Přejít na obsah

Dlzka dodania novej octavie


SaHo

Doporučené příspěvky

Před týdnem jsem psal do fabriky ať mi sdělí kdy bude auto vyrobeno. Týden jim trvalo zplodit takovou odpověď.

 

Velice Vám děkujeme za dotaz ohledně výrobní lhůty objednaného vozidla ŠKODA.

 

K naší lítosti Vás musíme informovat, že výroba a dodání nových automobilů byla zpožděna až o několik měsíců, protože výrobci automobilů po celém světě byli postiženi nedostatkem polovodičových čipů. Drtivá většina výrobců musela omezit nebo v některých případech dokonce zastavit své výrobní linky z důvodu aktuálního nedostatku mikročipů. Důvodem je, že každé elektronické zařízení včetně mobilních telefonů, počítačů, herních konzolí používá v obvodech mikročipy. Stejně tak je tomu i v současných automobilech, ve kterých se nacházejí desítky mikročipů od mnoha dodavatelů. Pokud chybí jen jeden jediný, nelze vozidlo zkompletovat a dodat. Situaci s dostupností komponentů pro výrobu vozidel výrazně ovlivňuje i přetrvávající konflikt UA-Rusko.

 

Nedostatek komponentů tak negativně ovlivňuje plány výroby, kdy jsme byli nuceni krátit výrobu a z tohoto důvodu dochází k obrovským posunům termínů výroby u tisíců zákazníků.

 

S ohledem na tuto celosvětově nepříznivou situaci se některým zpožděním objednávek nových vozů našich zákazníků nelze zcela vyhnout. Doba těchto zpoždění se může lišit, situace se mění každý den. Usilovně pracujeme na implementaci nutných opatření a pevně věříme, že tato zpoždění nebudou trvat věčně avšak za současných okolností nelze v drtivé většině případů říci, kdy bude konkrétní vozidlo vyrobeno a dodáno.

 

Jakmile budou bližší informace k dispozici, Váš prodejce bude informován jako první a jsme přesvědčeni, že Vám tyto informace obratem předá.

 

Děkujeme za pochopení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, iphonik4 napsal:

Myšleno, že od pondělí se jich v této barvě a s tímto motorem vyrobilo 14? Díky za info :)

 

Je rozpracováno bych spíš řekl, měl jsem tam ale nastavený combi, jsou to obecně RS a jak manual tak automat, jestli je to edice 120 nepoznám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, Hamman napsal:

 

Je rozpracováno bych spíš řekl, měl jsem tam ale nastavený combi, jsou to obecně RS a jak manual tak automat, jestli je to edice 120 nepoznám

Promiň za nechápavost. Znamená to tedy, že mezi těmi combi může být můj liftback a nebo těch 14 jsou jen combi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, MatessH napsal:

, naopak výrobce výplní se rozjel natolik, že se bude ještě zpracovávat 300 vozů denně navíc na odstavných plochách.

 

před 11 hodinami, MatessH napsal:

Zbývá 16.343 Ks

 

před 11 hodinami, MatessH napsal:

Zpracovávaly se i nedokončené vozy Octavia, celkem 1 125 vozů

Tak to by mohlo být do 5 týdnů vše zkompletováno, počítám správně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže po nic neříkající první odpovědi z fabriky jsem byl již důzaznější a chtěl jsem vědět přibližný termín výroby.

 

Vážený pane .........

 

Předběžný, ne však fixní termín výroby pro uvedenou komisi je 10 KT/2023.

 

Takže pokud dobře počítám tak to je 17 měsíců a ještě to není jisté. Než na mne přijde řada tak bude auto zastaralé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele podle mě je nejlepší mít auta z 1/2 nebo 2/3 jejich výrobního cyklu :) . Už jsou vyladěné porodní bolesti a zároveň nejsou ještě aplikované všechny "zlepšováky" (čti zlevňovací akce). Za mě na tom budete úplně nejlépe, co může být. Takže o nějakém zastarání nemůže být řeč :)))

Editováno: , autor: JirikHL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Pinacle napsal:

Takže po nic neříkající první odpovědi z fabriky jsem byl již důzaznější a chtěl jsem vědět přibližný termín výroby.

 

Vážený pane .........

 

Předběžný, ne však fixní termín výroby pro uvedenou komisi je 10 KT/2023.

 

Takže pokud dobře počítám tak to je 17 měsíců a ještě to není jisté. Než na mne přijde řada tak bude auto zastaralé.

Můžeš prosím potvrdit, že je to stejný termín, který ti sdělil dealer?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Rapid1.0 napsal:

Čím by to auto mělo být zastaralé, když se žádné nové modely nevyrábí? Furt to nebude nejnovější Octavie, s nejnovějšími systémy, výbavou, která bude k dispozici. :) 

Jako maximálně mě napadá, že už by pomalu byl facelift, protože ten už se testuje kdesi v Alpách. Facelifty bývají tak tři čtyři roky, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím s @xmenadis. Jde dost o princip. Facelifty nebývají revoluce, ovšem přináší příjemné novinky a vyřešení problémů. Pokud je Škodovka v tomto ohledu soudná, tak nepředstaví facelift Octavie dokud nepojede výroba původním tempem (2024?). Když vyšel facelift jakékoliv předchozí generace Octavie, tak tou dobou ta daná generace již byla opravdu lehce okoukaná a na každém rohu. To o O4 opravdu říct nelze z důvodu toho, jak pomalu se vyrábí. Dokonce by to bylo od Škodovky obchodně nerozumné i z tohoto důvodu, že dokud poptávka převyšuje nabídku, tak pro facelift nejen že není důvod ale je to zbytečné mrhání penězi. Přeci jen ten facelift automobilku něco stojí a je určen k prodloužení životnosti oné generace (resp udržení zájmu zákazníků). Odhaduji tedy, že opravdu se první zákazníci FL nedočkají dříve jak 2025. Z toho že již jezdí v Alpách bych si nic nedělal. Scala už jezdí dost možná přes rok a beztak už Škoda má první prototypy O5.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@iphonik4No zase bych byl opatrný, já bych se tomu FL příští rok ani až tak moc nedivil. Nejsou to sice auta, ale Apple taky vydává každý rok novou generaci určitého produktu a to i přesto, že za poslední dva roky nebyli schopni vyřešit schopnost výroby, aby pokryli zájem na trhu. Ono tohle tempu určuje spíš zbytek trhu a s čím přijde konkurence. A druhá věc je, že to teoreticky může Škodě umožnit změnit některé díly, se kterými je teď problém, ale bylo by blbé je měnit u současné O4, kterou už má objednáno tolik lidí. Sice si nedokážu úplně představit, co a jak by nahradili, ale mohlo by to taky mít vliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...