Přejít na obsah

Dlzka dodania novej octavie


SaHo

Doporučené příspěvky

Tohle (pokud je to opravdu tak, jak píše @Mavok),by bylo opravdu na pořad Josefa Klímy, akorát jestli by Seznam.cz do toho šel. Ono to není stále u nás jako někde v USA, kde za každý přešlap se zákazníci a jejich právnící hned bijí a jsou klidně schopni několikanásobně zažalovat i svého prezidenta. Tady se zaargumentuje, že přeci Škoda Auto a.s. nám tvoří cca 10% HDP a tak  si nemůžeme dovolit podrývat její autoritu.  No ono se to některým automobilkám vrací, to jejich jednání  např.  podvody (dieselgate), jednak ne extra vztahy mezi výrobcem a jeho prodejci aut (o tom taky mi něco prodejce prozradil, i když do Vošického a Hyundai asi pořád daleko),  jednak nedostatek komponentů do výroby (třeba čipy a  taky třeba nátlakově nastavené dodavatelsko-odběratelské vztahy mezi výrobci a automobilkami), ale to není jen o čipech.  VW AG  možná začíná jít do větších problémů, když  se sníží k takovému jednání k zákazníkům, i to nedávné odvolání Diesse k tomu obrázku  koncernu taky patří.  Může toho být více, samozřejmě na veřejnost se dostává jen zlomek. Na druhou stranu, kolikrát nečestného jednání se zákazníky se prezentuje hodně automobilek. 

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, petr.podzimek napsal:

Tak koukám, že O4 bude první auto, které budu hodně pečlivě přebírat a každou položku z objednávky si zkontroluji.

Navíc brzo zavolám prodejci a tu "komisi" celou projedu, zda tam něco nezměnili.

Myslíš že toto info se dá vyčíst z "detailu komise" který tady už u pár vozů koloval, konkrétně v kolonce "pakety"? To bych si pak zkontroloval i sám, kdybych věděl která zkratka co znamená. Mám objednáno RS 120let motorsport, a mezi pakety pak hodnoty PDE PLF WC8 WCK Y48 YA1 YOZ, ale google si s nimi neví rady :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, patrikcevela napsal:

v cenniku, minimalne v SK verzii, su options aj so svojimi kodmi. Podla toho vacsinou vies vycitat co to je.

Máš pravdu, v SK ceníku to vidím, v CZ to nemáme. Bohužel ty hodnoty neodpovídají, resp. ani jednu z těch svých jsem v celém ceníku nenašel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Romangsxr750 napsal:

Tak ja se vcera dockal, obj. srpen 2021, vyrobeno 21.7.22 a vcera jsem prebiral, je to benzin v manualu.  Mam jiz model. rok 2023, stale ale bez krytu na motoru. Preji vsem co cekate at se brzy dockate take. Mejte se

IMG-20220728-WA0000.jpg

K*urva ty mě s*reš :D :D :D Ale ne, přeju ti to samozřejmě! Krásný auto, určitě musíš být nadšený! :) Taky čekám benzín, manuál, blue race, liftback. No asi jsem si při objednání "vytáhl kratší sirku" :D Užívej a napiš dojmy! :) 

 

@xmenadis Kéž by hele, kéž by..... info z pondělí od prodejce, že další posun výroby z 34-36/2022 na KT 39/2022. A přitom jsem objednával o 2 měsíce dříve, než tady kolega. To prostě nepochopíš, podle čeho to tam v tý fabrice určují. Podle mě musí tahat z klobouku, jinak to nevidím. :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Rapid1.0 napsal:

K*urva ty mě s*reš :D :D :D Ale ne, přeju ti to samozřejmě! Krásný auto, určitě musíš být nadšený! :) Taky čekám benzín, manuál, blue race, liftback. No asi jsem si při objednání "vytáhl kratší sirku" :D Užívej a napiš dojmy! :) 

 

@xmenadis Kéž by hele, kéž by..... info z pondělí od prodejce, že další posun výroby z 34-36/2022 na KT 39/2022. A přitom jsem objednával o 2 měsíce dříve, než tady kolega. To prostě nepochopíš, podle čeho to tam v tý fabrice určují. Podle mě musí tahat z klobouku, jinak to nevidím. :) 

Jj, tu flustraci si dokazu predstavit 🤕. Prechazel jsem z Leona 1,8TSi, takze vykonovy rozdil je tam znat. 👍 Vcera 320km po okreskach, v ramci zajizdeni jsem se ale určitě neloudal a spotreba 6,9l/100km mě mile prekvapila, pokud bych jel predpisove a nepredjizdel, myslím, ze by se to dalo srazit na 6,5l. To je neskutecny cislo na ten vykon, co ma clovek furt k dispozici 👍. Nemam DCC, toho jsem se trochu bal, ale je to i na 19" naprosto v pohode, osobne bych to snesl i tvrdsi. Uz se těším az bude motor zajety a budu to moct radne protáhnout 👍🤣. Skoda, ze zvuk motoru, vyfuku je i u RS o nicem, trochu ostrejsi zvuk by alespon teto ciste benzinove verzi slusel,  to co se line z te palubní desky radši nebudu ani komentovat 🙉

  • Líbí se mi 2
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

7 hours ago, Rapid1.0 said:

@xmenadis Kéž by hele, kéž by..... info z pondělí od prodejce, že další posun výroby z 34-36/2022 na KT 39/2022. A přitom jsem objednával o 2 měsíce dříve, než tady kolega. To prostě nepochopíš, podle čeho to tam v tý fabrice určují. Podle mě musí tahat z klobouku, jinak to nevidím. :) 

hmm, mal som a mam rovnaky termin ako ty. ja vsak neviem kedy som objednaval, kedze v mojom pripade predajca prekonfigurovaval skladovku. ale tipujem ze jeho objednavka sla tiez nejak na konci leta. v mojom pripade combi 1,5 dsg style (trosku vyboosteny), tak si drzme prsty :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, po přečtení několika posledních příspěvků začínám pochybovat, že vůbec O4 někdy dostanu.

Objednával jsem na konci června, kdy jsem měl info, že dodací lhůta je 12 měsíců. V den objednání se zvýšila na 18 měsíců (dodání 1. 1. 2024) a o pár dní později prodejce informoval, že předběžně zaplánováno na 02/2024.

Kamarád objednával o 3 dny dříve než já (já Style v automatu, on Sportline v manuálu). Původní termín ve smlouvě 31. 12. 2023, auto mu začnou nakonec vyrábět příští týden. Prodejce říkal, že vůbec netuší, jak se to stalo, ale že má fakt štěstí.

 

Objednával někdo od začátku července? Jaký máte termín zaplánované výroby?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dal jsem dotaz na prodejce jestli je možné ještě do konfigurace přidat nezávislé topení a jak to bude případně s cenou, odpověděl, že poptá u výroby a dá vědět. Zároveň na dotaz s jakým předstihem se ze zkušenosti vyplní zaplánování do výroby (aktuální předpoklad 37-39KT) abych měl prostor prodat aktuální auto, odpověděl "V současné chvíli je v zakázkovém čísle - FF*. Co to znamená to netuším."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 8. 2022 na 20:36, cross napsal:

Ahoj, po přečtení několika posledních příspěvků začínám pochybovat, že vůbec O4 někdy dostanu.

Objednával jsem na konci června, kdy jsem měl info, že dodací lhůta je 12 měsíců. V den objednání se zvýšila na 18 měsíců (dodání 1. 1. 2024) a o pár dní později prodejce informoval, že předběžně zaplánováno na 02/2024.

Kamarád objednával o 3 dny dříve než já (já Style v automatu, on Sportline v manuálu). Původní termín ve smlouvě 31. 12. 2023, auto mu začnou nakonec vyrábět příští týden. Prodejce říkal, že vůbec netuší, jak se to stalo, ale že má fakt štěstí.

 

Objednával někdo od začátku července? Jaký máte termín zaplánované výroby?

Tak to by mně zajímalo jaká je současná logika při výrobě a dodání vozu ve Škodovce, kdy jednomu po objednání vyrobí auto za cca 2 měsíce a druhému za cca 20 měsíců. Je to podle toho, jaké se zrovna stříkají laky, nebo podle toho jaké výbavy/součástky zrovna dodá subdodavatel, nebo tam jedou již jen nahodile a nemá to žádnou logiku a strukturu? 

Mám Škodovky pořád rád, ale zjistit, že já budu čekat na vůz více jak 1a1/2 roku, druhý, co objednával stejně to má za pár týdnů doma a prodejce/výrobce nemá možnost nebo ochotu mi to adekvátně vysvětlit, tak již dávno jsem u jiného výrobce. Tyto nebetyčné rozdíly v délce dodání bez smysluplného vysvětlení co by zákazníkovi jsou nehorázné.  Pochopil bych, kdyby se jednalo o výrobu skoro na zakázku, typu Ferrari, nebo čekačku na supersporty, které se vždy vyráběly v předem omezených sériích, ale u mainstreamové značky?  Automobilky mají s dodávkami potíže na celém světě, ale takové rozdíly u jedné, jediné značky a u jednoho typu vozu a to i přesto, že každý má jinak poskládanou výbavu? Např. u Toyoty je také dlouhá dodací lhůta (např. Yaris Cross objednaný a  zadaný do výroby má lhůtu na dodání  cca 16-18 měsíců), ale ještě se ke mně nedoneslo, že jeden člověk ho dostal za pár týdnů a druhý za pár roků, vše tam běží plus-mínus stejně (aspoň tak mi to sdělil prodejce).  Samozřejmě vyjma vyjímek, kdy někdo to odřekne a druhý se trefí do výbavy a tak to vezme hned, nebo vozy co prodejce objednával na sklad/předváděcí vůz a objednatel se taky cca trefí s objednávkou a má to taky přednostně doma.  Mám takový dojem, že logistické řízení  u Škoda Auto a.s. je asi dost v troskách.

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 8. 2022 na 13:06, Mavok napsal:

@Chloop Ano to je můj případ a dnes jsem dostal k nedodanému (a zaplacenému - 12 000 kč) Area view vyjádření od prodejce:
"Dobrý den,

bohužel pro Vás nemám dobré zprávy. Výbava Area View byla odebrána z důvodu chybějících komponentů a bohužel ani v současné chvíli ji do vozu nelze objednat.

Bylo přistoupeno k plošnému odebrání této výbavy, bohužel ale bez nároku na cenovou kompenzaci."
 

Takže si ŠKODA nechala mých 12 000 kč a naser si. Tohle je asi odměna za to čekání.

 

Mám s aktuálním služebním najeto 80 tis. km a v říjnu bude mít 4 roky. Tak jsem tak přemýšlel, co dál. A jednak vidím, že kvůli čekacím lhůtám se nebude dít ještě dlouho nic a za druhé nemám chuť ani nic po přečtení tohoto příspěvku objednávat. Jestli tě to potěší, ty peníze použijou na sponzoring Prague Pride.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 8. 2022 na 10:40, DušanV napsal:

Tak to by mně zajímalo jaká je současná logika při výrobě a dodání vozu ve Škodovce, kdy jednomu po objednání vyrobí auto za cca 2 měsíce a druhému za cca 20 měsíců. Je to podle toho, jaké se zrovna stříkají laky, nebo podle toho jaké výbavy/součástky zrovna dodá subdodavatel, nebo tam jedou již jen nahodile a nemá to žádnou logiku a strukturu? 

Mám Škodovky pořád rád, ale zjistit, že já budu čekat na vůz více jak 1a1/2 roku, druhý, co objednával stejně to má za pár týdnů doma a prodejce/výrobce nemá možnost nebo ochotu mi to adekvátně vysvětlit, tak již dávno jsem u jiného výrobce. Tyto nebetyčné rozdíly v délce dodání bez smysluplného vysvětlení co by zákazníkovi jsou nehorázné.  Pochopil bych, kdyby se jednalo o výrobu skoro na zakázku, typu Ferrari, nebo čekačku na supersporty, které se vždy vyráběly v předem omezených sériích, ale u mainstreamové značky?  Automobilky mají s dodávkami potíže na celém světě, ale takové rozdíly u jedné, jediné značky a u jednoho typu vozu a to i přesto, že každý má jinak poskládanou výbavu? Např. u Toyoty je také dlouhá dodací lhůta (např. Yaris Cross objednaný a  zadaný do výroby má lhůtu na dodání  cca 16-18 měsíců), ale ještě se ke mně nedoneslo, že jeden člověk ho dostal za pár týdnů a druhý za pár roků, vše tam běží plus-mínus stejně (aspoň tak mi to sdělil prodejce).  Samozřejmě vyjma vyjímek, kdy někdo to odřekne a druhý se trefí do výbavy a tak to vezme hned, nebo vozy co prodejce objednával na sklad/předváděcí vůz a objednatel se taky cca trefí s objednávkou a má to taky přednostně doma.  Mám takový dojem, že logistické řízení  u Škoda Auto a.s. je asi dost v troskách.

 

Profesně se pohybuju v oblasti průmyslové logistiky. Pro Škodovku jsme dodávali nějaká automatizovaná řešení s přímým vlivem na výrobní logistiku dílů a spolupodíleli se na celkovém nastavení materiálového toku pro ruský závod.

 

V obecné rovině je automotive logistika naprosý TOP v náročnosti a komplexnosti logistického řízení. Běžný Franta u piva nemá ani nejmenší potuchu o tom, jak extrémně komplexní, provázaný a nákladově napnutý je celý řetězec, který se skládá ze stovek firem na celém světě. Jak po stránce IT, tak té materiálové. Výrobní závod jako takový je "až" ten poslední v řadě. Delta řeky, která by nebyla bez stovek potůčků a tisíců km toku. Představa, že tohle celé nemá, cituji, "žádnou logiku a strukturu", je tak naivní a hloupá, jak jen může být a odpovídá myšlení malého dítěte.

 

Je to bez přehánění zázrak a výsledek obrovského úsilí lidí, že se celý řetězec díky množství kapacitních omezení, která za poslední dva roky vznikla, už dávno nerozpadl. Komplexnost celého systému, navíc v tak obrovských objemech, je pro běžného člověka opravdu mimo běžné možnosti představivosti. Takže ano, z pohledu zcela neznalého rádobymoudře mudrcujícího a všekritizujícího důchodce se může zdát, že, cituji, "logistika škodovky je v troskách". Je to ale vyjádření na podobné úrovni moudrosti a vědění, jakoby špičkového světového sprintera před startem olympijské stovky, který strávil 4 roky každodenním tvrdým a těžkým tréninkem, nabádal, ať nestartuje, protože má nevyžehlený přehyb na trenkách. Prostě úplně mimo.

 

A že výroba dvou různých Oktávek, které se liší desítkami možná stovkami dílů trvá různě dlouhou dobu? No to je nabíledni. Ten rozdíl může klidně udělat jedna chybějící součástka za 1 Euro, když to trochu přeženu. Stejně tak je dost dobře možné, že se jeden trefil do konfigurace, která byla v danou chvíli bezproblémová a druhý do konfigurace, kterou postihla dlouhá čekací doba na díly.

 

Poslední věty o Yarisu ve smyslu "o čem nevím JÁ, to neexistuje", už jen celý obrázek dokreslují.

  • Líbí se mi 2
  • Díky 3
  • Pozitivní 12
  • Negativní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...