Přejít na obsah

Dlzka dodania novej octavie


SaHo

Doporučené příspěvky

@ideal.bed6902 No a teď to právě musíš upgradovat na sportline :D

 

https://www.facebook.com/watch/?v=2074757299376836 "Třeba na novou Octavii teď ale zájemci mohou čekat i tři roky."

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/222411000101124/ - čas 26:00

Editováno: , autor: cross
  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, Lukáš92 napsal:

Ahojte, rok sledujem toto vlákno, tak pridám skúsenosť

 

17.1.2022 - objednaná O4 - Ambition + vybava ( odhadované dodanie 12/22 - potom posunuté na 8/23)

25.8.2022 - zmenená výbava na Style ( zmena v dodacej dobe na 11/22 )

12.10.2022 - vyrobené vozidlo

2.11.2022 - mi bolo odovzdané

 

Prajem vám skoré dodanie vozidla je to neprijemné čakať takto dlho ale z môjho pohľadu to stálo za to.

 

Nebo jsi se spíše trefil do dlouho objednané konfigurace, co si bral dealer na "sklad"

 

Stejně jsem to měl já. Trefil jsem dlouho objednanou skladovku (s drobným doplněním - rezerva a tříramenný volant) Objednáno v 07/2021 a dodáno 01/2022

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 11/22/2022 at 3:31 PM, Pedro32 said:

Mám to stejně, pánové. W45 mi to šlo do výroby a v úterý 15.11. jsem ověřoval, jak to vypadá -> stále neukončená výroba a poznámka v systému, že čeká na nějaký díl (není specifikováno). Od té doby ticho.

Já to samé. Auto šlo  do výroby 11.10. Výroba neukončená, čeká se na díl(y) xy. Po posledním posunu jsem psal přímo do Škody. Odpověď generická, konkrétně o mém autě info pouze to že by mělo být dokončené na konci listopadu, ale věřte tomu žejo. RS TDI

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tak nějak. Já si říkám, že pokud budu silně optimistický, tak do Vánoc? Ale nevěřím tomu... Na konci listopadu by to každopádně bylo fajn. Tvé auto bude v pořadí na lepším místě (pokud jdou chronologicky), tak držím palce, aby se ledy konečně pohnuly. Nejhorší na tom je, že pak zase bude čekačka na dopravu k dealerovi a bůh ví, jak dlouho bude trvat, než to připraví dealer k předání. Vsadím se, že to budou zase týdny průtahů... :/

 

Už někdo někde vykoukal, jaká je třeba průměrná doba parkingu na letišti a přepravy hotového auta?

Editováno: , autor: Pedro32
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 11. 2022 na 11:14, Pedro32 napsal:

 

Zkoušel jsem zaotravovat čistě na zákaznický servis Škodovky, jestli jsou schopni dodat nějaké jiné info než dealer. Prý to předali na příslušné oddělení, tak uvidíme.

 

Ono to asi bude taky hodně i o dalších věcech, než o konfiguraci. Nějaké roční kvóty dle dealera, věřím tomu, že korporáty, leasingovky, objednávky pro stát(y) v podobě aut pro policajty atp. My jako fyzické osoby budeme na konci potravního řetězce...

Myslím, že to, kdo objednává, má minimální vliv. Já to mám přes leasingovku, objednáno 05/21, předpokládané dodání 02/23.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, Bubaq napsal:

Myslím, že to, kdo objednává, má minimální vliv. Já to mám přes leasingovku, objednáno 05/21, předpokládané dodání 02/23.....

Tak už té logice řazení výroby nerozumím... Každopádně nedokončená obj. z 5/21 je už masakr. Myslel bych si, že tahle data už budou dávno odbavená. Možná si tam ale leasingovka nechala nějaký časový polštář na registraci atp. Já mám objednáno od konce srpna 21, takže možná bez 2 dnů od 9/2021.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, Pedro32 napsal:

Tak už té logice řazení výroby nerozumím... Každopádně nedokončená obj. z 5/21 je už masakr. Myslel bych si, že tahle data už budou dávno odbavená. Možná si tam ale leasingovka nechala nějaký časový polštář na registraci atp. Já mám objednáno od konce srpna 21, takže možná bez 2 dnů od 9/2021.

No mně se tam sešlo víc věcí. Nejdřív čipy, pak vyhořelý Gruppo Antolin a světlý interiér, teď se zase čeká na nějaký čipy.... Mám tam Canton, kameru, nezávislý topení, Matrix... Spoooousta míst k "problémům" 🤣 .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 11. 2022 na 11:14, Pedro32 napsal:

Zkoušel jsem zaotravovat čistě na zákaznický servis Škodovky, jestli jsou schopni dodat nějaké jiné info než dealer. Prý to předali na příslušné oddělení, tak uvidíme.

Tak a máme tu standardizovanou odpověď od Škodovky. Takže do výroby šla nějak 9.11. a když půjde všechno dobře, bude dokončeno do konce ledna 2023. Btw jak to vypadá u takových aut v techničáku? Předpokládám, že v lednu dostanu "rok staré" auto (r. v. 2022), je to tak?

 

"Vážený pane XXXXX,

děkujeme za Váš podnět.

Velice nás mrzí dlouhá doba dodání Vámi objednaného vozidla.

Automobilový průmysl zažívá jednu z největších krizí. Podmínky pro výrobu automobilů jsou již dlouhodobě velice nepříznivé, a to nejen u značky ŠKODA, ale i u všech automobilových značek na celém světě. Produkci našich vozidel brzdí nedostupnost nebo velmi omezený počet komponentů.
Dodávky komponentů jsou nepravidelné, a proto je velmi těžké předvídat, kdy budou vozidla našich zákazníků vyrobena a dodána. Velkým zásahem do již tak tíživé situace je i pokračující konflikt na Ukrajině, který postihl hned několik našich dodavatelů a subdodavatelů.

S ohledem na výše uvedené Vás žádáme o pochopení, že se jedná o zásah vyšší moci a celý automobilový průmysl se musí s těmito nastalými okolnostmi vyrovnat.

V souvislosti s Vaší objednávkou vozu ŠKODA Octavia, XXXXXX, bychom Vás rádi ujistili, že vyvíjíme maximální možné úsilí, aby Váš vůz byl vyroben a dodán co nejdříve.
Váš vůz se nachází ve výrobě, avšak není zcela dokončen. Dokončení Vašeho vozidla by mělo proběhnout do konce ledna 2023, za předpokladu, že budou dostupné chybějící komponenty.

Je nám velice líto, ale dřívější termín výroby/dokončení Vašeho vozu není z uvedených důvodů možný.

O konkrétním termínu dodání Vašeho vozidla budete informován ze strany Vašeho prodejce, u kterého jste uzavřel kupní smlouvu.
Ještě jednou Vám děkujeme za pochopení celé situace a pevně věříme, že i přes tyto nastalé okolnosti zachováte naší značce i nadále Vaši přízeň.

S pozdravem"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ty zimní kola asi potřebovat nebudeš, známej měl objednanýho Golfa 8 od 03/21 tak si na podzim koupil zimní komplety, minimálně 8x se dotazoval na dodání vozu a nakonec v 06/22 Golfa zrušil a koupil si skladovou Cupru. Celý to na mě působilo, že měl auto za super cenu kterou mezitím zvedli cca o 120ti a jemu to auto za smluvenou cenu nechtěli dodat a čekali až to smlouvu zruší. Dealer mu vrátil zaplacenou zálohu okamžitě při odstoupení od smlouvy.

Takže zimní komplety kupovat dopředu nemá cenu. Na druhou stranu při dnešním zdražování budou zimáky příští rok o třetinu dražší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě neházej flintu do žita. Nějaký ten další odklad a zima 2023 je tu :D

 

EDIT: https://www.novinky.cz/clanek/krimi-policie-obvinila-muze-za-umyslne-zalozeni-pozaru-v-automobilce-skoda-je-tri-miliardy-40416060 Tenhle bude v pořadníku na novou Octu asi až někde na konci.

Editováno: , autor: cross
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak. Moje RS byla komplet vyrobena 25.8., ovsem 27.9. dorazila k prodejci a predana byla 7.10. Vtipne den pred myma narozkama, nicmene na transport cekala tedy mesic a 2 dny. Mozna v tom hralo roli to, ze slo o zemi vzdalenou. Moravstan, Olomouc. 😂 snad se brzy dockas @Motyll44

Editováno: , autor: iphonik4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bavil jsem se o dopravě aut z fabriky do prodejny s prodejcem když jsem přebíral auto. Přepravci mají smluvně na přepravu toho auta 30 dnů. A protože jsou drahé pohonné hmoty, tak prostě čekají až se jim nějakým směrem naplní kamion a pak to teprv dovezou. Takže auto může stát měsíc někde na dvoře dopravce a čekat na správný kamión co jede správným směrem. Nicméně je to nevyzpytatelné. Já třeba měl ohromné štěstí. Auto bylo vyrobeno v pátek a začátkem dalšího týdne bylo u dealera.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...