anglie, Německo apod. ? Ptám se, protože tady tu diskusi sleduji, i když  mi současná OIV nic moc neříká. Na myšlenku, že dodací lhůty mohou být u nás diametrálně jiné, než jinde, mně přivedlo zjištění, že u nového auta vyráběného v ČR, tj. konkrétně Toyota Aygo X, je u nás dodací lhůta 8-9 měsíců a v Anglii 3-5 měsíců, holt asi preferovanější trh, než pouhá ČR.  Není to u Škodovky to samé? Musíte mít OIV asi hodně rádi, když dokážete čekat na pořád nedodělaný vůz tak dlouho a ještě k tomu akceptovat její nekončící příběh o zpraseném infotainmentu.

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, DušanV napsal:

Musíte mít OIV asi hodně rádi, když dokážete čekat na pořád nedodělaný vůz tak dlouho a ještě k tomu akceptovat její nekončící příběh o zpraseném infotainmentu.

 

Hah tak to mě pobavilo :)))). Koukni na aktuální příspěvky o O4 - 99% všechno vyřešeno, žádné problémy už a o zpraseném infotainmentu nemůže být řeč... sice pozdě, ale přeci... 

Nedodělané vozy jsou pouze na odstavných plochách, k zákazníkům už jdou parádní auta :)

  • Pozitivní 3
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...